Win8 64 nejde tiskárna sharp ar-122e n

Zdravím,Koupil jsem pc s win8 64 a nejde mi tiskárna sharp ar-122e n. Pod winxp mi šla. Mám k ní kýbel toneru, tak se jí nechci zbavovat. Kámoš mi twrdil že win8 jsou super, že žádne instalace ovladačů a tak. Tak nevím, půl hodiny jsem hledal ovládací panely...

Odpovědi na otázku

Stáhněte si a nainstalujte ovladače :http://www.driverscape.com/download/sharp-ar-122e-n

Děkuji za snahu, to jsem skoušel a program z odkazu najde neaktuální ovladače (15) ale za jejich aktualizaci chce peníze a stejně tomu moc nevěřím...Další jsou pro starší win a win8 62 bohužel tiskárnu tímhle nenainstaluju.

virtualizuj XP ako W8.1 guru RuDoplh

tak to nevím jak nato...

virtualbox win xp a usb snadne

naištaluješ virtualbox, nastavíš nový stroj s nastavenim XP, 1GB RAM, HDD by mal stačiť 10GB, asi 32MB grafiku, boot z CD, ak je tlačiareň USB, proradíš ju, pripojíš ISO a inštaluješ

Hlavně si u CPU musí v BIOSu nahodit VT-x / EPT! Defaulně je zakázáno = bezpečnostní hrozba.

Když budu virtualizovat xpčka tak to budu potřebovat je nna instalaci, nebo pak veškerý tisk budu muset dělat přes virtualni xpčka?

1. Musíš na ně mít licenci a na veškerý SW v nich také, ale to je tvoje svědomí čili pohoda.2. Ano zařízení připojíš po nahození virtuálního OS a jak HW (ten neznámé) tak virtuální (ten pozná po instalaci ovladače v něm) jej zobrazí a připraví k použití.3. Tisk nebo cokoliv jiného, stav náplní, diagnostika, čištění vždy jen pod virtuálem.4. Bonus tiskárna si vystačí s jedním jádrem a 512 MB RAM, grafiku neřeš tu si vezme HW ze systému.

Nastavení -> změnit nastavení počítače -> Aktualizace a obnovení -> Obnovení -> Spuštění s upřesněným nastavením -> Proklikej se k pokročilím volbám a při příštím restartu vyber zakázat kontrolu podpisu ovladače (F7). Pak by měl jít nainstalovat ovladač pro libovolný 64bitový systém (Vista, Windows 7, Windows XP x64...).

Kdeže to jsem také kdysi zkoušel = nevezme. Pokud ne ani manuálně nepomůže zákaz kontroly protože ovladačům budou chybět dané verze systémových knihoven nebo přímo celé knihovny!

Ten toner nejspíš půjde i do novější tiskárny, která už by pod Shit 8 fungovat mohla. Takže pokud je ta mašinka už hodně stará, bylo by možná lepší ji vyměnit. A32 bitový HW dělá občas ve 64 bitovém O. S. problémky. Poslední možnost asi bude kontaktovat podporu. Ale nejspíš to dopadne tak, že doporučí tiskárnu vyhodit.

Tiskárna je sice stará, ale fachá pořád bez problému, stačí dosypat toner a tiskne dál...