» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - Kalkulačka - nejdou měny

Ahoj.Nová instalace Windows 10 Home - 21H2 aktuální a nejde mi od začátku Kalkulačka, a to měny. Pouze toto: https://ctrlv.cz/LChEAktualizovat sazby nejde. Pouze při startu rychle problikne a pak je takto nefunkční. Mám pouze aktuální MS Defender.Co s tím?

Odpovědi na otázku

Já používám jen vědeckou kalkulačku a ta mi funguje jak má. Že tam jsou nějaké měny jsem dodnes nevěděl, ale po přepnutí na měnu to u mě vypadá úplně stejně. Teda až na to, že já používám bílou kalkulačku, ale barva asi nemá vliv na (ne)funkci.

mohl bych se zeptat, jako vedeckou kalkulacku pouzivate? Dekuji

Dotaz i odpověď se týká kalkulačky ve Windows 10. Takže tu.

U mě se to chová nejspíš stejně. Ale nikdy jsem to k ničemu nepotřeboval:https://www.google.cz/search

Tak ještě rychlejší je najet myší doprava dolů na Počasí : https://ctrlv.cz/W8aBPozn.: Měl jsem 10-ti letou zabordelenou instalaci a Kalkulačka - Měny mi vždy fungovala, a teď nová instalace Windows 10 i s volitelnými aktualizacemi a nejde.Je to čím dál lepší ...

Ne, není to rychlejší. Kromě toho, že tu hovadinu mám vypnutou a že prohlížeč mi běží prakticky neustále, tak mi přepočítává přesné hodnoty měn. Neukazuje to pouze aktuální kurz, který bych si musel dopočítávat.

jj, Měny v Kalkulačce jsem používal taky proto, že jsem nemusel přepočítávat.

Díval jsem se na to, meny mi fungují, avšak kurz EUR/kč je odlišný od reálneho kurzu o cca 4 %. Takže na co to vúbec je dobré, pokud ty kurzy neukazují správně.

To asi preto, lebo si si na nej nepozrel ten pidiriadok: Aktualizované..... 30.12.2021... a nezmení sa to ani po Aktualizovať kurz.Je len orientačná - preto nedáva presné prevody. To už skôr nájsť kurzový lístok a prepočítať klasicky.