» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win11

přišla někomu s novým hw možnost přechodu na W11 před termínem?Já měl několik týdnů v okně aktualizací hlášku že pc je na W11 připraven a ve čtvrtek večer se najednou objevila nová hláška že mám možnost aktualizovat na Jedenáctky či odmítnout s tím že zůstat na W10. Nabídku jsem tedy využil a instaloval, systém se tváří jako RTM, tedy žádná beta či preview.Naopak na pc s AMD cpu ZEN2 nic, dokonce ani hláška o připravenosti hw.Proto mě zajímá zda někomu ta možnost instalovat před řádným termínem také někomu přišla nebo jsem opravdu jeden s mála s tak optimální konfigurací že MS povolil předčasný přístup?

Odpovědi na otázku

Ďalší nedočkavec? Ja by som odmietol. Síce W10 bez 3 týždňov 7 rokov (t.j. viac ako existuje RTM), ale len kvôli bezplatnému upgrade na novší OS, ale dnes by som do W11 nešiel kým je čas a čas je asi 4 roky. Možno tak u Alder lake by to mohlo mať zmysel, ale hádam aj ten W10 bude podporovať rovnako.

to ne, jen mě to překvapilo, tak jsem zkusil. Jsou tam drobnosti co mi vadí, asi nejvíc že na spodní lištu nejdou připnout jako dřív odkazy na adresáře.Ale to je vedlejší, šlo mi jen o to zjistit jestli jsem opravdu jeden z mála komu to přišlo. Nikdo mi nic nevnucoval, jen se objevila podsekce v aktualizačním okně s možností ano či ne. Je to úplně něco jiného proti agresivnímu vnucování W10.

Betu Win 10 prece MS nevnucoval vubec nijak, natoz "agresivne".To nastalo az po jejich oficialnim vydani. Totez jiste nastane i s Win 11.(Smysl testovani Win 11 v tuto chvili a v konkretnich podminkach ponechme stranou..)

Testujú konečnú verziu na viacerých počítačoch, aby pri oficiálnom uvedení nenastal trapas s nejakou vážnou chybou. V podstate to takto Microsoft robí už dlhšie, poslúžil ste dobre.

ale práci neodvedli špatně. Byl jsem připraven se při potížích vrátit do zálohy původního systému, nakonec nebylo třeba. Systém jsem nechal restartovat při otvřeném prohlížeci a pár dalších aplikacích, po dokončení instalace žádné zbytečné otázky jako u 10tek ale rovnou najelo na plochu a zavřené programy při restartu se obnovily zpět, i prohlížeč. Takto hladký přechod už tu dlouho nebyl. Přitom pc chroustal skoro dvacet minut a tři restarty, takže jako poctivá instalace nového systému akorát profil si to převzalo hladce ze starého. Jediné co jsem musel v Afterburneru obnovit OC grafiky a v nastavení zvukovky zpět aktivovat ekvalizér.Spíš mi přijde že jako první jsou asi brány konfigurace s Intelem které MS považuje za nejméně potenciálně problémové.

P.S: hw i7 11700+32GB+Z590+3070, ale dva HDD a tři SSD, zvukovka SB a dvě optiky a ještě další "smetí". Tam jsem se bál nejvíc co ovladače Creative na to, ale v pohodě až jsem se divil. Tedy sestava co není zrovna vzor generického pc vhodného do první vlny.Problematické vycentrování spodní lišty a nový start jsem neřešil, Clasic Shell se obnovil, takže zůstalo mi Start jako dřív po levici. To samé 8gadget pack se také zmátořil, takže ovládání víceméně po staru.

Na čo slúžia 3 SSD v PC? Na prvom je OS, na druhom SW a na treťom hry?

s 1 je to malo adidas. Chlapi v krcme maju 2, tak on ma 3!

vlastně 4, ale ten čtvrtý v pcie slotu je připraven na podzimní Ubuntu 21.10. A tam jsem na to zvědav jak se to popere se Secure boot co vyžadují W11.

