» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows - ovladače

Ahoj,Jak aktuálně funguje instalace ovladačů u W10. Je windows-update schopný dohledat sám tyto ovladače a nainstalovat nejnovější verze? Kde se dá něco takového dohledat. Případně v jaké složce to najdu? windows/system32/drivers ?Případně když nějaký ovladač chybí a stahujete ho ručně necháváte defaultní uložení?Díky

Odpovědi na otázku

Funguje to pořád stejně. Nejjistější je, pokud si ovladače sám stáhneš u výrobce.

Windows update něco najde, něco ne a něco z toho, co najde, navíc nefunguje.Na webech laptopu nebo mainboardu najdeš veškeré potřebné ovadače, pokud by zlobily, zkusil bych dohledat nejnovější verze u výrobců komponet (například síťovou kartu Intel na dowlnoadcenter.intel.com a podobně). Výrobci levných laptopů/desek se totiž s aktualizacemi ovladačů na svých stránkách příliš neobtěžují.

Ja to nechávam na windows, väčšinu ovládačov to nájde, málokedy je nutné niečo doinštalovať ručne zo stránky výrobcu.