» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 1803 RS4 - uvolnění finálního sestavení?

Hezký podvečer,Jak je to s vydáním nejnovějšího sestavení Windows 10 RS4?Ať hledám jak hledám, nikde jsem nenašel nějaké oficiální stanovisko Microsoftu, snad krom toho, že pořád plácají, kolik nových funkcí bude mít - jako třeba „ještě lepší smajlíky“ a schéma napájení „Ultimate Performance“, a proto to budou ještě lepší než nejlepší Windows 10 1709.

Odpovědi na otázku

Jestli chceš reakci ode mě tak dotaz napiš na nějakém normálním fóru (MDL) nebo poradně (poradna.net). Dokud mi tu nebude fungovat psaní s ublockem tak tu nic psát nebudu a jdu si zakázat i cookies a js kompletně. To jen tak pro informaci, kdybys čekal na mě.

To si fandíš, ne? Já nečekal, že máš takové informace.

Today, we are releasing Windows 10 Insider Preview Build 17115 (RS4) to Windows Insiders in the Fast ring.https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/03...

ještě lepší smajlíky - to je opravdu to nejdůležitější co ve W10 postrádám. 8 a 10 neměli ani dělat. Měli vzít 7 a přemalovat je, bylo by to daleko užitečnější.

tak jasně, pro uživatele je přece důležité mít ve smajlících i ženu v burce, transexuála a podobné obohacení Přece bys po nich nechtěl práci na nějakých použitelných funkcích

A co by si chtěl za použitelnější fce? PowerShell tam je

Já bych spíše očekával objasnění, kterými funkcemi zablokovat bloatware, protože co půlroční vydání, to jiný postup. A v neposlední řadě přidání třetího odstínu pro nastavení - černé a světlé prostředí je možná fajn, ale bodlo by středně šedé (jako mají třeba anonymní režimy internetových prohlížečů), protože obě předchozí možnosti tahají oči.

barvičky možná zvládne:https://winaero.com/blog/the-list-of-winaero-... Jinak nechápu, proč tam prostě nedají možnost uživatelské barvy prostředí - tohle uměly už snad Win2000... Přitom technicky, když umí černou a bílou, tak není důvod, proč by to někdo nemohl mít třeba růžové...

Obávám se, že jsme se nepochopili - tady je stále binární logika - černá/bílá:https://winaero.com/blog/enable-the-dark-them... Záhlaví a částečnou průhlednost nastavit umím, na to jsem našel návody tuším na MDL. Ta černá vyloženě tahá oči a nesedí k modrému záhlaví.

já na ten SW až tak nekoukal. Ale měl jsem na mysli pozadí okna. Tj. v černém témátku mít ty plochy místo černé radši tmavě šedé, nebo v bílém místo bílé třeba béžové.

Hlavně aby tam někde nečíhali takovýhle smajlíci https://pastorgaychristian.files.wordpress.com/2011/06/haveagayday.jpg

Zahlédl jsem na internetu zmínku, že by to mělo být do 10. dubna.

Zapomněl jsem na mobilní verzi zive Jsem zpět Sice je to jak nudla. Budu muset poštelovat css...Hele, co furt řešíš. A jak to myslíš s tím uvolněním? Je to jak každý build. Finální build bude s největší pravděpodobností v nějaký pátek. Je možné, že bude i nějaká revize finálního buildu, např. rs3 byl finální build 16299 (22. září pá) a revize 15 (28. září čt).Já nikde neviděl, že by někdo psal o 10. dubnu, ale to datum je docela reálné. Odpovídalo by to dokončení v pátek 23. března. Pokud to v ten den opravdu bude a build nebude mít tu startovací revizi, tak uvolnění uup čekej v noci z úterý 27. na 28. března.Co jsem tak sledoval na netu tak prý 17115.1 je docela slušná a je tedy možné, že k dokončení může dojít třeba o týden dřív...Nebo se může vyskytnout nějaký problém, tak by to bylo naopak pozdějc.Dokud tu přibývají buildy:https://buildfeed.net/family/Redstone4/tak není potřeba vrušovat.Asi první reálné datum dokončení je pátek 16. března, takže já se budu vzrušovat až od úterka 20. března, což je tak první den kdy může být vypuštěna finální instalačka v podobě uup.

Budu koncem měsíce reinstalovat pár mašin, tak mi jde o to, abych lidem řekl termín, kdy to mají donést.

A to jako potřebují vědět tak dlouho dopředu? Jim to prostě zděl až bude jasné co je finální build. Žádné pevné datum dokončení není takže jim žádné pevné datum zdělit nemůžeš.

Zac Bowden tipuje build:https://twitter.com/zacbowden/status/97249474... což odpovídá bez sobot pátku 16 nebo 23.Já nejvíc věřím 23. březnu, což jsem psal i minule, a buildu 17132 (jestli nebudou makat v sobotu tak 17131). A psal jsem to i na MDL, že to datum vidí má křišťálová koule.

Zase mě v Microsoftu nasr*li. Update na 16299.309 začal generovat žlutý vykřičník po připojení flashky a obecně začaly blbnou zařízení připojená k přídavným USB řadičům (tedy k těm mimo čipset). U Defenderu se provede aktualizace definic a opět to začne tu samou stahovat znovu a zasekne se to na 0 % s chybou. Fakt na přesdržku, ať se vrátí Nadella tam, odkud přišel. Chci zpět Microsoft, který vyvíjel operační systémy pod sexistyckým upoceným dobytkem Ballmerem.

Netuším co v tom vlákně řeší.A stejně mě to nezajímá. Defendera mám vždy všude odinstalovanýho.A pokud neodstraním centrum zabezpečení tak tam je pokud je defender odinstalován toto:https://i.imgur.com/OGCnJwS.pngcož je naprostá pravda, protože pokud není antivir v systému tak je logické, že jej chrání někdo rozumný.

