» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - nefunguje úsporný režim ani režim spánku, počítač ide stále

Dobrý deň,v poslednom čase mám problém. Počítač sa neprepína do úsporného režimu. Nevypína sa obrazovka po nastavenom čase, ani počítač sa neprepne do režimu spánku, ako to je napr. pri počítačoch s Win 7. Počítač ide stále, aj monitor ide stále, nevypnú sa. Skúsil som už rôzne rady z internetu, ako je vypnutie prebudenia zariadeniami USB, či LAN, ale bezúspešne. Rovnako tak som kontroloval počítač pomocou antivírusu Eset Internet Security, aj Malwarebytes, či Spybot SearchDestroy. Vírusy sa nejaké našli, aj odstránili, no problém pretrváva. Viete niekto poradiť, čo s tým, som zúfalý. Za pomoc ďakujem. Moja PC zostava:Základná doska: ASUS B250M-C ProRAM: Crucial CT16G4DFD8213.C16FH1 16 GB 2133 MhzGrafická karta: Gigabyte GV-N1030SL-2GLSSD: Samsung SSD 860 Pro 256 GBHDD: WD40EZRZ-75GXCB0Adaptéry: ASUS USB-BT400, TP-Link TL-WN725NKamera: Genius WideCam F100klávesnica: Genius SlimStar C130Zdroj: Seasonic 350W SSP-350GT Optická mechanika: LG SuperMulti SATA DVD+/-R24x,DVD+RW6x,DVD+R DL 8x, bare bulk, čierna GH24NSD1 RBBB Tlačiareň: HP LaserJet Pro M26nw (T0L50A), pripojená pmocou routraOperačný systém: Windows 10 Pro 1809

Odpovědi na otázku

Na vině by mohla být i myš. Stačí aby měla "nerozhodný" snímač polohy, který bude do počítače posílat cyklicky změnu polohy +1,-1,+1,-1.....Zkus ji pro test odpojit.

Myš som odpojil, nepomohlo. Počítač si stále ide a ide. Ešte ma potom napadlo, že mám v PC pripojený USB Hub, ktorý som tiež odpojil, ale počítač sa stále neprepne.

Měl jsem kdysi podobný problém, zmizel po aktualizaci ovladačů grafické karty.

Ovládače grafickej karty sú aktuálne. Vždy, keď mi ich GeForce Experience ponúkne, tak ich aktualizujem.

Skúsil som aj tento programček. Stále nič.

Zkus spustit prikazovy radek jako spravce a zadat prikaz powercfg -requestsPokud neco brani uspani, mohlo by se to tam objevit

https://ctrlv.cz/RWVpToto je screenshot z príkazového riadku. Vyzerá to, že nič spaniu nebráni.

Aj sa objavilo. Dakujem za radu

Super, mockrát děkuji.

System muze byt nabourany od te haveti, co si tam mel. Koukam, ze winver je 1809, nezacalo to po aktualizaci? Zkus jeste odpojit mys pripadne klavesnici.Mrkni do Prohlizece udalosti, Protokoly systému Windows a následně na Systém, pres prave tlacitko filtrovat, zvol zdroje udalosti Power-Troubleshooter...

Myš aj klávesnica už odpojená bola. Power-Troubleshooter ukazuje iba tie uspatia, ktoré so vykonal dovtedy, je pravda, že odkedy bola nainštalovaná aktualizácia, nejdú, resp. ide režim spánku iba ak kliknem na ikonku uspať v ponuke štart, automaticky sa monitor, ani počítač nevypne. Aktualizácia novej verzie 1809 bola urobená pred asi týždňom. Antivírusové kontroly som spúšťal asi 2 dni dozadu, lebo mi už "automatický" úsporný režim nešiel, tak som si myslel, že to bude tým. Bude potrebné reinštalovať Win?

Zkus ten ovladac, jak pise Bambula nize, pokud nepomuze a jeste to jde, tak se vret k predchozi verzi Windows

Nainstaluj starší ovladače " IntelManagmentEngin_W8,1_10 ". Ovladče v aktualizaci W10 jsou "blbci" a nehrajou s tvým HW.

Ďakujem vám všetkým za ochotu pomôcť. Vrátim sa späť na predchádzajúcu zostavu Windowsu, hádam bude všetko v poriadku. Ešte raz ďakujem a prajem pekný deň a zvyšok víkendu.

Abych nezakládal nový dotaz tak oživím tento. Mám v podstatě stejný problém, jako pisatel půodního dotazu. Sestava je nová, istalace systému nová (zhruba 3 týdny). Monitor se po nastaveném čase nevypne, počítač nepřejde do režimu spánku. Prvních několik dní po instalaci to fungovalo. Nejsem si úplně jistej, ale zdá se mi, že to přestalo fungovat po připojení nových periferií (myš + klávesnice). Nicméně zákaz probouzení těmito zařízeními nic nevyřešil. Myš je bezdrátová, ani její úplné vypnutí nepomohlo. Navíc při "manuálním" uspání se počítač neplánovaně neprobouzí (což bych očekával pokud by některá z periferií bránila uspání - pravděpodobně by PC i probouzela). Nemůže to být nějakým nastavení v BIOSu (nastavení RGB podsvícení nebo něco takového) případně nějakou aplikací/utilitou určenou k nastavování periferií (iCUE pro klávesnici Corsair nebo Logitech Gaming utility pro myš + podložku)? Celkem mě to štve, protože mám ve zvyku od počítače odcházet a monitro zbytečně svítí, chladiče se v PC točí zbytečně přes noc atd.

Zdravím, i já mám podobný problém, ale na NTB, nejspíš po aktualizaci W10 nepřechází do režimu spánku jinak než přes tlačítko power, nefunguje ani ve start nabídce, ani přes klávesu hibernace/spánek, zkoušel jsem různá nastavení i reset nastavení napájení. Navíc při původním nastavení se probouzel přes přihlašovací obrazovku, ta teď už taky nenaskočí a NB je přihlášen. Dost frustrující. AV a malware kontroly OK.

Mám ten stejné problém. Všecno fungovalo jak má, režim spánku na 100%. Ale pamatuji se že po instalaci ovladače na tiskárnu to už nešlo.