» Poradna » Programy

Win2000 vs. NT doména

Dobrý den,máme menší školní síť, servr jede na linux RedHat 7.2 , většina uživatelů má WinNt4.0 nebo Win 98, přihlašují se do jedné domény NT (přes sambu). Jelikož máme prázdniny a já se "mírně" nudím, zkusil jsem na svém správcovském kompu nainstalovat Win2000(před tím byly Win98). Akorát že se nejde přihlásit do té naší domény. Zkoušel jsem jak dynamické, tak statické IP. Vzdycky napíše, že daná doména neexistuje nebo není přístupná. Účet kompu je v sambě vytvořený (např PC2). Asi to tak jednoduché, jako ve Win98 nebude, co(zkoušel jsem i WinMe a ty taky nedělaly problémy)? Díky moc krtecekp.s. jestli se to tu už řešilo, tak se omlouvám, stačí mně jenom nakopnout tím správným směrem...

Odpovědi na otázku

záleží na tom, jaký SP na W2k a jaká samba se potká. Od verze tuším SP3 se windows autentizují defaultně pomocí (bezpečnější) NTLMv2, což umí samba až od nějaké verze 2.0.8 výš.Řešení je buď upgrade samby NEBO vypnutí NTLMv2 v registrech. Když pohledáš v google, určitě najdeš

díkyjdu to pohledat...krtecekp.s. sambu mame v. 2.0.10 , SP u Win2000 si nejsem jisty