» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - blbne internet

Zdravím, prosím o radu - upgradoval jsem z Win 7 na Win 10 a problém je takový, že po zapnutí PC jde internet cca 20 minut v pohodě, pak se ale přestanou načítat některé stránky a je potřeba i 3x stránku obnovit, aby se vůbec načetla. Zdůrazňuji, že to dělají všechny prohlížeče, i vestavěný Edge. Připojení přitom nepadá, když dám něco stahovat, vše je OK. Ovladače jsem zkoušel, taky vše OK. Jinak OS jsem raději přeinstaloval - nepomohlo. Jediné, co fakt pomůže, je restart PC - pak to alespoň těch pár minut šlape jak blesk. Internet mám celkem rychlý (VDSL) od O2. Ještě dodám, že jsem na druhý HDD nainstaloval Windows 7 a bez jediného problému celý den. Předem moc děkuji za každou odpověď...

Odpovědi na otázku

Není důležité stáří operačního systému, nýbrž jeho spolehlivost a kompatibilita s hardwarem a softwarem. Proč tedy měnit funkční Windows za něco, co má ještě "mouchy"?

Ovladače síťové karty. Jak jsi došel k tomu, že je vše O.K.? Navštívil jsi stránky výrobce síťové karty a stáhl sis odtamtud poslední verze? (Neplést výrobce síťové karty s výrobcem laptopu / mainboardu)

Nastav napevno IP adresu, výchozí branu a DNS. Dělá to (spolu s občasnou nefunkčností internetu a lokální sítě) u některých méně standardních síťovek od Realteku (tipl bych to na chybu ovladače).

Pokud jsi připojen kabelem: aktualizuj ovladače síť. kartyPokd jsi připojen přes wifi (b/g/n): bod 1 + změna kanálu na routeru na 1-11

Takže... je fakt, že spolehlivost a kompatibilita je důležitá, ale chtěl jsem to prostě zkusit, neboť "sedmičky" budou za nějaký ten rok končit a nechci si Windows kupovat. Jedná se o klasický stolní PC Dell, net mám přes Wi-Finu (karta TP-LINK, čip Atheros). Už podezřívám, zda to není routerem - je fakt, že ho mám teprve chvíli, ale předtím jsem neměl "desítky", takže neustále koumám, zda je to systémem v počítači nebo samotným modemem. Modem je jinak Zyxel VMG1312-B30B. Nemá třeba někdo radu, jak ho správně nastavit? U starého Huaweie EchoLife HG520i jsem si nastavil všechno sám, ale u tohodle Zyxelu je např. položka "Míra multicastu" a tam je nastaveno jen 18 Mbps. Vůbec nevím, k čemu to je... Jinak tím, že je vše OK, jsem myslel to stahování. Stahoval jsem třeba hru Mafia 2 přes hodinu a stabilita i rychlost byla v pořádku. Ovladače na síťovku jsem nainstalovat přímo z CD a pak zkoušel i aktuální ovladač ze stránek výrobce - nepomáhá .

než skončia sedmičky, už dávno budeš mať nový PC

Myslím, že sestava s CPU Intel C2Q Q9950 je nesmrtelná Vše ostatní si vylepším vždycky. Na nový Dell Workstation nemám a jinej nechci...

"Windows 10 - blbne internet"Ked len Internet tak si na tom dobre, inym blbne toho viac.Len poznamka: bol si donuteny fyzickym utokom na prechod Win10?Ked nie, tak nebrec. Dobrovolne si opustil slusny Win7 a ulakomil si sa na slovo "zadara", Tvoj problem.

To nebolo zadara , ale masívny celosvetový upgrade nepodareného WIN 8 a 8.1 a nasledná príprava na iba jeden WIN 10 pre všetkých . Ale kladne sa môže vrátiť k WIN 7 a nefňukať ! Lebo problém je vždy individuálny v PC a NB a komponentoch z ktorých je poskladaný . Lebo slušný PC by si mal zabezpečíť všetky ovladače sám pri prechode na WIN 10. Ja napr. som nenaháňal ani jeden ovladač po internete . Nebolo treba .

Nic jsem neopustil navěky, vždy se mohu vrátit. Nekoukal jsem primárně na to, že jsou "desítky" zadara, ale že jednou na ně stejnak budem muset přejít takřka všichni. Jen jsem to chtěl prostě zkusit...

Tak ještě jednou, kdyby to zde někteří málo chápavý lidé nepochopili... Nikdo tu nefňuká ani nenaříká, jen jsem se chtěl jednoduše poradit a poptat se, zda už třeba podobný problém někdo neřešil. Nic víc, nic míň. Když na to nepřijdu, šoupnu do PC zpět "sedmičky" a hotovo. Ve správci zařízení je všechno v pořádku, takže v ovladačích to zřejmě nebude. Dle mého soudu je něco špatně nastavené, ale tady jsem se dozvěděl převážně samé nesmysli a narážky, jaký jsem hlupák, že mám chuť zkusit něco jiného .