» Poradna » Programy

Windovs Installer - stále se spouští

Mám OS Windows XP Home a začalo se mě při každém spuštění Win programů (Word, Excel, Koš, IE a dalších) objevovat okno
"Windows Installer" s hlášením "Systém připravuje instalaci"
a PC pracuje asi 2 min než se požadovaný program spustí.
Prosím o radu jak se toho zbavit. Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

omlouvám se za překlep v nadpisu, správně "Windows Installer - "

a mas ty aplikace skutecne nainstalovany? nemas je v pc jenom predinstalovany? proste projdi ten instalator az do konce a melo by to prestat, pokud nemas tyto aplikace legalne, tak si vypni automaticky update na MS Office a jeste se muzes pres Start -> Spustit a prikaz msconfig, pote v zobrazenem okne na zalozce Po spusteni podivat co se ti vsechno spousti pri startu systemu a pripadne to vypnout
nicmene Home verze jakychkoliv windows sebou prinasi jednou zacas jen same nevidane problemy, nekupuj Home ale Pro verze a mas klid

Win XP mám legální, pravidelně aktualizuji, ostatní soft (offis) taky legální. Instalaci mám na PC asi rok a chodilo to bez problému a včera to začalo takhle zlobit, nejsem si vědom, že bych do instalace dělal nějaký zásah, jen OE mě nabídl komprimaci pošty, ta proběhla normálně jako vždy a to je jediné co si uvědomuji, že se stalo. PC startuje normálně, Installer se objeví jen při spouštění programů jak jsem psal výše, po jejich zavření a opětovném spuštění se to opakuje. V msconfig je spouštění Installeru "ručně" zkusil jsem "automaticky" nic se nezměnilo. Při startu se spouštějí stále ty samé programy, jako před touto závadou, mám je vypsané.
Celé PC je zkontrolováno aktualizovaným AVG a NOD32 a Spybot Search, registry zkontrolovány Ashampo WinOptimizer.
Za jakoukoliv radu předem děkuji, jen bych nerad dělal novou instalaci OS.

Len ci nie su prave tie registre posahane...

Měl jsem to taky kdysi - WIN ME + MS Office XP. Já jsem nedělal instalaci a zjistil jsem, že mi tam při instalaci MS Office nezatrhli "spouštět z toho PC" nebo tak nějak. Jsou to tytéž příznaky. Přeinstalace MS Office nepomohla, někde to viselo v registrech a nechtěl jsem se s tím mořit. Tak jsem pak přeinstalil celý systém; resp. obnovil čistou zálohu WIN z Ghostu a znovu dal Office, tentokrát správně, a bylo to OK.