» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win7 a mobil s BT - spárováno, po vypnutí a zapnutí BT se ale nespojí

Ahoj,NB s Win7 home, mobil s Kitekat 4.4.2. Mobil s nb spárován. Po vypnutí bt na mobilu a opětovném zapnutí se telefon s nb nespojí.Co kde nastavit, aby k automatickému spojení došlo?Díky a sorry za lama dotaz.MM

Odpovědi na otázku

Bluetooth nastaveno na automaticke opětovne sparování se zařizením ktere už zná?Nastaveno jak - viditelne pro všechny?Viditelne pouze pro sparovane?Pokud pro sparované časovy limit viditelnosti nastaven jak?Na mobilu žadne debility typu čističe ktere jsou schopny vykopnout auto sparování?Pod sparovane zařizení vidiš v mobilu co?Pokud maš toto všechno v mobilu normalně do mobilu nevrtej a podivej se už jenom u NTB co tam maš blbě nastavený.

Nb nastaveno na viditelnost pro všechny, kitkat v nastavení bt má pouze časově omezenou možnost viditelnosti ve sparovanych - toto nemám zaskrtle.Kde nastavím to automatické opětovne sparovani? V mobilu nenalezena tato nabídka v nastavení bt. Má to být v mobilu či nb?Čistící v mobilu nejsou, nic co by ovládálo bt.Ve sparovanych zařízení v mobilu vidím jako sparovany nb.Díky za další rady, tipy...MM

Po vypnutí a zapnutí se automaticky nespojí - to je normální stav. Spojí se až v okamžiku, kdy jedno BT zařízení od druhého BT (notebook po telefonu nebo naopak) bude vyžadovat připojit nějakou službu.

mně se spojí,na minulym mobilu jsem to měl pomocí scriptu,v současnym mam přimo volbu v moji rom že si vyberu zařizení kde chci auto.na androidovi to jde dělat pomocí taskeru pokud to rom neumí nebo je to přimo v rom

mam tak pořešeny napřiklad bluetooth handsfree - pokud je zapnute autoconnect jakmile spustim bluetooth na androidovi.takže hodim handsfree na ucho sednu do auta,zapnu bluetooth na mobilu..tot vše+samozřejmě pokud hraje hudba mně do bluetooth a mam hovor - kill hudba ale to už je navíc..

To je jasné, spojí se na základě požadavku služby Hansdfree, ale nespojují se jen tak, bez požadavku nějaké služby. Tazatel bohužel neuvedl, jaké služby mezi BT notebooku a mobilu chce vyžívat. Těch služeb na úrovni BT je spousta, od kopírování souborů, přes handsfree, audio přehrávače, připojení k internetu přes mobil, tethering a spousta dalších.

Samozřejmě ale neni problem si to nastavit že při zaplym bluetooth dam poslat soubor na zařizeni X.No jenže to musi mit nastaveno - automaticke spuštěni služby při startu systemu,vhodne je pokud povoliš počet max současnych spojení na 2,spustit při startu systemu - můžu si to nastavit pro službu OPP a službu FTP dejme tomu.Suma sumarum vše co ti stači udělat je zapnout bluetooth a posilam...Kdo to neumi na mobilu nastavit je dobry třeba bluetooth file transfer si nainstalovat,protože tasker i mkdyž umi tisickrat lip a tisickrat vic věcí je kapku hardcore