Já jsem spokojený, já žádný přídavný řadič nemám

V rychlosti zareaguji:Win 10 mi do baráku nikdy nepůjdou. Dobíhají mi licence na Win 7, na jednom laptopu mám Win 8.1. Až skončí support 4 Win 7 - hodím tam Win 8.1. Po skončení supportu 4 Win 8.1 přejdu komplet na Linux. Všechny Windows mám originální z ofiko prodejců (CZC, Alza atd.).

namiesto molocha skús remix os. a nebude to "nudla" ale plnohodnotný obraz. deň za dňom stále častejšie púšťam namiesto chliewdows tento systém a prichádzam mu na chuť. čistý android x86 bez bordelu

A bude fungovat na dvuprocesorové sestavě s Exony E5? A bude v ní fungovat TPM modul a šifrování SSD? A půjde tam toto nebo tamto?

Nie. Taktiež už nie je od roku 2016 aktualizovaný. Neriskoval by som, nemá to opravu ani pre Meltdown a ani pre Spectre. Ani mať nebude, daná firma sa začala venovať firmám za peniaze.

Si zaťažený na najnovší build ako Kraken?

Je naprosto normální být na doporučovaném buildu:https://www.microsoft.com/en-us/itpro/windows-10/re... a jelikož finální build je dostupný tak 14 dní před oficiálním uvedením přijde mi i docela normální v případě, že se bude provádět reinstal, instalovat už tento nový build, protože odpadne násedný proces upgrade na nový build po 14. dnech.Nejsem Kraken, jsem Krakatoa. To první je příšera, to druhé je sopka.

Takže pár poznámek.Microsoft překvapil a normálně asi udělal build nejen v sobotu, ale i v neděli 8-) Asi finišuje. Už se to blíží, od pátku začne vzrůšo. Je docela možné, že finální sestavení bude to z tohoto pátku za tři dny.Jo a napsal jsem blbost, páteční uup nevypouští ms mezi úterkem a středou seč, ale pondělkem a úterkem seč, nebo prostě v úterý seč.Takže od pátku bude sondování info z netu a případně někdy během úterka za týden možná bude na světě uup finálního buildu rs4.No ale těžko tipovat, na podzim ms překvapil s tou revizí 15, takže tak no...Takže ještě tak asi týden na webu budu mít na začátku Windows 10 RS3 1709...

Číslo sestavení nebude vyšší než 10.0.17135. O začátku měsíce chodí zhruba dva buildy do týdne, takže se finišuje.

V canary už docela dlouho visí build 10.0.17129.1Dnešek je docela zajímavej. Buď je možné, že dnes bude dokončen finální build RS4 nebo MS může zas překvapit a třeba je ten finální ten pondělní 17129, ale to by bylo docela neobvyklé, a třeba by dnes mohly být uvolněny uup... Spíš očekávám to první, ale člověk nikdy neví, takže ode dneška napětí/očekávání stoupá

To máš místo modré pilulky?

Já modrou pilulku nepotřebuju brát. Jsem vybavenej solidně a funguje skvěle.A v canary je 10.0.17130.1, když připočtu ten nedělní build navíc tak jako finální build vypadá ten dnešní a to 17133já se tak těším na pondělek večer až vyjde uup. Jooo.Dnešek je velký den, asi tak kolem dnešní půlnoci se možná dokončí RS4.

Ve virtuálce mám stále WS 17127.1. Takže buď se Pro for Workstations zase odloží, nebo bude kompletně vytvořený nový build.

LOL, tak nee. Spustil jsem Windows Update a hned mi to nabídlo 17128.1.

A že tě to baví instalovat každej insider build Hele, co tipuješ s prow, budou konečně kumulativní aktualizace i pro něj? Já chcu na něj konečně přejít, s edicí pro se cítím jako lamička :_-(

Já v té virtuálce ve VMwaru zároveň dělám modifikovanou instalačku Windows 7. Jak na prásáka probíhalo pár příkazů přes DISM a současně instalace, které jsem si nevšiml. Normálně to proběhlo, nic se nepotento, instalačka funkčně upravená, po ní proběhl reset a z rohu zmizel vodoznak. Vypadá, že 10.0.17128.1 je finální RS4.

17128 není finální RS4!Jestli sis nevšimnul, psal jsem že nejpravděpodobnější datum je dnešek. Psal jsem to tu už 11. března a psal jsem to tu i dnes.A dokonce to dnes napsal i Zac Bowden:https://twitter.com/zacbowden/status/97716885... "Today is RS4 sign-off day."Prostě dnešní build bude s největší pravděpodobností RS4 RTM. A tím myslím dnešní build, který dnes bude sestavený, ne který dnes je v insideru. Jestli od pondělka výjde každý den jeden build tak to na dnešek vypadá na build 17133 a v insideru by mohl být nejdřív tak někdy od pondělka večera do úterka rána...

Na buildfeed je nejnovější neveřejný 17130.1 z úterý 20. 3. a 17128.1 je poslední veřejný z 18. 3. Uvidíme v úterý, jestli vyleze nějaká kumulačka.

Insider mám nastavený na Active development of Windows a Fast ring.

"Insider mám nastavený na Active development of Windows a Fast ring." Já nic nenastavuju. Já dělám instalačku z uup. Je to rychlejší než upgrade a člověk to může používat na koumání a testování a použít víckrát.

Nejpravděpodobnější scénář:Na buildfeedu bude ve středu build 17131, ve čtvrtek 17132, v pátek 17133 a páteční bude finální. K dokončení obvykle dochází někdy odpoledne redmondského času, což je někdy kolem půlnoci nebo po půlnoci, která bude za dvě hodiny...Pak se následně začnou dělat uup, esd, iso...A v pondělí večer nebo v noci tu budeme mít v insideru finální RS4 a i tedy dostupné uup. Tedy zatím to pořád vypadá tak jak jsem to popisoval toho 11. března, až na to, že jsem si před tím spletl ty doby uvolňování uup.

... oala, už je tam středeční 10.0.17131.1

... oala, už je tam čtvrteční 10.0.17132.1 ... a teď už jen počkat na páteční

Nechceš se raději zapojit do testu a být můj insider? https://www.zive.cz/poradna/dobrovolnici-k-te...

Být insiderem na mrtvém Win 7? A jak je to veliký? To musí být macaté, když na Win 7 nefunguje ResetBase.No klidně insiderem být můžu, jestli stačí to, že to stáhnu a nainstaluju ve virtuálce. Nic z těch tvých pomlček nemám.

