» Poradna » Windows (a jiné OS)

WIN11 - nastavení bez nutnosti MS účtu

Dobrý den,je nějak možnost při nastavení Windows 11 přeskočit nutnost registrace Microsoft účtu do zařízení?U Win 10 se zařízení dalo nastavit "offline" bez připojení k internetu, avšak u W11 tato možnost není a zařízení požaduje přihlášení k WiFi ihned v jednom z prvotních kroků. A poté požaduje registraci Microsoft účtu....Je to velmi únavné a zdlouhavé....Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Podle mě by to mělo být pořád možné (když nebude při instalaci dostupný žádný internet), ale nevím, zda to jde jen u verze Pro nebo i Home?

Co je na tom "únavné a zdlouhavé" ??? Po instalaci si můžeš založit lokální účet. Ten MS účet se ti ještě k lecčemus hodí (synchronizace EDGE třeba) a jde použít offline i s lokálním účtem.

Bejvávalo u starších verzí. Teď funguje:https://www.neowin.net/news/here039s-how-you-can... Pokud to tedy zase nezařízli i tohle.

Děkuji, vyzkouším

shift F10, cmd, connection flow musis zastavit, po cesky neviem co to je a po sk to tiez neviem, tok niecoho.

taskmgr samozrejme, mi tam vypadlo

Znamená to připojit se k internetu a to je třeba zastavit.

nemusis sa pripojit k internetu, len musis zapnut task manager a killnut sluzbu connection flowhttps://www.youtube.com/watch

Zbytecna snaha, prijde velka aktualizace a zase to bude prudit s M$ uctem a jeste durazneji. Proste M$ uzivatelum svou filosofii vnuti at se Vam to libi nebo ne.https://www.chip.cz/novinky/software/microsof...

Pokud vím, tak pod Win 11 pro je stále možnost přeskočit tento krok, u win 11 home musíš odpojit internet, případně zakázat přes CMD wifi kartu v noťasu.

A proč se tak bráníš Microsoft účtu? Stejně tě Microsoft, dřív nebo později, donutí účet zřídit.

Tak třeba proto, že ho k ničemu nepotřebuju.

Zatím ho používám jen omezeně na 2 věci: 2 aplikace ze Store a VS, ale začíná se hodit čím dál víc - do budoucna přenos WIN licence, migrace profilu a nastavení.Některé věci se dnes bez něj neobejdou nebo je to bez MS účtu o něco složitější a v dalších věcech zase dokáže výrazně pomoci.

ms ucet je nutne potrebny iba a len na office. Inak je uplne totalne absolutne NEpotrebny. Google ucet je zivotne dolezita vec, bez neho sa neda ani kupit v potravinach ranajky - ggl pay nefunguje, ze.

MS účet je rozhodně vhodný. Není nutný, ale nemá žádný smysl ho odmítat.

Při instalaci nesmíš mít připojený notebook k internetu.A samozřejmě je tam nutné správně vybrat a stisknout odpovídající tlačítka a ne proběhnout instalaci ve stylu next-next-next.

U posledních instalaček už ta volba přeskočit není, ani když nemáš inet připojený...

co to blábolíš ? U Win10 Pro je tam přímo volba pro offline účet i když máš připojenej net a u Win10 (dřív home) stačí pořád nemít připjenej internet když je tam ta volba účtu.Kterou konkrétně poslední instalačku myslíš?

oprava... u Win 11 :)

Ano, u W10 to tak ještě funguje, ale ne u W11.Na to jsem už narazil i u Pro verze. viz. ten odkaz na začátku:https://www.neowin.net/news/here039s-how-you-can...

V W11 beta stačilo nebýt připojený k internetu. Pak to nabídlo offline účet.

https://www.neowin.net/news/windows-11-pro-users... Jsem to trochu domotal, u insideru jsem na to narazil i u Pro verze...

Ano, toto je řešení aktuálně v půlce ledna 2023.
Nic jiného nepomohlo, ani vypnutí Connection flow v tskmgr nebo zakázání ethernet karty.
Windows 11 Pro, image přes MS Creation tool, boot flash přes Rufus

Ahoj,pokud instaluješ čisté windows 11, použij media creation tool jen na stažení image a instalační flashku vytvoř v programu rufus. Po spuštění vytváření media se zobrazí okno s volbami a tady je možné microsoft účet vypnout. Při instalaci se na něj sice objeví dotaz ale jde přeskočit.

našel jsem jednodušší způsob, přes shift+F10 spustit CMD, pak konzoli Správce zařízení devmgmt.msc, no a pak zakázat wifi adaptér, zpět do průvodce, na MS účtu dát zpět a už se ptá na jméno uživatele

Funguje díky

shift + F10OOBE\BYPASSNRO

copak to je za příkaz OOBE? Hlasí to, že OOBE není příkazem OS...

Nečíst jako nulu ale jako písmeno o…..

Máš tam zpětné lomítko?

Zdravím, u nových instalaček W11 Pro i Home už není možnost kliknutím přeskočit Ms account.

Na internetu jsem však okoukal že pokud do políčka pro mail napišete no@thanks.com a jako heslo nothanks a melo by to vyhodit chybovou hlášku s možností založení místního účtu