» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - nejde otvoriť priečinok

Nejde mi otvoriť priečinok hlási to chybu "K tomuto súboru nie je priradený program na vykonanie tejto akcie. .... ". Ale keď kliknem pravým a dám Otvoriť tak ide otvoriť priečinok.

Odpovědi na otázku

Tak si něco vyjasníme, problém je ve složkách (adresářích) nebo v souborech? Dej screen o co ti jde.

asociácie

No ano, to by ovšem nešlo o adresář, pokud nemá u W10 soubor přiřazený program, pak stačí vybrat program, kterým bude stále otevírán, "vždycky tuto aplikaci". Hotovo.

Oni mají ve W10 vážně napsané slovo "vždycky"? Ti jejich lingvisti jsou normální prasata.

Tak to není priečinok, ale súbor. Když klikneš pravým a vybereš program, tak je tam možnost nastavit ho jako výchozí program. Jakou má súbor příponu?

Je to priečinok Stiahnuté súbory

Tak ukaž jako to máš, takový případ neznám.

A tu je ta chyba https://ctrlv.cz/msU8

http://abload.de/img/snap8434csjny.pnghttp://abload.de/img/snap8435o8jmm.pngNemám ten problém, je pravda, že sám nepoužívám systémový disk na data (mám je na jiných discích), ale co si pamatuji, ta pro samotnou složku se mi to nikdy nezobrazovalo. Nedělal jsi něco v nastavení složky? Nebo neinstaloval nějaký program, který s nimi něco dělá?

A v normálním správci souborů to funguje / nefunguje?

Máte špatně asociovanou akci při otevírání složek. Otevřete si poznámkový blok a vložte do něj tohle:Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell]@="none"a uložte to jako soubor s příponou reg. Za posledním řádkem nezapomeňte dát Enter, jinak se soubor později neimportuje celý. Poklepejte na něj a mělo by to být ok. Tím se vyresetuje nastavení procházení složek.

Diky funguje

To bych se zeptal čím se může pokazit "asociování složek"? Ptám se proto, že se mi to nikdy nestalo. Tím nikdy myslím od W3.1 a představ si kromě ME všechny MS OS.

Inštaloval som VLC 64 bit a potom mi to nešlo otvoriť

To dík za radu. A nyní ti mohu říct proč se mi to tedy nestalo, VLC běžně také používám, ale jako 7z bez instalace. Cokoliv nemusím, neinstaluji.

Ďakujem - aj mne to funguje aj vo W7 - som sa stým trápil celý deň a teraz to funguje

Já bych ten soubor skartoval :D . Dej pryč tu ohavnost a třeba se ti většina problémů vyřeší :) .