» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 1803 czech x64

Dobrý den.Potřeboval bych iso soubor na windows 10 1803 czech x64iso soubor jsem měl ale omylem jsem omylem smazal a nikde na internetu ho nemohu najít.Prosím o info na jaké stránce by se dal najít v Češtině.Děkuji honza

Odpovědi na otázku

Link platny 24 hod: https://tb.rg-adguard.net/dl.php

www.microsoft.cz že by ?

Koupit si tam samozřejmě může. Stáhnout jde ale jen poslední verzi Windows(ted je to 1809), a to ještě tak, že jde na stránku https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... z jiného OS(ne z Windows) a nebo v prohlížeči zamaskuje, že má Windows a pak taky dostane možnost si stáhnout iso a ne Media Creation Tool. Dříve šlo použít nějaký skript, který umožnoval to, co stránka https://tb.rg-adguard.net/public.php

běžný franta uživatel si vystačí s poslední verzí. Tady tento chlapec se mezi ně řadí, jinak by si jistě ISO dokázal vyhledat. Níže se vyjadřuje naprosto stejně jako v hlavním dotazu(otázky na verze enterprise..), tudíž jasné vymytí mozku alá WXP, W7 atd. Děti si už dnes neumí poradit samy.

Poslední verze ale není 1809, ale 1903. Jestli sis nevšimnul tak letošního roku (19) třetí měsíc (03) už byl

No vidis a me 1809 vnutili 2.4.2019. Udrzuji brtancovi W 10 v chodu raz za mesic pripojim net a ono se dycky nejaka aktualizace stahne.

Poslední verze, vydaná přes Windows Update(kteří nejsou v programu Insider) či Media Creation Tool, je 1809.

Tam si nestahne ISO, protoze MS vsechno rad komplikuje. Cez MCT se stahnou soubory, pak jse skomprimuji, ci co a tepr pak je moznost vytvorit ISO. Cele to trva zhruba 1-2 hodiny, stahnuti ISO trva 5-10 min.

no a? Místo hledání nějaké poradny, psaní dotazu, už toto vše mohl mít. Nehledě na to že "hledal jsem, ale nenašel" je ubohost člověka který nehledal, protože nechtěl, jen si nechává vše naservírovat jak od maminky. I má desetiletá dcera ví jak do googlu zadat klíčová slova toho co potřebuje vyhledat.

Stáhne si iso i z webu ms, pokud má příslušný účet mvs.Mimoto MCT nekomprimuje soubory. MCT stáhne esd, z prvního indexu vytvoří instalační meduim, z druhého a třetího boot.wim a ze zbytku install.esd. Jelikož je esd komprimované metodou lzms a na klasickém iso lzx a je tedy asi o 1 GB menší, je prakticky dost možné, že pomocí esd to iso vytvoříš rychleji A ta 1 - 2 hodina je absolutní nesmysl.

Jasne, jednoduche jak facka.Hlavne pro uzivatele, kteri se pak ptaji, jak si vubec vytvorit bootovaci flesku, pripadne jak vubec nabootovat.Jestli jsem cetl dobre, tak oficialne by melo ISO vyjit 10.4. A v kvetnu hned update.

Já jen popisoval to, co dělá MCT. A psal jsem to proto, že to, co psal (komprimace) a časy (1 - 2 hodiny), jsou nesmyslné. To, co dělá MCT automaticky, jde udělat i "ručně", ale to jsem teď neřešil, takže vůbec nechápu na co narážíš. Navíc i bez MCT je to jednoduché jak facka:https://krakatoa.www3.cz/win10aio.phpOficiálně iso nevím kdy vyjde, stejně jako samotný upgrade přes windows update, ten asi až v květnu. Neoficiáně iso bude dřív, například esd pro mct možná budou dostupné už následující týden a je možné, že iso taky, ale to je celkem jedno, protože v esd a iso je to co je i v uup a ty jsou dostupné už od 20. března.Jo a můžeš mi uvést kde jsi viděl to datum 10. 4.?

Marne to ted na mobilu hledam, ale mozna jsem se sekl. V textu bylo vetsinou psane Windows 10 april 2019 update a asyk jsem to blbe bral jako 10.4.RC vyslo 22.3, koukam, ze to mam jako 18632.30 (nebo neco podobneho - uz jsem to vypnul).https://pureinfotech.com/tag/windows-10-1903-19h1/

18362 byl sestaven 18. března a poprvé byl v insideru v rychlém kanále 20. března, v pomalém pak 22. března. Kdy oficiálně vyjde asi nikdo neví, nejspíš ani MS, když nejprve to byl april, teď may... To datum 20. března na tom webu máš taky uvedeno, když odscrooluješ skoro úplně dolů.Jo, revizi už to má 30, spolu s ss se dá stáhnout už i z webu ms přímo http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/softw... http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/softw...

A obsahují všechny edice windows 10?PRO,HOME,ENTERPRICE

Stáhni, zkus a uvidíš. Už bys to dávno věděl, kdybys místo vyptávání jednal.

na co bys potřeboval Enterprise?

Ona by asi byla lepší otázka: a máš na Enterprise licenci?

