Windows 10 - nVidia - sekání

Zdravím, po upgradu na Win10 se mi stále nedaří zbavit jednoho problému na mém notebooku. V jistých okamžicích mi ntb na cca vteřinu zamrzne. (zasekne se komplet obraz). Mám dvě grafiky. Integrovaná od intelu a herní od nvidie. Zjistil jsem že, problém ustane, když odinstaluju aktuální ovladače od herní grafiky (zůstanou tam ovladače staré - ty co se nainstalovaly automaticky při instalaci windows). Je divné, že na to mají vliv ovladače herní grafiky, protože když dojde k zamrznutí, měl by stroj v tom okamžiku jet jenom na integrované grafice. A když spustím ovládací program od nVidie (geforce Experience) tak problém ustane - v tomto okamžiku je herní grafika aktivní. Nemá někdo s tím zkušenosti, popřípadě nějakou radu co s tím?Na win 7 (a vlastně i na win 8) tento problém nebyl. Dík

Odpovědi na otázku

No to víš, Windows 10 jsou pořád polotovar a co se ovladačů týče, tam bych si tak trošku pozjišťoval jak to vidí výrobceonoho tajného "herního" notebooku

Udělal bych čistou instalaci a pak dal aktuální drivery a poté se teprve připojil k Internetu, aby se nestáhly ty default.

To dělo je cca 5 let starý MSI GE620DX :) Drivery na Win 10 na stránkách výrobce nenajdu, kašle na to :)

Tak ... kašle ... kam by přišli kdyby pro kdejakou vykopávku dělali drivery? To by lidi nekupovali nové stroje že Zkus trošku zaexperimentovat a instalovat driver pro Win 8.1 ... Win 10 stejně nejsou nic jiného než další servis pack pro Win 8.1 ... ale samozřejmě klapnout to nemusí a pokud ne, tak klidně zůstaň na Win 8.1 u Win 10 stejně není o co stát Nic navíc Ti to nepřinese ...

Nepsal jsi co máš za grafiku ani za systém zda 32bit nebo 64bit.Můžeme zde luštit dle skleněné koule ;)Dle typu by se mělo jednat GeForce GT555M. To si ověř.A pak můžeš sem:http://www.nvidia.com/Download/index.aspxnVidia a tam si vyber GeForce 500M series (Notebooks)pak GeForce GT555Ma svůj systém 32bit nebo 64bit a Language: other

Ano, mám GT555M. A pomohla rada kolegy před tebou. Nainstaloval jsem ovladače pro win 8.1 ze stránek výrobce (3 roky starý) a problém zmizel. Takže na starých ovladačích to je OK, na nejnovějších to dělá problémy. Teď je otázka co dělat. Zůstat na Win 10 se starejma ovladačema grafiky nebo se vrátit na Win 7 kde to všechno bylo OK. Nějaký ty hry hraju - FIFA 16, GTA V. Jak moc mají starý ovladače vliv na výkon při hrách? :)

Ta odpověď je naprosto jednoduchá. Pokud nemíníš hrát hry, které vyloženě vyžadují DX12, tak zůstaň na na Win 8.1 ... Jediná výhoda Win 10 v tomto směru spočívá právě v tom, jinak je to lautr to samé ...

Když je to to samé, může klidně zůstat na Win10. Nové ovladače mu výkon nepřidají a nikde není zaručeno, že když si na starších windows nainstaluje nové ovladače, že mu to nebude dělat stejnou chybu.

Na Win 7 co jsem mel doted to nedelal.

Ano, může zůstat na Win 10, ale jak sis jistě všimnul, tak pod Win 10 má potíže s ovladačema, takže co? Správně Kefalín, "takže" nemůže. Musí prostě počkat, až budou ty Win 10 tak nějak funkční a budou pro ně pořádné ovladače ...

Mrkni do oprav - změn. Ve většině případů se starších grafik ani netýkají a nebo jsou optimalizovány nejnovější hry. Neměl by jsi mít problém.

Tak jsem nakonec naistaloval nějakej refenční ovladač pro Win10 (http://www.nvidia.com/download/driverResults.as... ) a problém se taky zatim neobjevuje. Tak to asi bude problém nějakých nejaktuálnějších ovladačů.

Tak jsem zjistil dalsi problem. Po zapnuti ntb z rezimu spanku je aktivni herni grafika (coz nechapu proc se vubec spousti) a nevypne se (to vse pri tech starsich ovladacich). A zjistil jsem ze, to mrznuti systemu (zase na tech nejnovejsich ovladacich) se objeví v okamziku kdy notas prepina z integrovany na herni grafiku. Zkrátka, notas ma problem s prepinanim grafik pri jakykoliv ovladacich. Takze asi navrat na win 7. Nebo jeste zkusit treba, jestli to nevyresi ta vyrocni aktualizace W10, co myslite?

Vzhledem k HW a ovladacum stejne neni dobry napad instalovat cokoli jineho nez Win 7. Sam jste to dostatecne overil. Takze tak.

Bohužel, musím souhlasit :)

Tak. Ono kdyby slo o nejake dotykove zarizeni, 2v1 nebo tak neco, dala by se snaha o Win 8.1/10 pochopit, ale na starsim normalnim laptopu je to k nicemu.