» Poradna » Programy

Win98 jako nadstavba WinXP

Cau, slysel jsem, ze existuje nejakej programek, ktery umozni beh Win98 ve WinXP (v okne). Tedy pro pochopeni - jsou nainstalovany WinXP a cloveku se to nechce kvuli instalaci Win98 preinstalovavat (aby mel regulerne dva systemy), tak Win98 spousti v tom programku. Je to zepry hodne narocny na hardware. Ve Win98 se pak muzou spoustet stary programy, co ve WinXP nejedou. Nevite nahoudou o tom nekdo neco? Neni to blbost?Dik za radu.

Odpovědi na otázku

No, myslím že je to blbost... Ať spouštíš cokoliv, aktuální načtené jádro jsou XPéčka, tak se mi nezdá že by jdeden program v okýnku mohl takhle hýbat s kompatibilitou. A co ti proboha nejede v XP??

Jde o hru Warhammer: Dark Omen, ale uz je to jedno, protoze jsem nasel dotaz z 27. 1. 2002, kde uz je napsany, jak naistalovat win 95/98 na Win XP a to mi staci. Takze dik. Jo, ale ten program opravdu existuje, je to nejak "embr" nebo tak neco

A co bochs?

Existují programy VMWare (www.vmware.com) a Connectix Virtual PC, které pod WindowsNT/2000/XP vytvoří virtuální PC do kterého se pak dá nainstalovat vpodstatě jakýkoliv systém. V tomto systému se pak dají spustit některé programy, které např. pod XP nefungují, ale zdaleka ne cokoliv. Hlavně nejdou spustit programy, které vyžadují přímý přístup k hardware.