» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - zvuk po zamčení

Mohl by mi prosím někdo poradit jak zamezit tomu aby Windows 10 po zamčení ztlumit všechny zvuky a aplikace co hrají zvuky na pozadí?

Odpovědi na otázku

Nezamykat ???Jak si to představuješ?

No představuji si to tak, že když zamknu počítač tak to neovlivní žádné aplikace co vydávají nějaký zvuk. Takže cokoliv co přehrává zvuk tak bude přehrávat beze změny.

Nikdo neví jak tohle nastavit? Hledal jsem spousty návodů, ale buď je to na starší systémy anebo na trochu něco jiného něž potřebuji.Zkusím to vysvětlit. Představte si následující situaci:Mám počítač na kterém běží služby pod nějakým uživatelem (některé věci prostě nejdou nastavit jako služba bez uživatele) a některé z nich slouží na přehrávání zvuků do jiných zařízení. Tento počítač nemá monitor, protože to není nutné a ovládám ho přes vzdálenou plochu z jiných zařízení. A teď to důležité! Když jsem připojený vzdálenou plochou tak vše funguje dobře, ale jak se odpojím (a logicky se počítač zamkne) tak přehrávání přestane fungovat resp. pouze zvuk.

Co používáš za vzdálenou plochu? Zkus UltraVNC, ten mi plochu nezamyká.

Používám standartní RDP co je součástí systému Windows.

W10 je brutálně funkčně omezený oproti starším verzím OS WNT; (nejen) tohle neumí.Pokud by ses připojoval pomocí mstsc z OS Vista nebo WXPP/64, mohl bys použít parametr /console. Pak prostě jen zavřeš okno mstsc, ve vzdáleném PC vše běží, včetně zvuků.Co s tím?K danému účelu musíš použít 3-P nástroj, např. relativně bezpečný UltraVNC:https://www.uvnc.com/