» Poradna » Ostatní

Win98 mi neustále hazí nějakou chybu

Win98 mi neustále hazí nějakou chybu.Dostalo se mi do ruky PC s win98, který špatně chodí po vlození nové paměti. Našel jsem dvě paměti: PC100 64MB 8M*8 SDRAM (na jednotlivých čipech je napsáno TBS6408B4E-7)PC100 64MB 16M*4 SDRAM (na čipech je TBS6416B4E-8) Instalace win98 proběhne obvykle OK, ale pak treba hned pri prvnim spusteni to hlasi chyba rundll...restart, pak zase OCHRANA WINDOWS ZJISTILA CHYBU, RESTARTUJE SE PC nebo NEPOVOLENÝ ZÁPIS DO REGISTRU, chyba v souboru RUNONCE ...Je to prostě náhodné, momentálně se mi třeba vůbec nechce vypnout. (Msqsrv32 - není odpověď) Hazí mi to chyby i s jedinou pamětí.PC má zákl. desku s označením M810 ... je to asi nějaká levárna, intergrovanou zvukovku, pak PCI modem ESS a RIVU TNT2 v AGP, AMD DURON asi kolem 500MHz.Prosím, poraďte, třeba bude stačit jen nastavit něco v BIOSu, ale to snad mělo bezpečně fungovat i s DEFAULT nastavením, ne? Instaluju dokola win98 SE a je to stejné.Prosím, neraďte mi, že mám zkusit jiný systém. Je to na přání zákazníka... Předem díky za dobrý radyRadek

Odpovědi na otázku

co takto skusit Memtest86 ?

Otestuj pameti programem MemTest86http://www.memtest86.com/memt30.zipNebo programem GoldMemoryhttp://www.softwarelight.com/index.php projed uplny test (cca 6 hodin) a popripade kup nove pameti.

Už je to OK. Memtest86 mi sdělil, že ta paměť je vadná. Před tím jsem ale zkoušel GoldMemory (shareware), nějakou starší verzi asi z roku 2001 a ta mi nic nezahlásila. Zároveň jsem si všiml, že se vlevo nahoře objevilo je 15xxx kB, nevím jestli to bylo omezení toho sharewaru nebo byla chyba někde jinde, ale už vím na čem jsem ... všem díky. R.