» Poradna » Počítačové sítě

Winbox nevidí wifi AP

Ahoj,do rodinného domu jsem si pořídil od Mikrotiku router (4011), switch (328) a wifi AP (cAP AC). Všechno se mi jevilo ok do té doby, než jsem přidal do sítě další wifi AP stejného typu. U tohoto nového jej nevidím při spuštění winboxu v discovery. Všechny zařízení jsou ve stejné síti, nikde v síti nevnímám konflikti. Pak jsem zjistil, že když zadám IP nového wifi AP, tak se k němu bez problémů připojím. Mohl jsem si ušetřit odpoledne laborování. Wifi AP je funkční a vše jede bez chyb. Snažil jsem se k tomu něco dohledat, ale nic konkrétního jsem nenašel a zjevně nejsem sám. Můžete mi pls poradit nebo mě navést, co způsobuje tento jev? Žít se s tím samozřejmě dá, nicméně bych to rád opravil. Samozřejmě jak z textu vyplývá, jsem poučený laik, který to bere jako koníček. Díky

Odpovědi na otázku

Blahopřeji, dopracival jsi se k tomu, že jediné spolehlivé řešení v síťařině je komunikace přímo přes IP-adresy. Ulož si ve Winboxu IP-adresy + přihlašovací údaje k jednotlivým zařízením a discovery nikdy v budoucnosti nebudeš potřebovat.Teď k dotazu: co máš na tom AP nastaveno v "IP"/"Neighbors" nahoře pole "Discovery settings"? Odhaduji, že tam máš None.

díky za odpověď. Nejsem teď doma, ale je pravda, že jsem s těmi "sousedy" laboroval, protože jsem k tomu něco našel. Myslím, že původně tam bylo none a nastavil jsem LAN, ale bylo to bez výsledku...

Volbu LAN tam na mém Mikrotiku nevidím. U mně tam je none, all a dynamic. Ale to může být tím, že mám Mikrotika bez wifi.Já mám nastavené ne dynamické (dynamické s vykřičníkem před volbou), ani nevím, jestli to tak bylo v defaultním nastavení, nebo to tam nastavil kolega.