» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 1903 čierna obrazovka

Dobrý večer, po čistej inštalácii mi normálne nabehla plocha no po chvíli keď sa stiahli grafické ovládače z Windows update zčernala obrazovka a ani po reštarte notebook nereaguje. Po chvíli naskočí plocha ale nedá sa na nej na nič klikať. Vedeli by ste poradiť kde môže byt problém a ako ho vyriešiť? Špecifikácie: notebook Acer aspire E15-551G, grafika amd Radeon R5 + Radeon R7, 8GB ram, SSD Samsung evo 850-250GB. Ďakujem

Odpovědi na otázku

Dodám že som skúsil znovu čistú inštaláciu bez pripojenia na internet, nainštaloval manuálne grafické ovládače, systém fungoval ale len do restartu. Po reštarte znova nabehla čierna obrazovka

v aktualizacich vidis i ovladac grafiky ? Me neco podobneho udelala u ntb zvukova karta. Pomohlo - ovladac - vratit na predchozi a restart. Potom instalace instalace ovladace od vyrobce pocitace . Ten ktery se tam cpal z 1903 uz zustal v seznamu se zasedlyma barvama a znovu se tam nevnucuje.

Hneď po čistej inštalácii som z externého disku nainštaloval amd adrenaline softvér verzia 19.4.1. Systém fungoval no keď ma inštalátor vyzval k reštartu tak po ňom už nabehla len tmavá obrazovka s kurzorom. Po chvíli nabehla plocha no nedalo sa na nič klikať čiže som musel natvrdo notebook vypnúť. Vrátil som späť verziu 1809 a tá to nerobí tá v poriadku beží aj po reštarte čiže chybu GK môžeme vylúčiť

Win cpaly sve "ovladace" zvukovky dokud nebylo to vraceni k predchozi verzi v podrobnostech ovladace. Neni to zadna exotika, jde o Realtek. Az po tom odrolovani to dalo pokoj a nechalo si to nainstalovany ten od vyrobce NTB. S tim to funguje presne tak jak ma a byl v pohode v 1809.Ten vnuceny systemem prskal pri kazde zmene hlasitosti a po cca 5ti vterinach necinnosti . Ten odrolovany prskal pri kazdem pokusu o zmenu hlasitosti. Oba byly novejsi o nekolik mesicu nez ten od vyrobce notebooku s kterym to je perfektni.

Teraz už bežím na verzii 1809 a rad by som na verzii 1903 niečo urobil s tým ovládačom ale keď nabehne len tmavá obrazovka a potom plocha na ktorej sa nedá nič robiť ktorá je zamrznutá tak neviem. Preto som sa vrátil k 1809 ktorá fungovala bez problémov. Snáď sa nájde riešenie. Zatiaľ každá nová verzia Windows 10 mi fungovala, keď si systém po inštalácii natiahol ovládače vždy fungovali, ja som si potom doinstaloval originál od výrobcu a išlo všetko lenže pri verzii 1903 nejde ani genericky ovládač ani manuálne nainštalovaný, oba po reštarte spôsobia čiernu obrazovku

zitra se objevi vetsi nebo mensi mnozstvi nestastniku kteri dopadnou podobne pri aktualizacich - zacnou se po webech objevovat reseni jak to napravit Google s chybou tve karty pro 1903 bude jiste mit odpoved brzy.

Další "klikač"...

Instaluj počítač bez internetu, potom nainstaluj ovladače ze stránek výrobce notebooku. NEINSTALUJ ovladače ze stránek AMD. V AMD o chybě ve svých ovladačích vědí, na odstranění chyby již pracují.Pokud bude problém přetrvávat (dojde ke stažení přes Windows Update), tak se vrať ke staršímu ovladači v nouzovém režimu.

Než kdokoliv začne cokoliv komentovat nebo klepat na minusy, tak upozorňuji, že vím o čem píši. Instaloval jsem dvě takové notebookové jebky s AMD APU a dedikovanou grafikou minulý týden na 1903. Jsou to pekelné stroje, pomalejší než deset let staré Core 2 Duo. Hlavně, že majitelé jejich koupením ušetřili - prý nakupovali podle hezkého vzhledu plastů.

Na stránkach výrobcu notebooku sú posledné ovládače z roku 2015.

Nainštaloval som ovládače zo stránky výrobcu (amd catalyst 2015) a systém funguje aj po reštarte, už nenabieha do čiernej obrazovky. Už len čakať až amd vydá ovládače ktoré budú plne podporovať verziu 1903

Žádný žlutý vykřičník v systému? Pokud ano, tak podle HW ID to bylo AMDA4S, ten pro změnu funguje jen ten, co je na Windows Update. https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspxMimochodem, ten pro změnu není na stránkách AMD samostatně ke stažení a u HP ho stáhli z webu.

Nemám žltý výkričník. Nainštaloval som verziu 15.201.1101.0 (6.8.2015) zo stránky Acer a tá zatiaľ funguje dobre.

Tak tím líp! Asi mají v Aceru lepší balíky ovladačů než v HP. Hlavně žádnou paniku, kdyby se Windows rozhodly samovolně aktualizovat ovladače.

Na stránkach AMD je k mojej grafike integrovanej v procesore ovládač verzie 19.5.1 (13.máj 2019) ktorý má v poznámkach k vydaniu podporu pre May 2019 update. Je to verzia optional. Skúsiť ho alebo počkať na stabilné vydanie? Čisto len pre pokus či táto verzia ovládačov bude fungovať na 1903

Je to Beta, čiže sa z nej stane čoskoro WHQL

Nezkoušet, nefunguje. Na stránce ovladače jsou psány opravené vady a tato chyba tam není. https://www.amd.com/en/support/kb/release-not...

Na 1903 mi normálně funguje 19.4.1 WHQL.

S integrovaným APU z generace Bulldozer pro notebooky?

... tak to máš dle MS "menší problém"...Zde článek: https://www.zive.cz/clanky/microsoft-potvrdil... ... ale MS tam uvádí, že nebudeš moci jen regulovat jas /a ne že ti nepůjde display vůbec/ ... , a je to prý jen na Intelu /a ne AMD/ - takže tam máš něco špatně...