» Poradna » Windows (a jiné OS)

Window 10 1803 - nejde update

Dobrý den,potřeboval bych poradit jak updatovat Windows 10. Zkoušel jsem už několik oprav/možností, ale stále se nechce update na novější verzi provést. Updatuju na verzi 1909. Zkusil jsem zatím toto, ale bez výsledku:- Prostřednictvím přímo windows update se systém jen restartuje a nic se nestane s chybou 0xc1900130- S aplikaci pomocník s aktualizací windows 10 byl update také neúspěšný. Systém se restartuje pokouší se instalovat aktualizace a po startu systému zahlásí:instalace se nepovedla ve fázi SAFE_OS a při operaci BOOT došlo k chybě- Použil jsem příkazy sfc a DISM, ale ty nehlásí žádný problém.- Použil jsem poradce při potížích s windows update a ten hlásí:Zjištěna potenciální chyba databáze služby Windows Update- Zkusil jsem také vyčištění disku a smazání všech dat (i windows aktualizací)

Odpovědi na otázku

a) stáhni ISO na flešku přes MCT a upgraduj tak, že uděláš boot z té flešky.b) pokud ani to neprojde, udělej z té flešky "čistou" instalaci.

a) předpokládám, že myslíš tento nástroj na tvorbu bootovacího disku:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... b) do této varianty se mi zrovna nechce kvůli nové konfiguraci systému což potrvá o dost déle než nějaký update

Ano. Po boot lze zvolit Upgrade se zachováním dat a programů.

OK vyzkouším až budu fyzicky u PC a uvidím jestli tahle varianta pomůže.