» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - trvalá změna barev (themes)

Mám vlastní nastavení barev plochy, aplikací apod., je uloženo v souboru "Moje.themes" v adresáři: "c:\Users\Pavel\AppData\Local\Microsoft\Windows\Themes\Moje.theme". Objevuje se normálně v nabídce na změnu motivu v nastavení, kliknu-li na něj, aktivuje se. Ale po chvíli se opět vrátí nastavení jiné, vlastně vše zůstane, pouze barva hlavní plochy aplikací (není-li nastavena přímo v aplikaci, kupř. Word aj.) se změní na standardní bílou. Jak zajistit, aby nastavení barvy plochy zůstalo?

Odpovědi na otázku

Daj sem konkrétny screen obrazovky čoho sa domáhaš, ja ti trt rozumiem, akú farebnú zmenu chceš dosiahnuť.

Pokusím se. Chci, abych měl trvale nastavenou jinou barvu, než bílou jako barvu "papíru" ve Wordu a ve většině aplikací. Jde o barvu plochy, uvnitř které je na obrázku v "Nastavení motivu/Přizpůsobení/Motivy/Barva" napsáno "Ukázkový text". V XP se tato plocha jmenovala "Okno", tedy "Barva okna". V mém nastavení témat je nastavena, ale po chvíli se vrátí defaultní bílá. Chělo by vědět, kde mají Win10 uložen motiv, který zobrazí při spuštění PC a jak ho udržet.

A omlouvám se, obrázek sem vložit neumím.

Printscreen samozřejmě vytvořit umím, nedaří se mně ho se vložit ani pomocí clipboardu, ani přesunutím. Nicméně nebylo by na něm nic jiného, než okno "Nastavení/Přizpůsoben/Motivy/Nastavení motivu/Barva". To když si zobrazíte, objeví se vám náhled plochy, kde jedna část nese text "ukázkový text". O tuto ploch jde, jak jsem řekl, v XP zvanou "Okno".