Pomocí /compress:maximum jsem zmenšil install.swm z 6,40 GB (6 876 562 382 bajtů) na 5,38 GB (5 786 188 204 bajtů).

Spíš bych to tipnul na to, že jsi tím hlavně smazal 950 MB složku DELETE.

I to je možný.

Tak co, bude to RTM? 10.0.17133.1 (rs4_release.180323-1312)https://buildfeed.net/build/3d9d3df0-3ae5-4fbd-...

Jelikože se nám finálka RS4 už klube, stránka mi už začíná na Windows 10 RS4 1803:https://krakatoa.www3.cz/win10.php

Grrr... jsme zapomněl, že minule byla revize a revize vyšla ve čtvrtek, takže jsem původně psal dobře, že by to mělo vyjít mezi úterkem a středou Takže dneska večer nebo v noci...

Od 19:00 SELČ je 17133.1 ve Fast kanále a dostupný jako UUP Hurá, mám už instalačku

Zdravím,Pošle mi tu někdo prosím Link kde stáhnu tu nejnovější verzi Win 10 ? nejlépe v ISUDěkuji.

Tu:https://krakatoa.www3.cz/win10.phpmám pod nadpisem "UUP" uvedeno jak vytvořit iso z UUP.Jestli na tom postupu něco nechápeš tak ti to vysvětlím.Je to fakt triviální.

Potvrzuji, že je tam. Stáhnul jsem verzi Pro a budu zkoušet. Díky krakatoa za info.

Home verze nebude k dispozici ?

Home verze k dispozici je.

Stejně, nějak mi to nejde, nebude to k dispozici i na jiných stránkách?Samozřejmě už dnes nato prdím. se stím počítám zítra kolem 3 hodin odpoledne?myslíte že někde jinde na webových stránkach bude ISo k dispozici?

Mám 1 stránku vyhlídnutou.Bude tady to ISO? = https://tb.rg-adguard.net/public.phpPokuď Ano nevíte kdy asi? a nejlépe pokuď vůbec?

Si to udělej z UUP. Fak je to jednoduché. Když napíšeš na čem jsi se zaseknul tak ti napíšu co udělat aby ti to vytvořit šlo.ISO na tom webu asi budou, kdy netuším, nejdřív se vždy uvolňuje UUP, poté esd a teprve pak ISO. Už si nepamatuju jaké tam byly rozestupy, nejspíš nějaký ten den, pod insiderem tam možná ty iso budou možná už tento týden, pod final kolem 10. dubna.

A zjistíš to prosím? Jak rychle se bude VYVYJET? UUP z ESD A TO ISO FINÁLNÍ.? NEJLÉPE KDY TO ASI NASTANE V ISU. (PROSTĚ JSEM ZVIKLÍ Z WINRARU TO OTEVRIT A EXTRAJOVAT KAM POTREBUJU.

Ach jo. Klidně můžeš mít iso teď. Stačí si to iso udělat z UUP. To tam někoho rozumnýho kolem sebe nemáš? Jestli rozumnej nejsi a nikoho rozumnýho kolem sebe nemáš, tak nešil, normálně si počkej na oficiální uvedení RS4, což bude kolem 10. dubna.

To je dlouho pro mě 😐Máš fb prosimtě?

Pokud nejsi schopný pochopit ten jednoduchý návod, co má Krakatoa na svých stránkách, tak si prostě počkáš do vydání. Nebo si myslíš, že bude vodit za ručičku každého, kdo neumí číst?

Díkes, iso hotovo a už mi to jede na testovacím laptopu

Wtf.. nechápu to, už má ISO a já ho zatím scháním jak debil.😂

Krakatoa snad napsaj jasnej návod na to - jak si vytvořit iso z UUP. Tak v čem je problém?

Bude lepší si o tom pohovořit na fb bude-li někdo schopen.

Tím "pohovořit" myslíš ukecat, aby ti někam na net hodil ke stažení hotový ISO? Nezlob se na mě, ale s lenochem, kterej navíc dokáže napsat "VYVYJET, ZVIKLÍ a vyplí" bych se vůbec nezahazoval.

Protože si ho vytvořil z UUP nebo si sehnal někoho, kdo mu to iso vytvořil z uup nebo jej stáhnul od někoho, kdo jej vytvořil z uup.Tak nebuď debil a hupsni na tu možnost 1, jak jsem psal, mám ji popsanou na webu.

Bude to lepší přes fbDáte mi vás fb? Prosím vás..?Dekuji

Lukáš Spurný:Já myslím, že poradna zive.cz je vhodné místo na to jak řešit vytvoření iso z UUP. Cítím šanci na 1000+

To je teda ochota.. jsem sice méně chápavý ale to neznamená že to vzdávám..

Jasně, že jsem využil možnost 1, když už tě to stálo tu práci napsat návod i pro mamlasy Ještě jednou dík.

Ach jo.. 😒

JIrka:Tak on ten návod úplně přesnej není, že, ale když člověk se trošku snaží, tak to podle mě podle něj dokáže vytvořit, jen nechápu proč se Lukáš Spurný aspoň trošku nesnaží, dyť bychom mu poradili jak postupovat dál, dyť on ani ještě nezačal

Protože už ležím..😂 a PC mám vyplí. A psal jsem že to udělám zítra odpoledne ve 3.. nebo i trochu dřív tak napisu. Jsem.

Nakonec jsem tu eště dřív. :)tak to jdu nějak zkusit

Už v 2 bodě, jsem nenašel ten converter kde ho mám stáhnout.. :/

Je tam asi vyžadovaná registrace, to je pro tebe problém?Dal jsem ti jej sem:https://krakatoa.www3.cz/download/uup-converter-wi...

Můžeš si ho stáhnout na cz torrend.

Tak dobrý něco už to dělá v CMD (přišel jsem nato) viz foto:https://ctrlv.cz/KxpY

Proč v té fázi kde si musíte vybrat verzi systému apod.. tak je 17.133.1 nebo tak nějak a pak 17.600++ ?ta 600+ + je nějak lepší či co?foto: https://ctrlv.cz/rvP1

Ty vyšší verze jsou už RS5 ze skip kanálu. Ty neřeš, RS5 bude až na podzim A toto jsou jen insider verze.

