» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 - 8bit hlbka monitora

Ahojte ... po poslednej aktualizacii mam 8bit hlbku monitora a neda sa mi nastavit na 32bit ... moja gpu je Nvidia Quadro P2000 ...grafiku mam aktualizovanu na najnovsi ovladac... viete mi poradit ?

Odpovědi na otázku

nikto s tym nemal skusenosti ? ... PC pouzivame na graficke prace ... a s 8bit hlbkou sa neda pracovat .

Ono moc lidí nemá tyhle profi karty, takže vám to těžko někdo potvrdí. Chápu, že chcete celých 10bit, ale těžko říci kde je problém. Osobně typuji nekompatibilitu ovladače, ale to je střelba od boku. Zkusil jste ho třeba jen přeinstalovat,byť je nejnovější?Jinak těžko soudit. Co ale koukám na drivery Nvidie, tak driver s podporou RS4 je až v té QNF linii (Quadro New Future driver), vydaný 9.5.2018. Driver, který je pro pomalejší nasazení v linii ODE (optimal driver for enterprise) ze 7.5.2018, podporu psanou nemá.

Kecají, protože při updatu ze 1709 na 1803 dojde k downgradu z ovladače na ten od Microsoftu vydaný někdy na podzim 2017.

aha ... tak je to stolny pc ... tak ovladac mam aktualny ... posledne aktualizacie sme odinstalovali a problem pretrvava ... v nastaveniach nvidie je 32bit hlbka a v nastaveni vo windowse je rozlisenie full hd a 8bit hlbka ... pricom sa neda zmenit ...

A je to ten QNF? Zkusil jste ho přehrát?Aktualizací myslíte obyč měsíční aktualizaci, nebo přechod z 1709 na 1803?

ejaky tools ... ne nicim zvlastna ... urcite sme ju neprehrali ... nebol zatazeny ... ale hned po aktualizacii sa to stalo ... odinstalovali sme aktualizaciu a nic .. problem pretrvava... grafika je presne PNY Nvidia Quadro P2000

QNF často blbnou, jistota je ODE.

hmm "ajtak" pozeral cez TeamViewer a ani on sam nevedel co je s tym ... zajtra ide PC do servisu ... tak napisem cim to bolo .

Jen mimochodem … ta 8bit hloubka se zřejmě týká jednoho kanálu, 32b znamená 3x8 pro RGB + 1x8 alfa kanál, takže to je vlastně to samé.Pokud vím, tak Windows samy 10b/kanál nepodporují, podpora je jen u některých programů (a samo musí být 10b i monitor).

Presne tohle me napadlo jako prvni - zdali nedochazi k michani jablek a hrusek (pocet bitu na kanal vs pocet bitu celkem).Nepredpokladam ze by mu monitor zobrazoval skutecnou osmibitovou barevnou hloubku ktera obsahuje prekrasnych 256 barev.

Ve Windows se po posledním updatu zobrazuje jinak informace o bitové hloubce.8bitová hloubka (pokud koukáš na ovládací panel "Upresnujici nastaveni zobrazení") znamená, že to má 8 bitů na kanál, tudíž ti to jede v 32 bitech.Servis můžete zrušit. Hledáš problémy tam, kde nejsou.

V 8 bitové barevné hloubce čili v 256 barvách se opravdu dělat nedá.

Stáhni si bokem nejnovější ovladač ODE, Display Driver Uninstaller a O&O ShutUp10.Odpoj se od internetu, v nouzovém režimu zlikviduj přes DDU všechny ovladače grafiky - bacha u některých Quader se základním ovladačem od Microsoftu přestane fungovat DisplayPort a budeš muset připojit DVI. Po restartu proveď čistou instalaci ODE a zablokuj přes OO automatickou instalaci driverů. Restartuj a následně se připoj k internetu.Toto byl postup, který fungoval u mého staršího Kepleru.

takze nakoniec bol chybny monitor... zle zobrazoval farby ... len 256 . Stacila vymena monitora :) ... dakujem Vam aj tak pekne :)

Diky za info. Tohle bych skutecne necekal 256 barev v roce 2018