» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - integrace oprav

Zdravím všechny (hlavně Krakatou),mám dotaz. S pomocí stránek http://www.krakatoa.www3.cz/win10.php integruji každý měsíc aktualizace do instalačky s Win10 Pro. Testováno a vše funguje. Nyní jsem potřeboval nainstalovat verzi Home a zjistil jsem, že tam integrace není. Když jsem prozkoumal svůj script, důvod jsem našel. Mountuju pomocí "Index:1" pouze Pro verzi. A můj dotaz zní. Musím z původního wim (který obsahuje Pro i Home verzi) zvlášť namountovat Pro a Home a každou z nich samostatně zaktualizovat, a poté je spojit, nebo to jde udělat nějak elegantněji najednou? Protože si udržuji aktuální jak x86, tak x64 verzi, ušetřilo by mi to dost času. Aktuální kód pro x64 verzi je vypsaní níže.Díky moc za rady.AlešDism /Mount-Image /ImageFile:D:\Download\w10updates\x64\install.wim /Index:1 /MountDir:d:\Download\w10updates\x64\mountDism /Image:"d:\Download\w10updates\x64\mount" /Add-Package /PackagePath:"d:\Download\w10updates\windows10.0-kb4022405-x64.cab"Dism /Image:"d:\Download\w10updates\x64\mount" /Add-Package /PackagePath:"d:\Download\w10updates\windows10.0-kb4038788-x64.cab"Dism /Image:"d:\Download\w10updates\x64\mount" /Add-Package /PackagePath:"d:\Download\w10updates\Windows10.0-KB4038806-x64.cab"Dism /Image:"d:\Download\w10updates\x64\mount" /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBaseDism /Unmount-Image /MountDir:"d:\Download\w10updates\x64\mount" /Commit

Odpovědi na otázku

Index:1 je ProIndex:2 je HomeMusíš tedy celou dávku zopakovat pro každý index zvlášť.

Přesně jak píše Hloupý Honza, aktualizace se musí provést zvlášť pro každý index.Jen doplním, pokud jsou ve wim nějaké dočasné soubory tak proveď optimalizaci wim, ať jej nemáš moc velký.Si pamatuju jak jeden maník dělal Windows 10 Creators Update Bloatware Free Edition, linky byly i na softpedii a než jsem mu poradil, že to má optimalizovat, tak tam měl třeba i 3 GB navíc Jo a ještě poznámka, pravděpodobně pozítří bude RS3 ve fázi RTM, mám na to udělanou i tabulku https://i.imgur.com/33jjinP.pngtadle ta je ze 14. 9. a začal jsem se zajímat i o uups.Script na stažení a tvorbu iso z uups se řeší v tomto vlákně:https://forums.mydigitallife.net/threads/uup-dump.75052/originální skript je od s1ave77, kterému hlásím chyby a radím vylepšení (jsem zmiňován i v changelogu aj mě přidal do skriptu na druhém řádku ), ale osobně se mi ten jeho script nelíbí, tak mám "slimming edition" (se) s bonusem tvorby iso z již stažených uups.Poslední verzi mám tu:https://www.upload.ee/files/7475238/uupdl.se.v2... další verzi asi už hodím na web a budu ji dávat tam, a pokud to bude používat víc lidí, tak to hodím i do češtiny.Vyzkoušej a když tak mi nahlas chyby. Je to boží věc. Dostupné uups jsou vždy hned, pokud je build v kanále a instalačka je prakticky stejná jako z esd (možná na nějaké drobnosti v boot.wim a winre.wim).

