» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - Spustit v odděleném paměťovém prostoru, co to je

Zdravím, zajímalo by mě, k čemu slouží možnost "Spustit v odděleném paměťovém prostoru", nacházející se ve vlastnostech zástupce aplikace (Windows 10 Pro). Tato možnost je u všech zástupců zašedlá a zaškrtlá, nelze ji tedy změnit.Kdyby někoho zajímalo, jak to vypadá, tak tady: http://imgup.cz/images/2016/05/03/Vystriz... Děkuji za případné odpovědi.

Odpovědi na otázku

Nic nového. To už uměl Windows 3.0 z r. 1990.OS spustí daný sw jako samostatný proces.Výsledkem je, že aplikace běží v odděleném paměťovém prostoru, takže objeví-li se v kódu chyba, zhroutí se pouze ten program, který chybu vyvolal, zatímco OS a další spuštěný sw pracuje dále beze změny.

Problém u W3.0 ovšem pokud jsi to nezažil bylo, že pokud program nebo ovladač volal systémovou funkci a zde byla chyba spadl ti celý OS / PC. Protože jádro OS neběželo odděleně. Dnes, když se cokoliv stane spadne ti i velice náročný SW, ale OS nikoliv, tehdy stačil i pitomý SW ke zvukovce, a padalo ti to dokolečka. Když si třeba vzpomenu na ovladače ATI (All-In-Wonder) sadomaso hotové.

ATI už pochopitelně na W95 a W98 ovšem stále stejné řešení.

Jo, znám to na Win 98.

Akakolvek chyba v jadre systemu (najcastejsie v ovladaci) dokaze zhodit jak Windowsy, tak aj Linux. Napriklad delenie nulou. Mam to odskusane.

Pokud vznikne takový trap jak píšeš a není obsloužen vysoce speciálními mechanizmy, které za předpokladu, že vůbec existují, jsou i povolené (jejich existence je přímo závislá na napsání SW vybavení pro daný HW - vždy se jedná o MB), naprosto beznadějně dojde k těm nejtvrdším haváriím. Obvykle se nedají obsloužit téměř NIJAK - takže nějaké šaškování ve "vymezeném prostoru" je tak akorát na dvě věci.

2:Milan1Tak tohle "...takže objeví-li se v kódu chyba, zhroutí se pouze ten program, který chybu vyvolal, zatímco OS a další spuštěný sw pracuje dále beze změny..." je sakra odvážné a provokující tvrzení.

Nevěděl jsem, že to je tohle. Děkuji za odpověď

Hlavně si to nezapomeň nastavit i pro Explorer/Průzkumníka. Možnosti složky, Zobrazení, Spouštět okna složek jako samostatné procesy. Tam to ještě asi nebude jako výchozí nastavení. U IE by měl být ve výchozím nastavení dobrý kompromis, něco spadne, ale pravděpodobně ne úplně vše, když tak se dá použít (pokud máš opravdu dost paměti) přepínač "noframemerging".

Dobře