» Poradna » Programy

Win2000 mění časy souborů na disku

Nerozumím počítačům, ale byl bych rád, kdyby mi někdo vysvětlil, proč při přechodu ze zimního na letní čas a naopak, Win2000 (nikoli však Win95 či Win98) hromadně změní čas souborů na disku. Pokud má soubor čas v rozmezí 00:00 až 0:59 (nebo 23:00 až 23:59), změní dokonce datum souboru, aby se dostal o hodinu dopředu či dozadu. Proč to neudělí např. na zipce? Děkuji

Odpovědi na otázku

Možná to souvisí s NTFS systémem a nebo to prostě neplatí pro výměnná média.