Jaký je build? (194)

ano - 22000.194

jj diky

Aha. Takže na 1. je Windows, na druhom HAIKU, na treťom MS DOS a na štrtom Linux?

Pokud se snažíš bejt vtipnej, tak ti to moc nejde.Mám taky tři SSD (1xNvme a 2xSATA).Za prvé netuším, co ti je do toho, kolik má SSD, a za druhé, pokud je má, tak asi ví proč.Ne každej sedí na optice, aby si vystačil se systémovým SSD a zbytek sosal z internetu a někomu prostě vadí hluk klasického HDD.

Takže máš na SSD aj dáta (filmy, fotky, hudbu)? Stále nechápem ako niekto môže počuť HDD. A zvlášť v štandardnej skrini, aspoň 1m od nej a nie PATA s blbými ložiskami. Ja svoje 2 HDD nepočujem. A plus sú 5400 RPM disky a ešte k tomu aj odhlučňovacie boxy. Mať SSD na dáta nie je neekonomické? Nechcel by som dať x € za napr. 2-4 TB SSD len na filmy.

akoze ako, normalne. Preco meter? teraz mam pocitac od ucha pol metra a nepocujem, ci je zapnuty alebo vypnuty. Keby tam bol HDD, ak cvrlika a bzuci motorcek, resp. raz za cas by som pocul ako sa vypne/zapne. Takto mam HDD asi 7-8 metrov odomna a je pristupny pre vsetky pocitace a mobily aj mimo domu. + ho nepocujem.

záleží na skříni, zvlášt když máš nějakou starou ale u majitelky oblíbenou, jenže ráda vede vibrace. Proto jsem v jednom PC měnil starý vibrující 500GB WD 3,5" za 1TB 2,5". Ztišení okamžité.

JJ i na filmy a pod.Dohromady 5,5 TB.

budeš se divit ale šlo to postupně, původně klasika, jeden systémový a druhý 2TB Intel na aplikace. Jenže pak jsem dával pryč externí 1TB a za velice mírný doplatek jsem si vzal NVme model. 2,5" SSD je sice malé, ale Nvme podstatně menší a když je volný slot tak není moc co řešit. No a ten poslední jsem fakticky vyreklamoval za něco jiného tak jsem ho šoupnul do redukce ve slotu jako experimentální na Linux.

Blbá otázka, čakaj blbú odpoveď......načo rýpeš, je to trápne.Ale ak by si bol naozaj taký "plytký", tiež mám 3 SSD v kompe. Jeden na systém, jeden na surové video a jeden na finálne zeditované a zostrihané video

tak už přišla i možnost instalace na druhý PC s 3900X, hlavní brzdou tam zřejmě předtím byla stará HD 7770 1GB, s tou se W11 nechce kamarádit. Ač formálně by GCN 1 měla být podporovaná tak je možné že MS to bere tak že grafikám kterým výrobci vyřadili podporu, tedy u AMD až od GCN 4 - Polaris/Vega a výš a u NV od Maxwell nahoru.

Pokud si dobře pamatuji, tak ta zvukovka by měla být X-fi ještě do PCI slotu. Ovladač to vzalo z desítky?
Mám X-fi (titanium fatality pro) a nerad bych se ji zbavoval.

ano, vzali si ovladač a jen se resetlo nastavení. Vše běží jak má. Taky X-Fi na PCI v Prime X370.

Já mám verzi do Pcie (sb 0886).
Tak si to pamatuju dobře, z doby, kdy jsme řešili ten procesor.

mám obě verze, jak X-Fi PCI tak PCI-E SB-Z a obojí naprosto bez problémů.

Ahoj, jde ti aplikace Pošta?Mě od updatu na W11 nejde pošta od seznamu, gmail v pohodě ale seznam ani přes IMAP ani POP.Už si nevím rady, v outloku to jde.

Mě tohle vyskočilo už asi před měsícem, tak jsem taky aktualizoval, asi vybírají nějaký testovací panáky, protože mě se čas od času zeptají na zpětnou vazbu.