Jo počky, jestli to zadáváš co se má checkovat tak tam nech co tam bylo třeba 16299.15Udává to build, jaký se má hlásit při dotaze na server MS.

Jako ve smyslu, servere, mám 16299.15 a chci nejnovější build ve fast kanále. Odpověď bude 17133.1Ale asi to bude v tomto případě stejný, vyhodilo mi to stejný Update ID.

Jo, to se ti zrovna stahují ty soubory.Až se dostahují, dole ve skriptu bude uvedené, jestli se stáhly všechny vpořádku.

No dostal jsem se do fáze kde už nevím vůbec co stím :(Už se to dostahovalo a teď nwm coFoto: https://ctrlv.cz/EmaJ

A co kdyby sis to stáhnul odsud hotové, jen rozbalil a jedním stisknutím udělal ISO? https://uup.rg-adguard.net/index.php (Vyber: SELECT TYPE: Windows Insider; SELECT VERSION: Windows 10 Insider Preview 17133.1 (RS4_release) buď x64 nebo x86 verzi; SELECT LANGUAGE: CS-CZ Czech; SELECT EDITION: co potřebuješ (třeba Windows 10 HOME); SELECT TYPE OF DOWNLOAD: Download ISO compiler in OneClick

Mnohem lepší :)díky moc. neznáš takových podobných stránek víc? z dalšími účely?

No když ti vyhovuje to Proč ne...Je to vpodstatě to samé, co můj postup, akorát že v tom mém děláš pár činností ručně

Tak se proklikej v té složce Windows 10 Insider... až k souborům a všechny ty soubory přesuň do té složky UUPs. Jen soubory, takže v té složce UUPs pak budou jen soubory, ne složky.A pak teprve spusť ten cmd na konvertování.

Stejně to nejde píše to "Error script :( teď stahuju a pak nevíém co dál.Napíšu až to bude o další radu :/Foto: https://ctrlv.cz/9Iwy

Ale já psal co dál.

Zkoušel jsem zde popsané způsoby stažení a následné vytvoření ISO. Vše funguje dobře. Snažil jsem se vyházet pro mne moderní a nepotřebné aplikace a ne všechny se mi pomocí aplikace MSMG Toolkit odstranit. Prosím Krakatou o sdělení čím odstraňuje on "nepotřebné" aplikace a zda by zde nedal návod.Díky moc za ochotu a pomoc

Problém.: viz fotohttps://ctrlv.cz/o06M

Ano, všechny tyto soubory přesuň (nebo zkopíruj) do složky UUPs, kterou tam máš vytvořenou po rozbalení toho konventoru.Neboli:\Windows 10 Insider Preview 17133.1 (rs4_release)\amd64\cs-cz\*.*->\UUPs\

Tak a hotovo, velmi díky a přeji hezký podvečer. :)

zde je ke stažení ISOhttps://cloud.mail.ru/public/Ms6o/qELodg4uGjá už stahuji, doufám, že je to konečná

Doufám, že to konečná není. Zatím jsem na čisté instalaci narazil na dva (pro někoho nedůležité) záseky. Při pokusu doinstalovat ve funkcích systému (OptionalFeatures.exe) NET Framework 3.5 online jsem opakovaně skončil na chybě. Offline instalace proběhla v pořádku. Druhej zásek mám na sdílení (NE domácí skupina) - pravoklik na složce a ve volbách sdílet. Síť mám na privátní a sdílení souborů a tiskáren zapnuto. Přesto stroj nevidím v síti. A to ani na stroji samotném. Pochopitelně ani na ostatních strojích není vidět. Domácí skupinu jsem přestal provozovat, protože měla věčně výpadky - heslo v pořádku, ale připojit se nešlo.

Mně naopak šla domácí skupina výborně, měl jsem spojeny 4 počítače. Ale ten nový způsob, tam jsem na tom stejně. V síti nevidím také nic. Možná něco dělám špatně. Poraďte, kdo víte.

Ahoj,jaký je vlastně rozdíl mezi instalačkou vytvořené pomocí UUP a instalačkou s finálním ESD či WIM? Pouze že k orig. ESD je k dispozici SHA1 Hash pro kontrolu?Má to cenu řešit a čekat, protože je u instalačky vytvořené z UUP nějaké omezení oproti ofiko ESD či WIM ? Pokud ano, jaké?Vím, žes kdysi u RS3 psal, že mezi nimi rozdíl je, ale nikdy ses nerozepsal jaký...

Tak jsem se rozepsal, odeslal příspěvek a příspěvek i z textem v čudu... Grrrr... Asi to tu toho blokuju až moc... Takže už jen stručně:1. V souborech obrazu jsou možná jen nepodstatné drobnosti, je jedno z čeho provádíš instalaci.2. UUP nemá boot.wim, takže boot.wim je dělanej. Jediný znatelný rozdíl, jakého jsem si všimnul, je ten, že myslím u originálního boot.wim je při spuštění instalace (hned úplně na začátku) modré pozadí, a u dělaného černé. To jsem nijak nezjisšťoval, je to jen můj dojem, nepamatuju se, když tak to můžeš zkusit jestli tomu tak je.Takže podle mě je jedno, jestli k instalaci použiješ iso, esd nebo uup. UUP je tak akorát instalačka rozsekaná na kousky tak aby byla vhodná pro upgrade přes windows update.Co se týče mě tak já upgraduju vždy, když potřebuju nebo mám zrovna silnou potřebu být na novém buildu. Teď ani jedno z toho nemám, takže ještě spokojeně jedu na RS3 a RS4 mám tak akorát ve virtuálce. A upgradovat budu prostě až se mi bude chtít. Pokud bych teď potřeboval řešit třeba reinstal, tak bych určitě šel do instalačky z uup.

K tomu 1. Jako rozdíly. A klidně si je pozjišťuj sám. Výborný je na to beyond compare, umí porovnávat i wim.

... ale na funkci to vliv nemá.