Podle mě honza, i kdyby byl hloupý, svede vygenerovat digitální licenci na enterprise. Podle mě to klikátko od s1ave77 je určené právě pro takové momentálně zaostalé jako je on.

1.vygenerování digitální licence, už se dá brát za warez. Stejně jako když použiju KMS aktivátor, abych měl aktivovaný např. MS Office.2.že někdo něco neumí, ještě neznamená, že se to nedokáže naučit.

taky nějak nechápu, proč bych si měl licenci generovat "bokem" pokud ji mám koupenou. Leda v případě, že to nějak prostě ofiko cestou nechce fungovat. Uvidím, až budu třeba za rok nebo dva chtít aktivovat ty W7, zda to ještě půjde normálně, nebo se budu muset uchýlit k nějakému takovému klikátku...

Kdo má legálně Enterprise verzi, tak určitě nebude, někde na foru, nahánět, kde si tuto verzi stáhnout. Pokud vím, tak je určena jen pro firmy, takže to samo, o sobě, dost vypovídá.

jasně, spíš přemýšlím, na co bych něco takového potřeboval. Ale jestli Enterprise znamená tu LTSB/C variantu bez těch hovadin, tak to pak smysl pro leckoho být může.

Pokud vím, tak na LTSC se člověk dostane upgradem z Entrerprise. LTSC má i nevýhody, např. žádný MS Store, Cortana či prohlížeč Edge. Mě osobně, by zrovna tohle, nevadilo.

LTSC je samostatná edice a přejít se na ni upgradem (jestli myslíš klasicky zadáním klíče v edici enterprise) nedá.

"např. žádný MS Store, Cortana či prohlížeč Edge"to bych nepovažoval za nevýhody - spíš naopak

Někomu by mohlo vadit to, že na LTSC se nedá vygenerovat digitální licence

Však pro mě taky ne. Nic z toho nepoužívám.

Žádná Cortana? Opravdu? A co je toto:Windows\SystemApps\Microsoft.Windows.Cortana_cw5n1h2txyewy\

Jestli si myslíš, že to něco potvrzuje, tak by sis měl najít, co je to důkaz

Potvrzuje to to, že není pravda žádná cortana v edici ltsc.

Já taky tady dokážu něco vymyšleného napsat.

Já si nic nevymýšlel, prostě jsem se kouknul do instalačky LTSC. Se tam koukni taky nebo do nainstalovaného LTSC.

To si budeš muset vyřídit s Microsoftem:"No support for the modern Edge browserNo support for CortanaNo support for Windows StoreNo support for Surface hardwareLTSC does not support ConfigMgr Express Updates"https://techcommunity.microsoft.com/t5/Windows-IT-Pro-Blog/LT...

Proč s MS? Ty to nechápeš. Psal jsi "žádná Cortana". Jenže to není pravda. Ty nevíš asi jednu věc. Vyhledávání ve Windows 10 obstarává inbox appx "Microsoft.Windows.Cortana". Hlavní částí této appx je SearchUI.exe, který se spouští vždy, když klikneš na Start nebo něco vyhledáváš. Součástí tohoto balíčku je i funkcionalita Cortany, která ale není myslím v češtině dostupná, takže nefunguje ani v klasických edicích. Ta appx je nedělitelná a vyhledávání jaksi v LTSC být musí, takže tam je i inbox appx "Microsoft.Windows.Cortana", a tato appx jede v LTSC úplně stejně jako v českých klasických edicích, tedy v režimu vyhledávání bez Cortany. Takže jelikož v LTSC Cortana je, neplatí to, co jsi psal, a tedy "žádná Cortana". Už chápeš?

Jelikož mě LTSC nezajímá, tak nehodlám ověřovat, jestli říkáš pravdu nebo ne. Anglické články jasně říkají no Cortana či without Cortana. Dúkaz:-"LTSB Doesn’t Include the Store, Cortana, Edge, and Other Apps": https://www.howtogeek.com/273824/windows-10-without... -"it's essentially a stripped down version of Windows, and comes without the Microsoft Edge browser, Cortana, and a host of Windows Apps.": https://www.itpro.co.uk/microsoft-windows/33387/w...

Nesmíš věřit všemu, co se kde píše Stáhni si instalačku LTSC a kůkni do install.wim do té cesty, kterou jsem psal, jestli ti nebude stačit to tak si nahoď LTSC do virtuálky.Já se o LTSC taky nezajímám, ale dělal jsem porovnáví LTSC / klasický Enterprise, abych věděl co v LTSC není, no appx Cortana tam je

Něco jako LTSC si můžeš udělat i z klasických edic, stačí vyházet to, co LTSC nemá.

To vyžaduje znalosti a čas. Ne každý, je ochoten to obětovat. Aktualizace budou u LTSC pravděpodobně jinak nastavené než u Pro verze. Odklad aktualizací u Pro verze, něco takového u LTSC, není potřeba.

Jenže podle nějakého výzkumu je warez v čr kolem 40 % takže nechápu proč se divíš tomu, když zrovna někdo z těch 40 % se příjde zeptat na poradnu na zive. A pak jsem ti vysvětloval to, že mít warez enterprise, je naprosto triviální, takže skrz to jsem nechápal tu tvou poznámku ohledně toho, proč by nemohl mít licenci na enterprise?

