» Poradna » Programy

Windouws nenabíhají

Přidal jsem si do počítače další HDD v kufříku a vše prcovalo OK, po několika hodinách - po spuštění mi nechtějí naskočit Windows.Projevuje se to tak , že po spuštění a po krátkých nápisech naskočí úvodní obrazovka Windows a po načtení mžikne modrá obrazovka „SMRTI“ a vše se zase opakuje.  Ať vyberu kteroukoliv z nabízených variant (Stav nouze-Poslední známá konfigurace-Spustit běžným způsobem atd.) , HDD v kufříku jsem z počítače vyndal a Windows mi stejně  nechtějí  naskočit.Možná by to šlo vyřešit opravnou instalací ale při vložení instalačního CD (Win.XP-Pro)  je vše při starém.Kdo mi poradí (trochu podrobněji)- jak tuto závadu odstranit, nebo jak nastavit v Biosu novou instalaci (reinstalaci) Děkuji všem kdo mi poradí. Díky ,díky.

Odpovědi na otázku

Pokud budete chtít reinstalovat systém XP, tak si v BIOSu nastavte pořadí zavádění operačního systému z CD/DVD-rom mechaniky jako první.Ještě předtím si ale zazálohujte všechny důležité dokumenty co máte v pc.Po startu počítače se Vám sysrém načte s instalačního CD a poté stačí sledovat instrukce Instaläční služby Windows.

Pokud nevíte, kde najít nastavení bootování ve Vašem BIOSu, tak zde napište Vaši verzi stávajícího BIOSu.