» Poradna » Programy

Win8 .... win XP

Ahoj mel bych dotaz , koupil jsem si novej pocitac a ma win 8 , je to utrpeni vzlast po tom co jsem pouzivl 10 let XP , chtel bych to zmenit na XP ale bojim se ze nesezenu ovladace . Da se nekde zjistit jestli budou ke stazeni ovladace pro HP ProBook 4540s ?Diky za pomoc

Odpovědi na otázku

Překvapivě na stránkách výrobce stroje...

A dodatečně: Máš vyřešenu právní stránku věci, tzn. že vlastníš krabicovou verzi WinXP, nikoliv OEM, nebo že máš právo downgrade?

Ty opravcdu míníš z Windows 8 přejít zpět na zastaralý a nepodporovaný system? Nebylo by lepší jedno odpoledne věnovat nastavení W8 k obrazu svému, místo dělání kravin?

začít se dá například instalací Classic Shell

Tak jasnééé, pořád je to lepší než se vracet k předpotopnímu systemu, o tom žádná

Neukvapujte se a dejte osmám nějaký čas šanci. Za pár týdnů, nebudete chtít o XP ani slyšet.

nebylo by vhodnější dát tam spíš Win 7 ať máš aspoň trochu aktuální a podporovaný systém? Na Sedmičky ovladače nejspíš budou, mnohem pravděpodobněji než na XP.

Win 8 mam uz dva mesice a porad jsem si nezvyknul , ten shel jsem si naintaloval hned prvni den (bez toho je to uplne nepouzitelny) ze XP nema podporu me zase tak moc nevadi .XP mam original ze staryho pocitace

mno, pokud ty XP ze starého PC jsou OEM, tak licenci na XP stejně nemáš (protože je vázaná na ten starý komp). Osobně bych si hodně rozmyslel dát XP jako hlavní systém, zvláště pokud z toho třeba lezeš na net. Buď bych dal Win7, nebo si hodně rozmyslel kvůli jakým programům vlastně Windows potřebuju...

faktom je, že to ide

Jenom bych tě opravil. Ony Ty Windows 8 nejsou nepoužitelné, protože je miliony lidí včetně mě normálně používají. To jen Ty je používat nechceš / neumíš a to je podstatný rozdíl ... Jinak originál XP "ze starýho počítače" jsou nejspíše OEM ( pokud tedy nebyly "zakoupeny" na Warforu ) a jsou Ti platne jako mrtvému Jegrovky

Holt lidi jsou různí a pokud Vás osmy neoslovily ani po dvou měsících a naopak při nich trpíte, je opravdu čas ke změně. Škoda.....

Protože jsi vynechal Vistu (bezproblémový OS), W7 (také) tak nyní se ztrapňuješ kvákáním jako holka. Musíš si totiž zvyknout, že OS od doby XP dalece pokročily to vědí tací jako já co už v létě 2006 měli Vistu a XP šly kam patří*._* Na záložní mašiny.