A víš o tom, že tohle není warez forum? Takže argument, kolik Čechů krade, tady jaksi neobstojí. A kdo nahání Enterprise po diskusních skupinách, rozhodně nebude mít legální verzi. A tím se zase dostáváme k tome, že tady není warez forum.

Tady není warez fórum, ale uživatelům s uwarezeným softwarem se tu radit snad může, ne? To je v rozporu s jakým pravidlem? Se žádným. Navíc on těžkou uzná, že má warez, takže se musí brát v potaz presumpce neviny. Žijeme v právním státě a jednat musíme na základě práva, ne na svých pocitech

Vzhledem k tomu, jak si tu dával rady, jak mít Windows 10 Pro Worstation, aniž by si člověk koupil licenci, tvá reakce, je pochopitelná.

A na tom je nelegální co, když jsem to psal?

Moje jméno prosím nezaměňovat s jiným honzou. btw: lamičko, smazal jsi z webu návod na vygenerování Windows 10 Pro for Workstations. Postup je stále funkční.

Návod jsem nesmazal, je tam stále.

Aha, on je jinde.

Máš tu stránku dokonce i v češtině, takže není problém, si vybrat, co potřebuješ: https://tb.rg-adguard.net/public.php

Dyť je to rok staré. Nejlepší je 1903, který vyšel 20. března.

normální člověk zatím používá 1809 z podzimu. Laskavě nám sděl jak se normální uživatel dostane k 1903 ???

Normální člověk používá to, co uzná za vhodné. Já pro sebe například za vhodné považuju používat 1903. A jak se normální člověk dostane k 1903? Psal jsem to už bambilionkrát, mám to napsané několik let i na webu a ještě jednou extra pro tebe:https://uupdump.ml/stačí si stáhnout archiv, ten rozbalit a spustit cmd skript. Pokud chceš multiediční iso, tak spustit ještě jeden cmd skript. A vytvoří ti to iso včetně home, pro, entru, prow, proe, edu... Nebo s edicema, jaké si nastavíš.

jo ja vim ze to nekde na webu mas i s podrobnym popisem, ale odpovidal si tazateli kterej zjevne ani nevi jakou licenci potrebuje a mysli si ze musi nainstalovat 1803 pokud ji tam aktualne ma...Cili si mu mel po bambilion prvni popsat ze u tebe na webu mas postup i s odkazama a bylo by to..

Na mém webu mám:Vytvoření instalačky z UUP: Na uupdump.ml vybrat build, vygenerovat *_convert.zip ke stažení pod tlačítkem "Download using aria2 and then convert", zip stáhnout, rozbalit a spustit Aria2_download_windows.cmdJá myslím, že ten web je tak intuitivní, že úplně každej to zvládne i bez tohoto návodu.

1809 se ted doporučuje, přejít na 1903 až tak za 6 měsíců. To platí pro lidi, kteří chtějí mít Windows, s co nejmenším počtem chyb.

No a někteří zase chtějí mít nejnovější Windows, třeba s WDDM 2.6 a s nějakými případnými chybami si dokáží poradit. Mně vadí zatím jen jedna, v případě upravené instalačky (odstraněny balíčky Microsoft-Windows-Holographic) mi nešla nainstalovat aktualizace KB4497464. S tím si ale jednak člověk, který to upravuje, hravě poradí a jednak tu chybu mít nebude člověk, který instalačku neupravuje.

Nejlepsi je pouzivat posledni podporovanou verzi, 2 upgrady spatky, momentalne 1709, tam jsou vetsinou vsechny chyby opravene.

A měl jsi vůbec 1903 (18362) nainstalovanou?

Nepletes si to s prvnim jarnim dnem ?⛄Ten pry byl uspisen pro vsechny 🐸

Kdo chce, může na něj šupnout. Stačí chtít. 1809, 1803 atd je jen pro 🐌🐓🐄🐖🐂

Ja nechtela ja byt hodna🐝🐞⚡⚡

Pokud mas "uzivatelskou" verzi, jsou tam:Windows 10 Home Windows 10 Home N Windows 10 Pro Windows 10 Pro N Windows 10 Pro for Workstations Windows 10 Pro for Workstations N Windows 10 Pro Education Windows 10 Pro Education N Windows 10 Core Single Language Windows 10 Education Windows 10 Education NPokud mas "firemni" verzi, jsou tam:Windows 10 Pro Windows 10 Pro NWindows 10 Pro for Workstations Windows 10 Pro for Workstations NWindows 10 Pro Education Windows 10 Pro Education N Windows 10 Education Windows 10 Education NWindows 10 Enterprise Windows 10 Enterprise NMluvim o originalnich ISO, ne ruznych upravovanych...

No to se vám povedlo teď zas otravuje jinde s prosbou o aktivátor. Teď v Microsoftu umře jedno koťátko, už teď (těch hezkých) je tam málo. Příště prosím podobného Trolla nehladit, nekrmit. Děkuji.