» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 -> Windows 7

Ahoj, mám problém, snažím se, nainstalovat W7 z Flashky, ale vždy když jedu do boot menu, tak se tam flashka neukazuje, nevíte v čem je problém?Flashku jsem si nabootoval z Pomocí Rufus.

Odpovědi na otázku

Skus sa pozriet do boot menu, nastavit tam ako prve bootovanie z hdd a nasledne treba priradit v menu k hdd ni epevny disk, ale usb kluc.Vyskusaj.

Jenže, já mám problém že moje boot menu vypadá takhle:https://www.google.cz/search

USB3 w7

Vypadá to na UEFI BIOS + možná zapnutý Secure Boot. ☺

To znamená, co?

To znamená, že pokud máš UEFI bios, musíš instalačku W7 upravit takto https://www.lukasberan.cz/2013/07/jak-vytvorit-uefi... Pokud už máš bootovací flešku vytvořenou, stačí když použiješ body 7 a 8.Disk (pokud už není) musíš převést na GPT------------------------------------------------------------------------------------------------------------Druhou možností je instalačku neupravovat. V tom případě musíš přepnout bios na LEGACY a vypnout secure boot.Disk (pokud není) převést na MBR.

zrejme nemáš upravenú inštalačku na UEFI boot..Buď si to uprav alebo prepni z UEFI na Legacy boot

A kam se to pokoušíš nainstalovat? Jestli na novější ntb, tak upozorňuji, že některé už nemají podporu W7!