» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - tovární nastavení, prostředí pro obnovení nelze najít

Ahoj, mám notas HP Probook 430 G1 s Windows 10 a nedaří se mi provést obnovení do továrního nastavení přes nastavení ve Windows. Systém hlásí, že prostředí pro obnovení nejde najít. Přitom Recovery image jako vyhrazená část HDD je v PC stále přítomna a nijak jsem ji neupravoval. Párkrát v minulosti jsem s její pomocí již PC do továrního nastavení obnovoval, momentálně ji Windows asi nevidí. Mohl bych provést čistou instalaci Windows 10 třeba z flashky, jenže to už jsem zkoušel a bohužel mi poté nefungují některé celkem důležité funkce, třeba režim spánku (s ovladači jsem si opravdu dost hrál a bez výsledku). Nejlepším řešením tak bylo obnovení do továrního nastavení a postupnými aktualizacemi se dostat až na poslední verzi Windows. Existuje prosím nějaký způsob, kromě standartního Windows nastavení, jak PC z onoho Recovery image obnovit , případně pomoci Windows najít k Recovery image cestu?Díky moc za odpověďPS: Obnovuji kvůli každodenním restartům z důvodu neschopnosti Windows přejít na verzi 1709. Řada řešení vyzkoušena, žádné dlouhodobě funkční.

Odpovědi na otázku

Co takhle pockat do uterka a udelat cistou instalaci 1803??

Jak jsem psal výše, čistá instalace Win 10 způsobuje jisté potíže

Tak asi děláš něco špatně. Pokud tvůj stroj má podporu pro Windows 10, nevidím důvod, aby to nejelo. Ohledně toho co všechno jsi už zkoušel, dal bych to někomu zkušenějšímu

Ten notebook měl z výroby už W10?

Ne, z výroby měl Win 8

Na 10 si upgradoval nebo jsi dělal čistou instalaci ?

Aha, tos měl napsat jako první. Upgrade na W10 totiž vždy zničí recovery pro W8 a už nejde použít. Takže jedině čistá instalace W8 a nebo W10 s patřičnymi ovladači. Původní recovery už použít nejde, můžeš ten oddíl v klidu odstranit.

Windows 10 tu tovární zálohu nezničí. Jen to prakticky znamená, že nebude možné tovární zálohu zavést. Ovšem tovární záloha se zavádí jiným způsobem(viz manuál k danému typu notebooku), než tím nesmyslem volby továrního nastavení v systému W10 -> to je totální kravina Made in Microsoft. *Skrytý oddíl s tovární zálohou je prakticky k ničemu -> zformátovat, odstranit a přiřadit nepřidělené místo na disku .. nebo vytvořit nový oddíl pro data.

Pokud tam oddíl pro obnovení fyzicky stále je, můžeš zkusit udělat "jednotku pro obnovení" na nějakém PC s W8.1 (třeba to i kvůli tomu nainstalovat, pozor ať to nevymaže). Pak boot z té "jednotky" a možná to půjde obnovit.Pokuds dělal "čistou" instalaci s výmazem disku, není co řešit. W8.1 můžeš stále z webu MS stáhnout, ale budeš muset najít správné původní ovladače.