» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 a antivir

Chtěl bych se zeptat na případ: při první příležitosti od vydání si nainstaluji w10. Jaký si mám pak nainstalovat antivirový program či firewall, když většina jich je designovaná na max verzi w8.1?

Odpovědi na otázku

Záleží na tobě. Já jsem spokojený s avastem jak free tak internet security. Ten je už i pro windows 10.

avast je dobrej, ale po čase to hodí hlášku Kritická chyba Nabídka start a Cortana nefungují...tak že blbý...:(

A už to začíná. Jak z partesu.

Jen sem chtěl vědět, jestli si někdo nainstaloval eset 9 ve zkušební verzi, která je pro w10.

Konečně. Už jsem myslel, že se dneska nikdo nezeptá. ☺

Myslím si, že to je důležitá otázka, neb sem podobnou tady na poradně zatím neviděl.Ale možná sem si jí jen nevšiml.

Nesmysl. Za prvé win má základní antivir i firewall v sobě (mě třeba zatím vždy bohatě stačil) a za druhé, je to úplně stejné jako u starších win. A na to tu bylo dotazu milion, v průměru jeden denně a stejně z toho žádný normální odpověď nebyla.Používej si co chceš, co se ti líbí. Pokud se budeš chovat jako prase, tak tě to stejně nezachrání.

Ano takové porna a máš v pc bordel.

... nemám

Spíš než o antivir bych se bál a bugy,problémy s HW a abys měl ovladače na desku. Třeba asus stále nemá chipsety ani audio pro amd socket amd3+ fx tak ani pro fm sockety, intel už něco má ale taky moc ne. A nevím jak je na tom msi a další výrobci.

Proč? Proboha, proč? W10 to snad nebudou obsahovat v sobě?

A co by měli obsahovat? 50 her zdarma?

??? Ptal se snad na antivirový program a firewall.

ve Win10 není vestavěný antivir Windows Defender jako ve Win8?

Je, a ještě ve verzi 10074 nešel úplně vypnout. V 10240 už se s ním dá "pracovat". Používám ve W10 avast a ten funguje. Při testování W10 fungovalo i AVG. Aviru jsem nezkoušela.

Osobně preferuji Avast, protože jej sám používám. MSE bych doporučil jen na slabé stroje, ale i tak je to jako ochrana spíš jen pocitová záležitost. MSE je velmi jednoduchý a nedisponuje žádnými pokročilými funkcemi. MS jej sám nedoporučuje a vyzval uživatele Win, aby se poohlédlí po antivirech výrobců, kteří se ně specializují. ☺

Místní "velevážení" poradci používají Avast Free..???¨Tak to je opravdu k posrání..

Budeš se divit, ale při rozumném chování není dokonce třeba antivir vůbec žádný

Ano proč ne? Že ho nemáš rád je tvůj problém.

no oni totiž neklikají bezhlavě na všechno co se pohne

I když testy ani recenze dneska nejsou 100% přesné. Že avast má dost poplašných zpráv a blokuje programy, mě nic neblokuje, ani poplašné zprávy nemám.

mně taky avast nic neblokuje - nepoužívám ho ... mám raději konkurenci - a ta taky nic neblokuje

Hlavně ne Avast, jelikož u něho je s Windows 10 celkem velký problém viz.: http://www.zive.cz/poradna/kriticka-chyba-na...

Win 10 blokuje vsetky free antivirove programy.jedine co musite kupit nod32. cista xxxxsta instalacie w10 a instalacia antiviru uz aj avg zablokuje w10. nedostanete sa do diagnostickych programov. musite rozbit 10nu a potom vypnete 10tkovy antivir.po case sam os zapne a vyradi zakazdim antivir. programatory antivirov vas m......t pripravil o pracu.

este nieco k tomu. najprv som si myslel,ze to robi zlozka winold.nie.robi to 10tka..

potvrzuji - AVAST - strasne moc reklam - casem prestane fungovat tlacitko start atd.- AVG - vypadalo velice slusne - cca do tydne prestalo fungovat tlacitko start- Avira - spis jako avast.Slusna katastrofa win 10 - fall edice. To nebylo mysleno asi jako podzim . . . .