Zdravím,https://krakatoa.www3.cz/win10.phpkdy na této stránce bude k dispozici čisté ISO ke stažení win 10 nejnovější verze?(žádné kecy ať to udělám přes UUP-ESD atd.. (jen se ptám)děkuji.

Nikdy. Proč by měl Krakatoa a firma, která mu poskytuje bezplatný hosting, porušovat autorská práva? Modifikace něčeho, co poskytuje Microsoft před oficiálním vydáním, a následná tvorba ISO a další šíření je v rozporu s EULA. Byť u nás nemusí být platné všechny body EULA, stále je to porušování autorského zákona. Proto se z jeho webu nikdy nedal stáhnout image Windows. UUP a ESD je šedá zóna, proto poskytuje návody. Pokud by měl Krakatoa informace termínu oficiálního vydání, pravděpodobně by je nesměl sdělit, protože by podepsal NDA.Ale je možné, že časem se majiteli webového prostoru přestane dané chování líbit a Krakatoa se bude muset přestěhovat na Pornhub, podobně jako tím byli postiženi vlogeři o zbraních na YouTube.

Hlavně musím být nenápadnej a nemít moc velkou návštěvnost, aby web mohl být na freehostingu. Nechci dopadnout jako Sky Torrents, který měl tak moc velkou návštěvnost, že majitele tak podojil, že neměli na zaplacení serverů, takže museli zavřít krám.

Jestli myslíš přímo z mého webu tak asi nikdy. Protože freehosting na zikum má kapacitu 1 GB a iso má kolem 3 - 4 GB.Pokud myslíš způsob jak takové iso získat z webu MS nebo odjinud tak ty postupy tam vpodstatě mám už teď napsané u RS3, budou platit i pro RS4, tedy iso budou dostupné na webu insideru na MS, na generátoru linků od anguarda a na ofiko stránce MS. Nejdřív budou ty dva způsoby, posléze i ten třetí. Teď je jen otázka čekání, až tam prostě budou. Zvláštní je to, že RS4 byl sestaven před týdnem a jsou furt dostupné jen uup, je to nějaké divné. Myslím, že to bývá uvolňované rychleji (myslím esd a iso). Jelikož ještě nebyly uvolněny ani esd, tak na iso si minimálně nějaký den nejspíš ještě počkáš.A co máš proti UUP?

Podle mě dělají na nové verzi záplaty Spectre a nově objevené díře BranchScope. Podle kvality záplaty se imho rozhodnou, zda bude ve formě hotfixu pro RS4 17133 nebo zkompilují novou verzi 171xx.A to jsem si říkal, jak mám vliv instrukcí IBRS/IBPB na výkon hezky otestovaný.

Podle mě nový build dělat nebudou. Protože se vydávání buildů zastavilo na pátečním 17133.1 Teoreticky by mohli udělat novou finální revizi jako tomu bylo u RS3. Jenže u RS3 bylo hned jasné, že 16299.0 není finální RTM. Takže to stále vypadá, že je to teď jen lehce takové trošku zabržděnější asi. A že už bude jen klasická kumulativní aktualizace. Jo a 17133.1 je už v pomalém kanále.Kdyby se něco zásadnějšího chystalo, tak by někde byly nějaké fámy, žáné jsem nedohledal, takže tak.

Ono to bude tím, že to možná nemá kdo ohlásit. Microsoft pokračuje v rasismu naruby - vyhodili dalšího bílého heterosexálního muže z vedení divize Windows. Za chvíli to tam bude samej indián.

Tak jako MS překvapuje, udělal build i tu poslední neděli před skoro 14. dny. Ale aby překvapoval tak moc... Minule překvapil finální revizí 15. Já myslím, že ta neděle bohatě stačila a 17133.1 je RTMChlapi a jejich orientace mě nějak nezajímaj. Dona má jakou orientaci?Netuším co se děje, ale do RS4 se mi nějak nechce. Nějak se mi nechce prolézat těmi možnostmi u instalace/upgradu, je to moc složité a musí se u toho myslet, co já vím, jestli třeba budu potřebovat nějaký pero nebo co nebo rozpoznávání řeči nebo co to tam je? Kdyby tam rači byla tabulka s faifkama co se bude instalovat a co ne a jen bych oddělával faifky a v systému to vůbec nebylo, třeba defender, všechny appx... Ach jo. S RS4 jsem i já nějakej zabržděnej. Ještě jsem se na ni ani pořádně nedíval a nedělal ani seznam toho, co musím z instalačky odstranit No jo, ale do oficiálního vydání to nějak stihnu a pojedu na RS4.

Je o to, že korporáty v poslední době razí kulturní diverzitu za každou cenu - odlišnost bez ohledu na schopnosti. Proto ty Windows 10 občas fungují jak fungují. Teď na to doplatil v Microsoftu Terry Myerson - vypadá příliš normálně. Klidně ať Windows 10 programují transexuální muslimské lesbičky, ale hlavně ať fungují.

https://forums.mydigitallife.net/posts/1422712hurá, podle tohoto bude přímo v iso Windows 10 Pro for Workstationstakže já si asi počkám na originální instalačku ProW

Su zvědavý jestli po oficiálním uvedením prow to generování digitální licence na prow ms típne nebo ne.

Proč by to blokovali? Když už někdo zvládne integrovat do install.wim/esd/swm další index se starým insiderem, proč by neměl nárok na licenci zdarma? Jak dokazuje tato diskuze, není to úplně nejjednodušší úkon pro lamičky.

Dyť nepotřebuje ani integrovat index do install.wim.A čistě teoreticky je tu možnost i pro lamičky jak generovat digitální licenci. Sice ne na prow, ale jen na pro. Na MDL někdo psal, že GenuineTicket.xml vygenerovaný na Win 8.1 pro VL s KMS aktivací pomocí gatherosstate.exe (build 10586) je hardwarově neutrální, takže jej lze použít kolikrát chce, takže na vygenerování digitální licence na jakémkoliv hardwaru na edici pro stačí jeden cmd skript a jeden totožný GenuineTicket.xml. Hele, ty máš hardwaru plný zadek, nemáš nějakej šrot na kterém bys anonymně vygeneroval ten xml? Není k tomu potřeba připojení k síti. A spustit cmd (nebo exe nebo prostě cokolivú by pak určitě zvládli i lamičky

10586 je 1511, ne? Tak starý image už nemám. Nestačí to vygenerovat ve VMwaru?

