image/svg+xml

» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows - přihlašovací obrazovka do office/store/ověření - prázdná

avatar
 | Microsoft Windows 10 Chrome 124.0.0.0

Zdravím, chci se zeptat jestli zase u MS nedělají nějaké změny, které všem rozhazují přihlašování. Mám pracovní i domácí účet Office 365, dva týdny nazpátek nové připojení k internetu (nedokážu říct, jestli je tam souvislost). Když chci přihlásit do store, office, ověření účtu... tak vždycky vyběhne okno s přihlášením do MS účtu. To bohužel na desktopu s W10 zůstává prázdné (velké bílé nic). Na notebooku s W11 jsem úspěšnější - vyskočí na mě okno s přihlášení, které vypadá jako normálně, ale nejde na něj kliknout - zamrzlé, reagující jen na zavření. V prohlížeči není problém přihlásit se k účtu a jeho správě (resp. do obou), přihlášení do počítačů taky ok. W10 mi už ani nedovolí instalace ve storu, na W11 ještě jo.Zkusil jsem laciný internetový trik se změnou nastavení jazyka systému a jeho návrat zpátky (podle očekávání nepomohlo). Zkusil jsem vymazat DNS cache a to bylo asi vše. Na mobilu není žádný problém (víc office aplikací, i alternativní emailový klient).

Mohlo by vás také zajímat

Odpovědi na otázku

avatar
 | Microsoft Windows 10 Chrome 124.0.0.0

Světe div se, pomohlo přihlášení pod novým účtem - a zvolil jsem účet s koncovkou outlook místo hotmail (mám je provázané). Najednou nebyl problém a byl jsem přihlášený pod svým původním hotmailovým účtem a vše OK. Možná to zmatení způsobilo, že jsem se před časem výjimečně v prohlížeči po x letech otevřel outlook právě s touto adresou "xxx@outlook.com". To by nemělo způsobit popsané problémy, ale...Takže problém vyřešen a třeba to někomu pomůže.

Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
 | Microsoft Windows 10 Chrome 124.0.0.0

Tak houbeles. To by šlo moc snadno:) Problém se vrátil, asi byl spojený s aktualizací Windows, která se nechtěla nainstalovat. Takže - byla nutná změna velikosti oddílu na disku, aby se aktualizace mohla nahrát a pak bez problémů:https://support.microsoft.com/cs-cz/topic/kb5028997-pok... Ach ten Microsoft :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím

Související témata: Přihlašovací obrazovka, DNS Cache, Očekávání