» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - neustále vytížený disk na plno

Zdravím všechny zkušenější. Řeším problém se svým notebookem.Notebook používám minimálně, mám v něm od čisté instalace systému pouze 4 hry a možná 10 aplikací (vše originální, žádný crack).I když nemám nic spuštěné, tak hned od startu Windows je disk neustále vytížen na 100% a systém je naprosto nepoužitelný. Na otevření průzkumníka čekám 5 sekund a podobně. Vytížení disku trvá většinou kolem 10 minut od spuštění systému, ale například teď už to trvá 45 minut a konec v nedohlednu.Po pročítání různých diskuzí jsem vypnul služby Superfetch a indexování vyhledávání, nicméně vytížení disku přetrvává. Zkoušel jsem aktualizovat BIOS, ovladače zákl. desky a všeho možného - beze změny.Když dám ve správci úloh seřadit procesy podle vytížení disku, na vrcholu je většinou "Hostitel služby: Místní systém", který pod sebou skrývá Windows Update, Správce uživatelů, Služba WMI, Služba Profil uživatele, Služba oznamování událostí systému, Služba inteligentního přenosu na pozadí, Server, Prohledávání počítačů, Pomocná služba protokolu IP, Plánovač úloh, Motivy, Informace o aplikaci, Aktualizovat službu Orchestrator pro Windows Update.Občas to jako největšího "žrouta disku" ukazuje System nebo Antimalware Service Executable (přestože antivir nevykazuje v UI žádnou činnost). Zrovna teď po 50 minutách od spuštění OS klesla zátěž disku na 25% - na vrcholu je zrovna Windows Modules Installer Worker.Po restartu ale zátěž disku zase minimálně na 10 minut vystřelí na 100%. Co to může způsobovat a jak se toho zbavit?Lenovo Z580: Core i5-3210M, 4GB RAM, 500GB 7200rpm, Windows 10

Odpovědi na otázku

7200 RPM nestíha? Podozrieval som HDD, ale tento by nemusel byť pomalý. W7 mal problémy s WU, neviem ako je to u W10. Mne nevyťažuje HDD W10 29 mesiacov. Druhá vec je čítanie/zápis v kB/s - mne šiel HDD na 100% keď bol poškodený a nevedel čosi prečítať, tak aj pri 100% čítal aj 0B/s, ale snažil sa, tak šiel na 100%. Nechaj NB bežať 2 dni a buď sa ustáli, alebo čosi s WU ak nemáš problém aký som mal ja (vadbý HDD)

Původně jsem zpomalené odezvy systému také přisuzoval špatnému disku, proto je tam teď disk nový. Bohužel problém přetrvává.

Otestuj disk ať můžeš potvrdit/vyloučit HW závadu.V případě že bude disk OK udělej čistou instalaci OSV případě vadného disku > výměna > instalace OS-------------------------Disk otestuj z boot media. Testovat disk ze kterého aktuálně běží OS je k ničemu.....

Jak jsem psal kolegovi v předchozí odpovědi, původně jsem si také myslel že je problém v disku. Ten je vyměněn a s tím spojena i nová instalace OS. Bohužel problém stále trvá.

Přikládám screenshot z taskmgr 5 minut po restartu. https://nemesisup.cz/files/public/fuck-microso...

Použít ověřenou instalačku.

Instalačku OS? Win 8.1 jsem nainstaloval ze stejného DVD jako běží bez problému doma na dalších počítačích a poté online update na Win 10.

A jsme u toho! Takže žádné update na W10 ale čistá instalace W10.A žádný mediacreationtoll atd. Hezky si stáhni .isoOvěř SHA-1Připrav bootflash pomocí Rufus a instaluj.Pak budeš bez problému.

To jsou ale ho*na hochu :D máš dost

Verze ovladačů Intel RST, MEI a INF?SMART disku?Vytvoř na flashku instalačku pomocí media creation tool a proveď na systém oddílů GPT (povol UEFI secure boot - tím snížíš riziko virové nákazy)https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... Zakaž telemetrii:https://www.oo-software.com/en/shutup10

Tohle je normální chování Win 10. Neustále to něco hrabe na HDD. Chce to mít hodně trpělivosti a čekat a čekat než Win 10 všechno dodělají.

Hlavně Antimalware Service Executable , když se mu něco nelíbí, proskenovává celý počítač, a to trvá věky. Stačí kliknout na stránku, kde čuchá nějakou hrozbu, a už zase kontroluje celý počítač.

I já to tam tak měl, disk pořád hrčel (četl a zapisoval) a je to ten antivirus defender, něco tam je i od McAffe a nejde to odinstalovat. Naštěstí defender nakonfigurovat šlo na méně aktivit. Poslechově a reaktančně (že pc rychleji reaguje na vstupy od uživatele) je to nebe a dudy, i když pořád občas šáhne na disk, celkově tak do 15% oproti 100% před konfigurací defenderu!Věděl jsem, že to musí být nejaká vypínatelná zvrhlost Win10, páč v linuxu se disk skoro neozve, jenom jsem to hned nenašel.

Tohle mne pomohlo po te co hdd bezel nekolik hodin https://www.youtube.com/watch