Pokračuj zde.

Já se na to vytento... Už zas, napíšu příspěvek a je v čudu, takže si pamatuju, musím si jej nejdřív zkopnout, když píšu moc dlouho, asi to pak to odeslání nefunguje 10586 je 1511Nepotřebuješ image, stačí gatherosstate:nvu.php5.cz/gatherosstate_10586.zipFunguje to na principu "Získání digitální licence Win 10 pro pomocí Win 8.1 pro aktivovaným pomocí KMS"https://krakatoa.www3.cz/win10.phpto funguje, to psali ve vlákně:https://forums.mydigitallife.net/threads/how-to-upgrade-fr... ale někdo tam psal, že GenuineTicket.xml je hw neutrální, netuším jestli jsem to blbě pochopil nebo ne, nebo jestli to fakt funguje. To mě až zas tak moc nezajímá, to by se hodilo tak akorát vyloženým lamičkám, protože pak by stačilo k získání digitální licence fakt jen spustit třeba cmd.Jestli je to hw neutrální testni, jestli chceš.Tak jako ve vmware by to xml vygenerovat šlo, jako když jej člověk má pro hraní... Já si nejsem jistej co v tom xml je, i ve vmware může být přístup ke skutečnýmu hw. Takže pokud by to mělo být xml pro všechny lamičky, tak by asi to chělo řešit na nějakém anonymním hardware.Ale jak jsem psal, ani netuším jestli to hw neutrální skutečně je, jen jsem viděl nějakou zmíňku v tom vlákně na mdl.

... jako hw neutrální v případě pokud je to VL+aktivace a 10586 nebo tak nějak, si to tam někde najdi jestli to tam ještě bude....

Jsou dostupné ESD retail a vl RS4 RTM:https://krakatoa.www3.cz/win10.php

Jen taková poznámka, podle toho, že v xml je retail a nově i vl tak tipuju, že MCT bude nově umět všechny edice, respektive zvlášť consumer a business, ale v business je třeba i enterprise.

Grrr... v insideru 17127 toto bylo:Windows 10 Pro EducationWindows 10 Pro Education NWindows 10 Pro for WorkstationsWindows 10 Pro N for Workstationsv instalačce, ve finálním 17133 to není :_-(takže teda s prow bude co? To kdybych věděl tak jsem týden na edici pro z uup grrr. Protože netuším jestli teda kumulativní už konečně na prow pudou nebo ne.

Ahoj,ESD už stahuju, ale nemohu se dopátrat, jak ho sakra převedu na wim. Dřív jsi to měl na stránkách i s nějakým souborem, který byl třeba pro dešifrování ESD, nyní tam nic nenacházím. Přes google jsem našel tento příkaz "dism /export-image /SourceImageFile:install.esd /SourceIndex:1 /DestinationImageFile:install.wim /Compress:max /CheckIntegrity" , který bych postupně aplikoval na na všechny indexy v ESD. Nevíš, zda to bude šlapat bez toho dešifrovacího souboru, případně znáš lepší způsob převodu?PS: zatím ESD pouze stahuju a chvíli to potrvá, takže se ptám bez vyzkoušení. :)

Jak udělat z esd iso (install.esd) mám tu:https://krakatoa.www3.cz/win10aio.phpještě ale pro rs3, takže stačí odebrat dva indexy (není cloud), přejmenovat názvy a přidat tam --compress=LZX za install.wim pokud to děláš wimlibem a chceš wim...Nebo jak jsi psal použít dism (rači bez CheckIntegrity).Nebo použít utilitku od abodiho:http://abbodi1406.square7.ch/ESD/esd-decrypter-wimlib-... ta udělá všechno bez přemýšlení.

Dešifrovat už potřeba není, protože se esd už dávno nešifrují.

Na rs4 to tam předělám asi během večera.

Díky za info, máš pravdu, šifrované to již není. Už si vytvářím wim.PS: Proč bys u dism vypnul zrovna CheckIntegrity?Je nějaký rozdíl, mezi wim vytvořeného pomocí dism a wimlib?

Hotovo. Uff to je rozdíl ve velikosti oproti UUP. Cirka o 400MB u x64. Ale to bude asi tím, že UUP mi vytvořilo pouze 4 edice, ktežto zde jich je devět.

Tak to se mi nějak nezdá, 400 MB je nějak hodně.Jak 9 edic? V consumeru i business je jich pouze 6. V tom distribuovaném esd jsou na prvním indexu obsah instalačního média, na druhém a třetím dva indexy boot.wim a edice jsou až od čtvrtého indexu. Nepřidal jsi do installwim/install.esd i ty první tři indexy? Ty se tam nepřidávají, ty první tři jsou na to, na co jsem to popsal.

Máš pravdu,samozřejmě jsem se nedíval, co který index v esd obsahuje, jen jsem si pomocí "dism /Get-WimInfo /WimFile:17133.1.180323-1312.rs4_release_clientconsumer_ret_x86fre_cs-cz.esd" zjistil počet edicí (indexu) a rovnou začal vytvářet pomocí dism install.wim. A pro všechny indexy.Takže znovu....

CheckIntegrity nemám rád od té doby, co jsem dělal 32bit pomocí 64bit programu (už si nepamatuju jestli to byl wimlib nebo dism) a index mi potom nefungoval kvůli CheckIntegrity. A jelikož to bez toho funguje taky a index se dá překontrolovat třeba pomocí beyond compare a pak pomocí hashe, tak jej prostě nepoužívám. Ale jak chceš, klidně si jej používej, pokud se dělá správně tak není problém.Rozdíl v souborech mezi dism a wimlibem není, jedinýho, čeho jsem si všimnul, tak že wimlib má o kapánek lepší kompresi.

