» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win7 - dvě aktivace na 1 klíč

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat, jak se zachová Microsoft, když detekuje dvě legální kopie? Mám totiž starý notebook ACER s předinstalovanými WIN7 Home Premium x64 (nejspíš EOM verze), které se nacházejí na pětici recovery DVD.Chci z těch recovery DVD vytáhnout instalačku win7 do podoby iso (nějaký program na to bude) a tyto windows si nahrát do svého nového notebooku MSI.Chtěl bych vědět, jak se to zachová, jakmile budu aktivovat podruhé stejný klíč.Našel sem na netu mnoho odpovědí, ale někdo říká tak, někdo onak. Prosím o radu někoho, kdo má s tímhle vlastní zkušenost. Kdysi sem mnohokrát re-instaloval ten starý notebook ACER přes ty DVD recovery a windows byl pořád aktivovaný. To se taky bere jako nová aktivace, pokud to chápu správně. Otázkou tedy je jak, jak se to zachová na jiném notebooku/zařízení.

Odpovědi na otázku

Jenže MS pozná, že se teď snažíš aktivovat použitou licenci na jiném HW. ☺

Záleží, zda je to OEM:NONSLP nebo OEM:COA. OEN:NONSLP lze aktivovat na jiném hardwaru i online, ovšem klíčů tohoto typu je na trhu minimum.

Přeinstalace OS na stejném zařízení se bere jako jedno zařízení bez ohledu na počet přeinstalací. Pokud chceš OS přenést na jiny pc, možné to je, licence se ti normálně aktivuje. Ačkoli to podle některých není zrovna nejlegálnější cesta, tak aktivované to mít budeš, víc tě nemusí zajímat. Ale počítej s tím, že tak ti pravděpodobně přestane fungovat licence na acer.

Samozřejmě, že to fungovat nebude. Nehledě na to, že to tam nemá co dělat, v těch recovery discích jsou navíc ovladače a SW (bloatware) pro daný model ntb Aceru pouze. Navíc pro nové ntb již dnes nejsou k dispozici ovladače pro W7, takže asi tak. Legální to nebude už vůbec, protože je to jednak OEM (tedy určené pro Acer) a smí to běžet na 1 zařízení (takhle fungují i krabicovky). Závěr? Kup si OEM nebo krabici s desítkama a neřeš nesmysly.

S krabicovou verzí by to určitě fungovalo, možná by to chtělo telefonickou aktivaci. Pokud je mezi aktivacemi dostatečně dlouhá doba (90 dní?), tak to projde automaticky. A bylo by to i legální, jen by se na tom starém ta licence už pak neměla používat. OEM pravděpodobně projde, ale legální to nebude.Proč to projde? Když vám, třeba v rámci záruky, při opravě vymění základní desku, tak licence musí platit dál.

Ale tady jde o to, že on chce používat OEM současně na 2 zařízeních, takže to nemůže z principu fungovat a být legální.

Současně ne, na ten druhý notebook hodím linux.Každopádně podle odpovědí to spíše fungovat nebude.Díky

Pokud odstraníš OS ze starého notebooku, tak to fungovat bude. Nesmíš licenci použít na 2 PC zároveň, ale reaktivace licence na druhém pc normálně půjde, protože i u OEM licence to 1-2x udělat jde. Samozřejmě pokud se budeme bavit o pravosti takové aktivace, tak někteří ti nakecají, že to je v rozporu s podmínkami, ale to tě absolutně nemusí zajímat. Nikdo nikdy to nekontroloval, nekontroluje a kontrolovat nebude. Samotnému Microsoft to je víš kde...

Jak kde. Mimo EU o přenositelnosti rozhoduje, zda se jednalo o OEM:NONSLP nebo OEM:COA. V EU můžeš přenést, při dodržení zákonných podmínek, jakoukoliv licenci (kromě VLK, předplatného a jednotku z balíku licencí prodaného jako celku).

Tak bavím se čistě o Evropě - ČR. Předpokládám, že člověk pochází z tohoto kontinentu :D Například v USA je to problematičtější, ale taky to jde. (I když tam už je to opravdu porušení podmínek bez debat)

Tahle tématika je dosti zajímavá, protože podle příspěvků mi přijde, že nikdo neví na 100%.... každopádně díky za informace :)A co takhle se na tohle zeptat přímo Microsoftu, jak se k tomu postaví?

Tady to máš vysvětleno včetně bezplatné právní poradny: http://swbazar.cz/co-a-jak-prodavat

Microsoft ti řekne to co má v EULA. Ono rozhodnutí evropského soudu se týkalo právě toho, že část EULA byla v rozporu se zákony a proto vydal rozhodnutí o tom, že na území EU je legální přenést i OEM licenci. Nic to ovšem nemění na tom, že máš pořád jednu licenci = nelze ji legálně mít na dvou zařízeních.

Ale jelikož napsal, že chce licenci ze starého ntb dát do nového, tak ji na 2 PC používat nebude, pouze ji převede.

Takže starý notebook zformátuju, hodím tam Linux a na nový notebook MSI nahraju OEM Windows a aktivuji, tak by všechno mělo být OK?

ano

"Tahle tématika je dosti zajímavá, protože podle příspěvků mi přijde, že nikdo neví na 100%"Tak já na 100% vím že OEM windows aktivuješ klidně 2x i 3x.. fungovat to bude, legální to ale není. To už je lepší stáhnout nějaký iso z uložto a budeš tam mít i aktuálnější záplaty. Fungovat to bude taky a kontrola domů stejně nikdy žádná nepřijde takže...

Legální to není mimo EU. A legální to je i v USA, jen musíš mít OEM:NONSLP (která se nedá koupit).

Tak především mi jde o aktualizace. Když budu mít aktivovaný Windows, tak si budu tahat aktualizace legálně a nic nemusím řešit.

vezmi jakoukoliv instalačku windows7 (odkudkoliv) aktivuješ jí aktivátorem a akualizace normálně jedou (včetně stále možnýho upgrade na win10).Tohle je stejný jako bys použil to recovery z Aceru na novej počítač (což je blbej nápad protože je to zřejmě jen na konkrétní model)

Pokud integruje OA2.1 s podpisem Aceru na danou desku, tak na něm může použít instalačku z recovery Aceru. Dokonce bude mít offline aktivaci, ovšem tohle legální rozhodně nebude.