» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - změna schématu napajení

Zdravím Vás,potřeboval bych na firemním notebooku s Win 10 změnit schéma napájení a to konkrétně prodloužení doby vypnutí obrazovky - napájen ze sítě - z 10 min. alespoň na 30 minut. Po 10 minutách musím zadávat šílené heslo, což je nepříjemné, když přijdu k PC a potřebuji rychle zvážit auto a jako první musím zadat šílené heslo podobně jako pro přístup odpálení rakety na nepřítele. A přitom já potřebuju zvážit jen blbý auto dříve než mi sjede z váhy, abych za ním nemusel běžet.Já a i všichni ostatní máme tuto možnost bohužel zablokovanou ze strany Ajťáka ( osobně to beru jako šikanu, buzeraci a omezování pracovní efektivity zaměstanců )Existuje nějaká možnost jak to obejít a přenastavit ?

Odpovědi na otázku

Kontaktovat toho "Ajťáka"

A když se bude cukat, možná by stálo za to navrhnout jiný (rychlejší) způsob přihlášení (token, PIN, otisk prstu).

Neverim, ze by nastavenie takej banality blokoval spravca a ked hej, tak ho treba niekam poslat.

No když myslíš...u nás to taky tak je. A ano, taky to uživatele vytáčí.

Je to tak, všichni ve firmě to mají nastavené stejně. Pracuji ve dceřiný společnosti pod Metrostavem. Bohužel náš původní IT technik musel skončit a teď se o nás stará IT z Metrostavu. Mě je jasný, že s tím nic nenadělám, ale co kdyby byla nějaká možnost. Jako mě se s touhle kravinou zkrátka blbě pracuje, asi je v plánu abysme u zadávání těch hesel zblbli a že se to daří.

Všechno jde, když se chce a když víš jak na to.. Jestliže máš firemní notebook, nejspíš na něm pracuješ pod účtem standard. Účet lze celkem jednoduše přiřadit do skupiny Administrators(poté bys mohl změnit heslo a atd.. ), tím ale nejspíš riskuješ, že porušíš firemní pravidla a může tě to stát vyhazov..

Mohl bys sem hodit podrobnější návod jak na to ?

kontaktuj/te svojho "ajtaka" on vam tam namiesto hesla nastavi napr. odtlacok prsta

Tohle je dobrý nápad, notebook to umí přes zapínací tlačítko. Uvidím, jestli to projde, ale děkuji.

A nemůžete si nastavit alespoň PIN pro přihlášení (nebo využít jinou metodu než heslo)?

Záleží co na tom PC vše běží za aplikace, kam všude je z něj přístup a jaké všechny povinnosti má obsluha, zda se připojuje více uživatelů pod jedním nebo každý s vlastním přihlášením, jak velká je pravděpodobnost, že se k PC dostane někdo cizí apod. tohle vše je třeba vzít v úvahu proti efektivitě častého zadávání toho superhesla.Přihlášení lze řešit Otiskem prstu, čipovou/NFC kartou případně doplněné o PIN.Auta na váze semaforem nebo závorou.

Pokud na NB/PC něco běží, tak se nevypne. Nech třeba přehrávat nějaké video v malém rozlišení (video-písničky a pod) a dokud se celé nepřehraje, neměla by se obrahovka sama vypnout, ani NB uspat.

https://www.murgee.com/auto-mouse-mover/a nebo jde koupit USB, které simuluje pohyb myši, ať se neuspává PC.Ale myslím si, že domluvit se by neměl být až takový problém.My to taky vypínali např. na železniční váze, silniční váze...