» Poradna » Programy

Win7 - velikost systémového adresáře windows

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 15.0.874.121

Dobrý den,
koupil jsem si v polovině července laptop samsung rv511 s předinstalovaným systémem windows 7 home premium (bez instalačního cd). Systém se choval svižne a ovladače byly vyladěné. Začal mi ale "bobtnat" systémový atresář s windows, k dnešnímu dni má úctyhodných 22GB a disk C: má pouhých 40GB. Počítač používám ke kreslení v Illustratoru a úpravu grafiky, veškerá data jdou na disk D:. Nemám nainstalované žádné hry monstrozní velikosti a troufám si tvrdit, že správu počítače ovládám dobře (počítače používám zhruba od r. 1991). Rostoucí velikosti windows jsem si všiml zhruba před týdnem, kdy jsem měl na C: jen 2GB volného prostoru, promazal jsem zbytečnosti, cache ap. a dostal se na 4GB volného místa. A ejhle, po týdnu jsem byl na stejné čísle a adresář windows přibral od posledně zhruba 1,5GB! Napadlo mě, že to má co dělat se stahovanými aktulizacemi, že si systém uchovává instalační balíček aktualizace. Znal jsem dobře systém XP, současný desktop mám s MacOSX a na notebook jsem se po třech letech vrátil na windows 7, předchozí Visty neznám. Můj dotaz tedy zní - nechá se nějakým způsobem vymazat nepotřebný balast a snížit velikost adresáře windows? pokud si dobře vzpomínám, měl v červenci něco kolem 10GB. Chápal bych nárůst o 3-4GB, ale o 12GB? Instalační cd k reinstalaci laptopu nemám, tak jsem trochu na mrtvém bodě a řešení těchto problémů mi rozhodně práci neulehčuje. Jaký postup k řešení problému byste mi navrhli?
Díky za vaše odpovědi.
Petr

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows Server 2003 IE 8.0

Promaž adresář c:\windows\temp (můžeš smazat všechno, co jde, co se používá, se smazat nenechá), popřípadě z adresáře c:\windows můžeš smazat staré soubory k odinstalování aktualizací (skryté složky $NtUninstall* ) - pak už ale nepůjdou odebrat aktualizace, kdyby taková potřeba nastala.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 15.0.874.121

Promazáno... problém je objeven - adresář winsxs, co jsem si o tom přečetl, tak už mám jasno... inu každý systém má něco, ale tohle mě teda docela dostalo.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Instalační balíček, Adresář Windows, Illustratoru, Balast


Určitě si přečtěte

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 162


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X