Já to psal, že z Microsoftu se stal welfare pro opice a indiány. Pro inovativní upocené bílé prasáky s vizí není v Microsoftu místo. https://www.windowscentral.com/windows-reorg-future-comp... Teď frčí v Microsoftu #MeToo, Pro for Workstations je nezajímá, těch deset a půl zákazníků (s tebou jedenáct) znamená pro Microsoft méně než statisíce tlustých nedepilovaných feministek se zplihlýma vlasama:https://www.windowscentral.com/women-may-be-excluded-mic... a zítra si všimnou, že Apple chystá smajlíky pro vozíčkáře, tak je budou muset přidat i do Windows 10. Pak jsou na řadě buzzwordy jako linux, cloud, AI, 3D tisk..., aby nalákali další investory na hranici klinické debility.

V insider buildu 17127 tam ty indexy s prow byly, nechápu proč je oddělal v 17133. Jako to, že je oddělal mě až tak moc nevadí, spíš by mě naštvalo to, kdyby to mělo souvislost s tím, kdyby kumulativní aktualizace u rs4 nebyly pro prow stejně jako tomu je u rs3. Jsem si myslel, že prow bude tak nějak ofiko a že už konečně budou fungovat i cu, abych na něj už konečně mohl přejít.

Podle mě Pro for Workstations vyjde až ve chvíli, když oficiálně dokončí podporu ReFS. Zkoušel jsem ReFS přidávat do standardních edicí přes MDL Multi OEM project a vůbec se nepřidalo.

Ne, kumulační update na Pro for Workstation a ani žádný jiný nepřišel.

Tak jako se ani nedivím, když ještě kumulativní aktualizace na rs4 žádná nevyšla.

Tak jsem se už dokopal a upravil si instalačku RS4.Odstraněny skoro všechny appx kromě store a webmediaextensions.Odstraněny některé systémové appx jako holo, SecHealthUI atd.Odstraněny některé packages.Kompletně odstraněn Defender.Nastaven vlastní start layout.Nastavena asociace souborů na vhodné programy.Integrován MPC-HC, 7z a některé další základní programy.Nastavena některá vhodná nastavení.Proveden test scf a ScanHealt, bez chyb.Paráda, jdu upgradovat.(jen taková poznámka, některé ty úpravy by na upgrade nebyly potřeba, ale když jsem byl v tom, teď mám dokonalou instalačku i pro instalaci...)

Tato poslední zpráva o úpravě instalačky RS4 vypadá velice skvěle. Škoda jen, že kolega Krakatoa nedá popis jak k tomu dospěl. Já zkoušel odstranit nějaké věci pomocí MSMG Toolkit v 7.7, taky jsem toho hodně odstranil, ale ne vše. Něco pomohlo i přes PS. Nový start layoutu jsem již nedokázal. Nejsem programátor, takže to neumím. Šlo by prosím nastínit postup, anebo třeba i cestou emailu?? Díky moc.

MSMG Toolkit nedoporučuju. Ten se hodí tak akorát na zkoumání. Pokud se nevyznáš v hloubkovém osekávání přes reghives components tak na základní osekávání bohatě stačí NTlite v té free variantě. A na zbytek osekání použít pár příkazů v cmd/ps. Meál bych se použít takovou instalačku, byla by v pohodě, i NTlite ty základní věci myslím už osekává čistě.Nový Start layout je triviální záležitost. Stačí vědět, že se to točí ohledně LayoutModification.xmlJde ho vyrobit buť ručně nebo vytvořit ze Start layoutu v systému.A aplikování do instalačky je též jednoduché, stačí ten soubor nakopírovat na jedno určité místo v instralačce nebo provést jeden cmd skript.Info třeba tu:https://docs.microsoft.com/en-us/windows/configurati... A pravé tlačísto Start se dá upravovat tak, že se vytvoří ohashovaní zástupci a uloží na vhodné místo v instalačce, vytvářet ohashované zástupce svede třeba WinXEditor nebo hashlnk.Klidně tu napíšu postup na co chceš, tedy až na to hloubkové osekávání, protože to by bylo na dlouho, ale to se dá nahradit tím ntlite free, protože vyloženě co mě nejvíc irituje tak je ta appx co má v názvu defender a holo appx.

Na Start by byla nejlepší nějaká utilita s GUI a volbou předinstalování určitých aplikací.

To by klidně šlo, ale to by někdo musel udělat speciální balíčky na integraci těch programů. Klidně takovou aplikaci a ty balíčky udělat můžeš Teeda jestli tě chápu dobře. Nejsem si jistej co jsi měl vůbec na mysli.

Aby se při prvním spuštění Windows spustila instalace například aplikace Stream.cz o velikosti 2x2 a vedla byla dlaždice Počasí 2x4.

Jo to myslím přes LayoutModification.xml ručně myslím jde nastavit. Jestli je na to nějaká utilitka tak to netuším. Já se o ty appx moc nezajímám, já mám v dlaždicích jen dlaždice jako odkazy na normální programy.

Jo k tomu poslednímu, prostě to hlavní, co je potřeba osekat trošku náročnějším způsobem, svede osekat i NTLite. A zbytek jde osekat třeba odinstalací balíčků (co si pamatuju tak třeba onedrive atd.).Jo abych nezapomněl, už jsem na RS4. Jo a netrvalo to dvě hodiny, to jsem se jen zahleděl do výměny manželek

Jako NTLite free.

Tak jsem se pokusil něco osekat pomocí NLite, ale úplně jsem se v tom ztratil. Něco jsem odebral, ale nezdá se mi to moc. Za dob XP byly na Netu občas nějaké soubory, které měly již předdefinováno, co se dá odebrat pro svižnější chod a pomocí takového configuráku to pak běhalo pomalu samo. Bohužel na W10 jsem hledal marně anebo nedokázal jsem najít. Můžeš prosím pomoci, když jsi úspěšně věci odebral přes to NLite??

Tak po dalším testování musím konstatovat, že ntlite je na prd. nespolehlivé jak prase. A nechápu smysl některých věcí proč tak dělá. Příklad:holo appx (free) z hlavy nevím jak se to přesně jmenujeholo vše (placené)pokud se provede to první, tak to tak akorát zmrší balíčky a nejdou odinstalovat balíčky přes dism... což je asi dělá ta placená verze... nechápu ale proč to raději nedělá vůbec, když je to tiviální operace a člověk si ji udělá rači přes dism.Závěr, NTlite je sračka.Abych byl k věci, co bys rád odstranil?

