» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - nastavení aktualizací

Zdravím, dá se nějak nastavit ruční stahování aktualizací ve Windows 10? Strašně mě štve že se aktualizace bez jakéhokoliv upozornění začnou stahovat hned kdy zapnu PC. Nastavení aktualizací jsem prošmejdil ale nic jsem nenašel. Jak bych si to představoval ideálně by bylo oznámení typu "našli jsme nové aktualizace" a až budu chtít (mít možnost), prostě je dám stahovat - asi tak jak to bylo ve starších Windowsech. Je to fakt nepříjemný a frustrující když se jen potřebuju někde na cizí wifi na něco podívat na netu a na pozadí se stahují gigové aktualizace které nejdou pauznout nebo přerušit. Pevně věřím že je někde nějaké nastavení které jsem přehlédl...

Odpovědi na otázku

ak mas home ediciu, tak v nej sa to neda nijako obmedzit/nastavit

Dej win + R napiš tam msconfig dej ok rozklikni si služby a odškrtni windows update a potvrď

Běž do Služeb a službu WU zastav a nastav ji na ruční spouštění.A prostě jednou za čas (až se ti to bude hodit, bohatě stačí 1x za měsíc po záplatovacm úterku) ji spustíš, necháš zkontrolovat/nainstalovat aktualizace a zase ji vypneš.

Jak už bylo napsáno, v Home verzi, můžeš Windows Update jen vypnout. A MS očividně neplánuje, že by vrátil zpět ruční aktualizování.

Ve verzi pro jako uživatel na tom nejsi o nic líp. Aktualizace nevypneš. Pouze máš možnost nastavit až dávky pro komerční prostředí (druhá dávka, po tom, co se to na home uživatelích trochu odladí) nebo aktualizace odložit - to je ale jednorázové a platí asi měsíc. Navíc se ti tam důležité aktualizace stejně nacpou.

Říká se, že by mělo jít jen o bezpečnostní aktualizace. Podobného výsledku by se mělo dosáhnout, když se zapne "připojení účtované podle objemu dat". Ale to prý funguje, jen když je člověk přihlášen v admin účtu.

Objem dat se řeší až v poslední verzi - nová fíčura.Je jedno, jestli jsou to jen bezpečností aktualizace nebo ne, vedou k nechtěnému restartu počítače, který neovlivníš.

Pro Win.10 Pro jde použít tento návod.Windows Update ve Windows 10 znovu nastavit tak, aby se dalo ručně řídit stahování a instalaci aktualizací. Upravy se provádí přes Editor místních zásad skupiny (gpedit.msc) a proto úprava funguje jen ve Windows 10 Pro. Zde je postup:1.) Otevřete pod Administrátorským účtem gpedit.msc (Win+R -> gpedit.msc)2.) Případná vyskakovací okna zavřete pomocí OK.3.) Otevřete Šablony pro správu -> Součásti systému Windows -> Windows Update -> Konfigurace automatických aktualizací -> Upravit.4.) Zde vyberte Povoleno -> 2- Upozorňovat na stažení i instalaci -> OK.5.) Teď můžete Editor zavřít.6.) Po restartu PC by vaše zvolené nastavení mělo fungovat a Windows Update by se měl před stažením aktualizací vždy zeptat na potvrzení.

Dobry navod, do buduceho Utorka ?

V home verzi opet nepouzitelneMP

Mirko vdaka,ze si najdes cas zabludit aj sem.

Jen doplním, že do verze HOME lze Gpedit doinstalovathttps://www.itechtics.com/enable-gpedit-windows-10-...

V rozporu s licenci. Prosim nepropaguj zde nelegalni SWMP

Dobrý pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet, jak moc se dá Windows poškodit. Obzvlášt dobré pro ty, kteří nemají žádnou zálohu.

Případně lze politiky nastavit ručně přímo v registrech. Na stránkách MS je u politiky obvykle i odpovídající zápis v registrech

Registry keys for Automatic Update configuration optionsHKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AUEntry name Data type ValuesAUOptions Reg_DWORD 2 = Notify before download.3 = Automatically download and notify of installation.4 = Automatically download and schedule installation. Only valid if values exist for ScheduledInstallDay and ScheduledInstallTime.5 = Automatic Updates is required and users can configure it.NoAutoUpdate Reg_DWORD 0 = Enable Automatic Updates.1 = Disable Automatic Updates.

zkoušel někdo?

1 sa uz neda nastavit, minimalne 2.Aj to Win si "dolezite" aktualizacie sam stiahne a naist.

Osobně, rady, které nejsou aktuální, ani nezkouším. Co platilo předtím, už platit nemusí. Osobně mám Windows Update vypnuté a zapínám, až když jsou nové aktualizace. Zatím nejspolehlivější řešení.

Už to nefunguje

Tady aspoň vidíte všichni, jak si prdlosoft s lidima vytírá zadek. Agresivně si nastaví "své zájmy" a přes to pak nejede vlak. "Viva la vida loca" s "Wokeními-prkenicemi"

To mas tezke. Pokud lide nebudou aktualizovat, budou na MS zase nadavat odbornici, ze se "diky" nezaplatovanym bugum siri utoky.Takze vynucene aktualizace naprosto chápu.MP

Jenže to dopadá naopak, lidé raději aktualizace vypínají úplně, jelikož nemají jinou možnost. Nastavení ve Win7, kdy byly povoleny bezpečnostní aktualizace a ostatní ručně byly pro BFU ideální.

Ale houby. V sedmičkách je ve výchozím nastavení nastaveno na automatické aktualizace. Kdo chce může to změnit. A že tato možnost najednou v desítkách nejde, nemá absolutně žádnou souvislost s nějakými odborníky.

"nějakými odborníky" a Win10, zle si sa zobudil

Ať si aktualizace klidne stáhne a nainstaluje, ale ať mi nerestartuje počítač bez mého vědomí. Tohle je prasárna.Nemám problém s tím, když mi oznámí, že je třeba restartovat počítač.

Vždyť tam ty volby jsou - aspoň ve verzi PRO.

Jaké volby ve verzi pro jsou? Je tam jen moznost nastavit okno zdruba 8 hodin, kdy "nepracujes". Predstavi si, ze se zaberes do prace, windows si na pozadi stahne aktualizace a prestoze na pocitaci delas, tak ti ho restartuje pod rukama. Tohle jsou ty volby, o kterych mluvis?

Já tam mám "naplánovat čas restartu" (kde je i den) a "upozornit před restartem".

To tam mám taky, dokonce mám zapnuté "zobrazit více oznámení". V praxi se to nijak neprojevilo a počítač se mi restartoval v noci, kdyz jsem so na chvíli zašel vedle i s rozdělanou prací. čas a den si vybereš v případě, že víš, že se počítač bude restartovat.V podstatě je celé nastavení k ničemu. Stačilo by upozornění jako ve Win7, že jsou aktualizace připravené k instalaci a je třeba restart s možností odložení. Ale proč to dělat jednoduš, když to jde složitě.

Windows Update MiniTool

Na tenhle software bych si dával pozor, možná náhoda, ale kdysi jsem ho používal na dvou počítačích a po nějaké době, sem nemohl zapnout Windows Update ve službách.

V podstatě jde jen o uživatelské klikátko nad SC.exe.

Tohle kompletně vypne Windows Update, což je to samé, jako když to člověk udělá ručně ve službách. Pravda, lidé na začátečnické úrovni, to neumí, kliknout zvládnou...

Udělá to i něco navíc - zabrání to po restartu počítače Windows službu znovu spustit - protection mode

Ještě se mi nestalo, že by se mi Windows Update sám zapnul.