» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - opakovaná chyba načítání aktualizace KB5012170

Při pokusu načíst aktualizaci KB5012170 došlo k chybě a Update stále hlásí chybu 0x800f0922. Hledal jsem na webu, zkoušel kde co (diagnostiku, vypnout VPN a firewall, apod.), ale hláška stále trvá. Ostatní aktualizace ale fungují, systém v tomto směru žije. Jak to řešit? Mám Windows 10 Pro 21H1. Díky předem za tip.

Odpovědi na otázku

Možná nic nepokazíš, když stáhneš a spustíš aktualizaci na 21H2 (nějaký EP).

Já bych začal promazáním adresáře Windows\SoftwareDistribution. K tomu je potřeba zastavit některé služby a po pomazání opět spustit. K tomu je potřeba jako administrator spustit Cmd.exe a v něm zadat tuto posloupnost příkazů:net stop wuauservnet stop bitscd /d "%SystemRoot%\SoftwareDistribution"del /f /q * >nul for /d %x in (*) do rd /s /q "%%~x"net start wuauservnet start bitsa spustit aktualizace.

Díky zkusil jsem, ale hláška stále trvá. Taky jsem aktualizoval .NET a stále beze změn.

Known issues: Some original equipment manufacturer (OEM) firmware might not allow for the installation of this update. If BitLocker Group Policy Configure TPM platform validation profile for native UEFI firmware configurations is enabled and PCR7 is selected by policy, it may result in the update failing to install.https://support.microsoft.com/en-us/topic/kb5012170-sec... Bohuzel vice informaci MS neuvadi, takze tezko rict, zda je to vas pripad. Jinak vyhledavac nasel toto diskusni vlakno, kde nekteri lide popisuji problemy s instalaci a jak je odstranili: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/k...

díky

v niektorých prípadoch pomôže ísť sem https://www.catalog.update.microsoft.com/home.aspx ,vyhladať patričný update pre konkrétnu verziu win,stiahnuť a inštalovať manuálne....

díky podívám se