Prečo sa nedá doinštalovať NET.framework 3.5 ?Win som inštaloval len vo VMware ale aj tak by to malo ísť...

1. Nechápu k čemu někdo může potřebovat NET 3.52. Někdo na MDL psal, že to u RS4 přes funkce systému Windows blbne, ale že jde doinstalovat přes \sources\sxs\microsoft-windows-netfx3-ondemand-package~31bf3856ad364e35~amd64~~.cabz instalačky pomocí dism, tak si to doinstaluj tak.

Treba proto, ze pouziva aplikaci, ktera 3.5 framework potrebuje a ktera se nenecha presvedcit, ze 4 “ji ma stacit”.

Net 4* je tu s námi už 8 let. Co já používám za Net programy tak ty všechny přešli na Net 4 už hoooodně dávno. Takže by mě zajímalo za jaký shit program používá, že jeho autor se na ten program vykakal tak, že za 8 let nebyl schopen jej předělat na net 4 nebo že je to tak nepotřebný program, že se na něj autor vykakal úplně.

staci, aby dany program mel novou verzi placenou, popr. ne zcela kompatibilni...

To je možné, ale pořád nevím kvůli jakému shit programu chce Net 3.5 a jakej to ten shit program je. Prostě pokud nějaký program v roce 2018 vyžaduje NEt 3.5 tak je to shit program.

Evidentne netusis co .NET Framework je jinak by jsi takovej nesmysl nemohl napsat.I nove aplikace muzou byt delane pro .NET 3.5, ma to sve duvody a i aplikace pro delane v .NET 4.7 muzou vyzadovat 3.5, protoze pouzivaji komponenty, ktere jsou psane pro nej.

Tak já žádné důvody teda nevidím. Naštěstí žádnou takovou shit aplikaci, která by vyžadovala NET 3.5 nemusím používat. A pokud by nějaká aplikace NET 3.5 vyžadovala, to ji rači nebudu používat. A stále si stojím za tím, co jsem psal.

Jen dokazujes ze nechapes co to je.

Je mi úplně ukradené co to je. Z mého pohledu je to prostředí, které je potřebné pro běh určitých starých programů. Pokud nějaký program vyžaduje v roce 2018 pro svůj běh prostředí net 3.5 tak je to podle mě shit program. Dám příklad, používám megui, dřív byl na 3.5, teď na 4* pohoda. Myslím, že všechno jde předělat na 4*. A pokud něco není v 4* tak to určitě není tak moc potřebné, aby to někdo na win 10 v roce 2018 potřeboval. A jestli je nějaký programátor zdechlej a něco udržuje ze zdechlosti na 3.5 tak já takový program fakt používat nebudu. A jestli toto nechápeš, tak nechápeš mě.U vc++ je to jen pár knihoven a tam je to OK, protože se to dá řešit soubory u programu...A klidně si dál piš, že nechápu co to je.

Nekdy bys fakt mel mlcet.

Blabol. Allikace delane pro :4.7 v zadnem pripade 3.5 vyzadovat nebudou a nemohou.

Třeba MS SQL Server 2014 32bit. Na můj postarší notebook x86 už nerjde nainstalovat MS SQL Server 2016 64bit.

SQL Server nepoužívám. Na netu jsem se ale dočetl, že SQL Server 2014 ke svému běhu nepotřebuje Net 3.5, ale stačí mu buď 3.5 nebo 4*, takže pokud má někdo Win 10 a tedy Net 4* tak nepotřebuje 3.5.A starý notebook s 32bit os to je fakt dobrý hardware pro SQL Server 2014.

Přeinstalovával jsem notebook minulý týden, tak si to ještě pamatuji. Musel jsem nainstalovat .net 3.5 pomocí dism. Notebook mám na takové "domácí žvýkání", připojuji se s ním do práce přes VPN a občas si na něm něco vyzkouším, co mi leží z práce v hlavě. Jedná se o 17" HP Compaq nx9420, na kterém mi fungují i tyto W10 1803, tak proč ho vyhazovat.

Já to ověřovat nebudu. Je to myslím jedno. Já myslím, že netřeba řešit případ s 12 let starým notebookem, na kterém je asi 1 GB RAM, 32bit Win 10 a jede na tom SQL server

Je to jedno . Mám tam 4GB RAM a SSD disk 160 GB. Já nic neřeším, vše mi funguje. Jen jsem napsal proč je někdy třeba .net 3.5.

Pokud tam máš 4 GB RAM tak proč tam nedáš 64bit Windows 10 a SQL server 2016?

Myslím, že procesor Intel® Core™ Duo Processor T2600 je pouze 32bit.

Divne. Sql server jsem vzdycky provozoval se ctyrkou.

Instalátor MS SQL Server 2014 vyžadoval .net 3.5, tak jsem ho nainstaloval a instaloval MS SQL Server 2014 znovu a vše OK. Tady o tom něco píší. https://msdn.microsoft.com/library/ms143506(v=sql.120).aspx

Dík išlo to cez DISM .Aj tak je to divné v predošlých verziách w10 išlo 3.5framework doinštalovať bez problémov.

Není zač.Ono to možná pude taky. Je možné, že je to tím, že ještě není rs4 oficiálně uvedena (i když by mi to přišlo divný, když je v insideru) a NET 3.5 se v pípadě funkcí systému Windows stahuje přes windows update nebo tam je nějaký drobný bug a opraví to třeba v kumulativní aktualizaci.Navíc přes to dism to funguje, tak to žádnej problém není.Mně osobně je to jedno, NET 3.5 nepotřebuju.

Blíží se oficiální vydání:Cumulative Update for Windows 10 Version Next (10.0.17133.73)Oficiální vydání vidím nejpozději do 14 dnů.

Oficialni vydani se ocekava dneska. Toto vypada na zero day patch.

Já to psal 10. 03. 2018 21:17, ale stále není venku MediaCreationTool.

No bezva, takže další pravděpodobný měsíc čekání na finální uvolnění :D