» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - odpojování HDMI po vypnutí televize

Mám Windows 10 HTPC - MacMini (late 2012) propojené HDMI kabelem do receiveru a odsud do televize.Můj problém je, že HDMI se odpojí pokaždé, když vypnu televizi. Po dalším zapnutí TV musím čekat několik vteřin na znovu připojení. To hlavní ale je, že když jsem v konkrétní aplikaci (například KODI), tak se HDMI nepřipojí, dokud aplikaci nezavřu (ALT+F4) nebo nepřepnu (ALT+TAB).Netušíte, jak to vyřešit?Už jsem zkoušel:- Vypínat a zapínat zesilovač.- Aktualizovat ovladače na nejnovější.- Zapínat/vypínat HDMI CEC na televizi.- Upravovat power management ve windows (žádné šetření energie)

Odpovědi na otázku

Nepoužívat nic od Apple.

Televize tohle dělají. Při vypnutí se HDMI vstup úplně odpojí. V ovladačích grafiky zkus vynutit ručně detekci zařízení.

Hmm, to by mohlo být. Netušíš, kde to tam naklikat? Grafika tam je integrovaná Intel HD 4000.

Přesně nevím, navíc každý výrobce GPU to má jinak. Hledal bych to v nastavení zobrazovacích zařízení.

Tam jsem prolezl a proklikal všechno, co šlo. Ještě to zkusím jednou.Hledal jsem to i v správci zařízení a tam nic k nastavení nebylo... Díkec

Tak bohužel u té integrované Intel HD 4000 taková volba nikde vůbec není :/