» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - nefunkční indexace a hledání

Ve Win10 mi nefunguje indexace, i když umístění je správně zahrnuto do míst k indexování.Vyhledávání je dokonce tak nefunkční, že i když jsem ve složce, kde se soubor nachází a dám ho vyhledat vpravo nahoře, tak mi systém píše, že vyhledávání neodpovídají žádné položky.Napadá Vás co s tím. Instalace je prakticky nová, čistá, s minimem aplikací.JInak s podobným chováním jsem se občas setkával i ve Win 8. Popravdě s láskou stále vzpomínám na vyhledávání ve Windows XP, kde to byla paráda. Človek si nadefinoval co, jaká velikost, kdy vzniknul a dal hledat a systém hledal... Teď už od dob Win7 tragedie.

Odpovědi na otázku

Snad použžíváš WE, ne? Vyhledávací pole je vpravo nahoře.

Smažte virus! (W10)

Po nastavení indexování trvá nějaký čas, než k vytvoření indexu dojde. U některých typů souborů se indexuje jen, že soubor existuje, u jiných se indexuje i obsah pro full text vyhledávání.Pokud i přesto se ti zdá, že to nefunguje v pořádku a indexování v ovládacích panelech hlásí, že je komplet indexováno, nech znovu sestavit index

reindex jsem udělal, problém byl nakonec jinde.Složka Google Drive i když je zahrnuta do indexu se neindexuje, kvůli nějakým problémům s oprávněním. Na netu se válí návody jak to zprovoznit úpravou na kartě zabezpečení. Běžný user, ale nebude vědět co s tím....Je taky zajímavé, že zatímco, když jsem přímo ve složce tak hledání nefungovalo, ale když jsem dal prohledávat rovnou celý disk, tak to začalo hledat "bez indexu" tedy procházet celé pc. Prostě chaos nad chaos....Nic to nemění na tom, že hledání od WIn7 MS totálně zprasil. Poměrně často potřebuji hledat třeba soubory vytvořené v určitém časovém úseku a o určité velikosti. MS dělení ala velké,velmi velké a vytvořeno dnes, minulý týden jsou mi uplně k ničemu a nasatvit si to podle sebe člověk nemůže, což je pro mě naprosto nepochopitelné, když ve WInXP před 15 lety to MS uměl....

Meleš blbosti lebo nedokážeš ovládať triviálne veci. Index sa vo W10 nijak nezmenil oproti iným z rodiny Windows.

Hoď si do Google "google drive folder not indexed" a pak se sem vrať .....

Main Gááát, čo ste tu za debilov, ktorí svojimi trepmi a drýstami poučujú ohľadom Indexovania Windows?

Mám podobný problém s indexováním. Ze začátku vše ok, pak se to celé rozhodilo a vyhledávání přestalo fungovat. Stav indexace průběžně informuje o počtu už naindexovaných i čekajících souborů. Takto čísla se ale průběžně mění, někdy klesají, někdy stoupají. Zkoušel jsem různé návody z Inetu, ale zatím nic nefunguje. Při snaze znovu sestavit se nic nemění a pokračuje v indexaci už několik týdnů. Jediné co nakonec pomohlo, že jsem zcela odstranil soubory, kam se ukládají data o indexaci. Pak začal indexovat opravdu od začátku. Nicméně to běží již třetí den a konec indexace v nedohlednu ...

Já už to vzdal, indexace mi nefunguje správně prakticky nikde.Někdy je to zprasené dokonce tak, že dokonce nenajde soubory ani podle názvu a to i když ten název píšu do vyhledávacího pole v dané složce.Nějaké speciální nastavení nedělám, že bych si to zvrtal sám. Stále vzpomínám na Windows XP, poslední použitelné hledání....

Odkazuješ na banality a nepochopil jsi o co tady jde. To vyhledávání (třeba z NAS) je opravdu tristní proti tomu, co uměly XP. Ztrácím s tím pravidelně moc času (to mě přivedlo i sem). Řešení stále více vidím ve změně operačního systému.