Díky za info, i za script, vyzkouším. :) Už jsem si svůj upravil pro oba indexy.Ptal jsem se hlavně proto, že mě napadlo, zda by nebylo možnéjiž jednu zaktualizovanou instalačku předělat z nižší edice na vyšší (Home na Pro) se zachování aktualizací, jako ještě z dob Win7 a Win8, že jsem aktualizoval (ale pomocí OOBE) instalačku nejnižší edice a poté ji postupně upgradoval. Starý script byl takovýto.imagex /capture k: d:\install_HomeBasic(x64).wim "HomeBasic" "Windows 7 Home Basic x64" /flags HomeBasic /compress maximum /verifydism /Mount-Wim /WimFile:d:\install_HomeBasic(x64).wim /index:1 /MountDir:%temp%\offlinedism /image:%temp%\offline /Set-Edition:HomePremiumimagex /capture %temp%\offline d:\install_HomePremium(x64).wim "HomePremium" "Windows 7 Home Premium x64" /flags HomePremium /compress maximum /verify dism /Unmount-Wim /MountDir:%temp%\offline /discarddism /Mount-Wim /WimFile:d:\install_HomeBasic(x64).wim /index:1 /MountDir:%temp%\offlinedism /image:%temp%\offline /Set-Edition:Professionalimagex /capture %temp%\offline d:\install_Professional(x64).wim "Professional" "Windows 7 Professional x64" /flags Professional /compress maximum /verify dism /Unmount-Wim /MountDir:%temp%\offline /discard...No a něco takového uplatnit i na Win10. Nicméně asi zůstanu u nynější verze, případně vyzkouším tvoji. :)

Windows 8 doporučuji integrovat do instalačky Windows 7. A některé updaty je vhodné integrovat i do boot.wim a winpe.wim.

Já vím, např. USB 3 drivery či řadiče. :)

Tak něco podobného (jen /Set-Edition, ne aktualizace) jsem naposledy používal pro s WMC. Fungovat by to snad mělo i u Windows 10, ale já osobně bych integroval aktualizace zvlášť do originálních indexů. Na jakou můžeš upgradovat edici je myslím příkaz v dism, z hlavy si ho nepamatuju.Osobně bych každopádně zkusil udělat dva vzorky (klasicky a pomocí /Set-Edition) a porovnat jestli jsou souborově shodné, nejsem si jistý, jestli se třeba nainstalují všechny packages z kumulativní aktualizace - to bys poznal porovnáním nebo například i tak, že by se ti vyšší edice aktualizovala stejnou kumulativní aktualizací i z windows update znovu.Jestli myslíš moji verzí ten skript, tak ten neintegruje aktualizace, jen stahuje uups a vytváří iso/esd/wim z uups. Což je výhodné proto, ža na všechny buildy jsou uups, takže su můžeš udělat třeba nejnovější 16291, nebo hned RS3 až vyjde, nebo prostě nejnovější build z jakéhokoliv kanálu, nebo starší build, pokud máš na něj json. V uups jsou všechny edice, třeba v cz je core, pro, entr, edu, core, s a bez n, 64bit/32bit/arm, v rzných jazycích jsou u další jako CoreSingleLanguage aCoreCountrySpecific ...

Díky, na to jsem už přišel.Vypadá to úžasně, už ten výběr na začátku nemá chybu. Zatím jsem ve fázi stahování, takže výsledek mě teprv čeká. Nicméně za mě tvoje verze nemá chybu.

Má to jen jeden nedostatek, musí se vybrat edice, kterou daný jazyk obsahuje, v nabídce jsou totiž všechny a neověřuje se předem, jestli pro daný jazyk je nebo ne.Takže pokud se budeš snažit stáhnout třeba český CORECOUNTRYSPECIFIC, tak ten stahovací skript vyhodí chybu, ale to zas až tak neva.Jaké edice jsou dostupné pro jaký jazyk zjistíš vpohledem na tento skript:files\src\shared\packs.phppro cs-cz jsou to:Core, CoreN, Cloud, CloudN, Professional, ProfessionalN, Enterprise, EnterpriseN, Education, EducationN.

Tak mě napadlo, že to ověření do toho skriptu asi přidám

Dobrý nápad.

tak první verze se nepovedla, musím to upravit