» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 1903 jak zakázat Windows Update ovladače

Dobrý den zkoušel jsem už několik způsobů jak zakázat ve Windows 10 1903 aktualizace ovladače a to přímo od Elan Touchpad.Poradí někdo jak zakázat,aby se tento ovladač neinstaloval přes Windows Update?Děkuji

Odpovědi na otázku

A zkusils to v Nastavení, Systém, Ochrana systému ???

Tu nabídku ochrana systému tam nemám

Musíš být přihlášený jako správce. Také klik pravým na Tento počítač, Vlastnosti, Ochrana systému ...

To už tam mám zakázané,ale pořád po restartu se ve Windows Update instaluje ovladač.

Jaký? Pro co?

Elan Touchpad

Jaký ovladač tam byl před tou aktualizací? Jak se tam dostal?Resp. v čem je problém? Ta aktualizace působí nějaký problém?

Dal jsem tam starší verzi ovladače a Windows Update stahuje novější verzi a ta se mě zdá nestabilní oproti starší verze

Podle popisu na webu MS bys měl ve správci zařízení "Vrátit předchozí verzi ovladače", což pro W10 znamená, že už ji mají ponechat (ne tu starší nějak znova instalovat).

Minuly tyden se tu resilo neco podobneho:https://www.zive.cz/poradna/jak-zakazat-insta...

A zase se resi pricina a ne nasledek a place se na spatnem hrobe. Na vine je vyrobce (Elan), ktery vystavil ovladac na Windows Update a dokud na nej nebude vyvinut dostatecny tlak, aby tak necinil, bude skodit dal.MP

Co je to porad za kecy, ze place na cizim hrobe. Ta chyba je rozhodne na obou stranach a ne jen na strane vyrobce ovladace. M$ zije v jakesi iluzi, ze vsechno je bezchybne a dokonale a proto stale dokola vnucuje odinstalovany ovladac. Vsude sama AI tak proc system nema treba citac, ktery by OS upozornil "Hele tenhle ovladac byl jiz 5x uzivatelem odinstalovan, neni neco v neporadku, nemel bych ze ho treba zeptat?". Jenze M$ je zahledeny sam do sebe a resi jestli kulate rohy nebo hranate rohy, jestli modrou barvu nebo snad bilou barvu a pod. zatimco nestastny uzivatel svadi marny boj z vlastnim pocitacem.

Stanislave,když si objednáš telefon za 15 korun, a misto telefonu ti prijde brambora, zbijes postaka?MP

Kdyz si na schranku napisu "..Prosim, zadne reklamy..", vetsinou to pomuze.Proc to nejde i tady?

Protože schránka je tvoje a na ni si můžeš psát co chceš.Pošťák má určité logické myšlení a osobnost, pokud má vhodnou osobnost a logické myšlení mu vyhodnotí vhodnost nevhazovat reklamu podle nápisu na schránce, tak ji tam nevhodí, je to ale na jeho úsudku.A co se týče ovladačů, ty se instalují podle vhodnosti, ta se určuje jednak podle parametrů id hardware, některé jsou obecné (asi CC...) a některé konkrétní (asi ven, dev...), ty druhé se upřednostňují. Pak se ta vhodnost posuzuje podle verze (času) ovladače. A jsou tam i omezující parametry (např. druh windows). Pokud jsou v instalačním souboru ovladače inf zadány odpovídající údaje a ovladač je podle těchto údajů vhodný pro určitý windows, tak se tam prostě nainstaluje. Netuším jak je to přesně v nainstalovaných windows, ale určité omezení jsou například u upgrade, kdy jsou tam i omezení na nekompatibilní hardware, to je myslím v souboru s názvem apraiser nebo tak nějak. Pokud je nějaký problém, tak je to problém výrobce hardware. Navíc těžko nějak tuto situaci řešit, když je to obvykle i tak, že určité zařízení má určitý id hardware, pak se to zařízení pichne do jiného zařízení (třeba gpu do notebooku, nechá se tomu stejné id hardware, ale vyžadován je i extra ovladač od toho nového výrobce hardware... A pak tu je situace, kdy určitý ovladač na jednom hardware funguje a na druhém se stejným id hardware ne... A Microsoft tu rozhodně není od toho, aby řešil problém nějakých výrobců hardware, kteří nejsou schopní řešit todle to.

Na toto je tu tohle přímo od MS https://support.microsoft.com/cs-cz/help/3073930/how-to... . Mně to poradil MrZi. Musíš dát upřesnit a odškrtnout automatické hledání.