» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 + 5 monitorů

Dobrý den.Chci se zeptat mám Herní počítač : Acer Predator Orion 9000A mám 5 monitorů..2x mám Philips 243V7QDSB a 3x ASUS VC239H-WA mám takový problém.2x Philips 243V7QDSB a 1x ASUS VC239H-W fungujjí normálně ale 2x ASUS VC239H-W nejdou teda spíš ty monitory fungují ale nechce se zapnout plocha u těch dvou.Svítí to šedě..Nevíte kde je problém prosím?Předem vám děkují

Odpovědi na otázku

Záleží co tam je za grafiku. Ale mám pocit (nikdy jsem se po tom příliš nepídil), že i současná řada 10 a RX od AMD umí maximálně 4 monitory. A co se týče integrované grafiky v procesoru (pokud jí to má), tak ta snad umí jen 3 monitory. Nejsem si jistý, zda vůbec je nějaká grafika pro 5 monitorů (5 výstupů mají některé současné, ale i tak na stránkách výrobce píší maximálně "multi-view = 4". Tohle se asi musí řešit nějak jinak.

Umí to třeba grafiky Matrox.Jinak mělo by to jít řešit, třeba tak že 4 monitory se zapojí do dedikované grafiky a jeden do integrované.

https://www.alza.cz/acer-predator-orion-9000Pokud je to ono, tak integrovanou nemá. A pokud tam má 2x GTX 1080 Ti ve SLI, tak mu budou fungovat jen 4 výstupy. Pro funkci všech by musel SLI vypnout. Pokud má jen verzi s jednou GTX 1080 Ti je na tom prakticky stejně - max 4.

Multi-Stream Transport Hub asi nikomu nič nehovorí

Můj příspěvek reagoval hlavně na integrovanou grafiku a to, že v základu mu tam více jak 4 LCD fungovat nebudou. Hub je až dodatečná možnost, tak to rozchodit (v jeho případě ani jinou nemá). https://www.czc.cz/224849,224847,224846,2248...

AMD RX (najvyššie) aj Vega podporujú 6 displejov na Eyefinity. Je jedno, že má karta 3x DP a 1x HDMI. Zvládali to Radeon HD (najvyššie), nechápem prečo by to nezvládali RX (najvyššie). Používa sa k tomu najčastejšie MST Hub. Pri dvoch displejoch z jedného DisplayPort zvláda napr. RX 480 pasívne dve monitory na DVI. Pri 3 monitoroch musí byť aktívny DP na DVI.

A co má Eyefinity společného se sestavou, kde je jedna nebo dvě GTX 1080 Ti? https://www.acer.com/ac/en/US/content/predator...

Ja odpovedám na dfg nie ohľadom toho PC.

Podpora Eyefinity:AMD RX 480 a 580: až do 6x 5120x2880 @ 60 HzAMD Vega: až do 3x 7680×4320 @ 60 HzAMD GCN 1-3 (najvyššie rady): až do 6x 4096×2160 @ 60 Hz

Kolik umí Eyefinity není podstatné. Žádná dnešní grafika nemá 6 výstupů na monitor. Alespoň o ní nevím. Mají maximálně 5 s tím, že pokud jen napícháš monitory do děr, tak budou fungovat maximálně 4. Byť teď jsem našel jednu RX 580, kde píší, že 5:https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-RX580GAM... Jak to doopravdy je, nevím. 6 jich ale na 100% nejde, když je tam jen 5 výstupů!!! Čili ten můj první příspěvek je pravda.Zda pak použiješ nějaký HUB, nebo jiné řešení na tom už nic nezmění. To ostatně říká i ta poslední věta: "Tohle se asi musí řešit nějak jinak." Pokud tedy víš jak, tak to sem napiš, já i tazatel budeme rádi. Já pouze konstatoval běžné specifikace karet, bez nějakých obezliček. Ono totiž mít jeden obraz rozhozený na dva monitory, není to samé, jako mít každý monitor samostatně.

To, že je tam 5 výstupov neznamená, že ide, len 5 monitorov. DisplayPort na RX 480 a 580 podporuje pasívne delenie na dve DVI. Pripojí 4 monitory a jeden delený na dve DVI. Hore som písal o MST huboch, ktoré vedia rozbočiť jeden DisplayPort na 4 monitory.

Multi-view je to, že každý displej funguje nezávisle, tých podporuje daná grafika 5 monitorov, lebo sú pripojené priamo. Eyefinity pracuje s rovnakou frekvenciou a často aj rozlíšením a tých podporuje 6 monitorov. To však neznamená, že grafika nezoberie viac ako 6 monitorov cez rôzne MST huby alebo pasívne deliče z DisplayPort. 1080p je pre dnešné Nvidia a AMD grafiky detské rozlíšenie. Dnešné grafiky využívajú DisplayPort deliče na 4K60 a 5K60.

No vždyť to tu celou dobu píšu. 6, nebo v případě dost grafik ani 5 nezávislých monitorů prostě nefunguje. Píšeme oba to samé, jen každý trochu jinak.

Presne tak.