» Poradna » Počítačové sítě

Win10 po upgrade 1803,nelze zobrazit PC v síti.

Po upgrade Win 10 na verzi 1803, kdy byla odstraněna domácí skupina, nelze zobrazit PC v privátní síti. PC jsou připojené přes LAN. I když mám sdílení na obou PC nastaveno správně, nejde zobrazit sdílené složky a tiskárnu. Síť jsem už několikrát resetoval, vše znovu nastavil a stále nic. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Někdy to blbne, mně to nešlo ani před updatem, pak se to samo rozběhlo.

Koukni se jestli josu počítače ve stejné workgroupe či doméně.

Známý problém. Zapněte tyto Services na Automatic spouštění:Function Discovery Provider Host (C:\Windows\system32\svchost.exe -k LocalService -p)Function Discovery Resource Publication (C:\Windows\system32\svchost.exe -k LocalServiceAndNoImpersonation -p)

Díky za radu,dalo by se to prosím trochu lépe popsat, jak na to?

https://winaero.com/blog/network-computers-no... Česky se ta služba jmenuje Publikování prostředků rozpoznávání funkcí

čili WIN+R , vepsat services.msc Po otevření okna služeb nastavit https://ctrlv.cz/L3rZTak mi to zatím funguje bez problému, snad ti to pomůže.

Díky tvému návodu jsem konečně domácí síť rozběhal. Vztekal jsem se s tím skoro 2 dny bez úspěchu. Díky za radu. Emil

U mě tento postup také funkční.

Také mi tato rada pomohla, moc děkuji.

Díky tvému návodu jsem dnes také rozchodil sdílení u mých NTB,po dvou dnech marného hledání a pokusů mi to konečně chodí,za vším je upgrade win.10 - 1803. Děkuji

Mě to stále nefunguje. NAS je na síti, ale nejde ho namapovat. Jen připojit přes web rozhraní... Díky J

NAS potrebuje budto Sambu 1.0 nebo Sambu 2.0. Ve W10 nutno SMB 1 pridat rucne.

Když ji ve službách nemám, jak ji doplnit?

Díky za radu,PC se mi už zobrazí,ale stále se nemůžu dostat ke sdíleným složkám a tiskárně.

Jak to máš v ovládacích panelech (Centrum síťových připojení a sdílení)?Máš tam pod privátním profilem zapnuto zjišťování sítě a sdílení tiskáren?https://ctrlv.cz/8PXf

Ano, mám takto nastaveno.

A klienti jsou ke sdíleným připojeni?WIN+R fsmgmt.mscSdílené složky,Počet připojení klientůObčas se mi to "zadrhlo" ale po restartu už to bylo trvale bez problému.

Zobrazí se mi tohlehttps://ctrlv.cz/Ffu1

A když se chci dostat do druhého PC,vyskočí tato hláškahttps://ctrlv.cz/yVA2

Tak toto se mi zobrazí jen pokud v cílovém počítači (kam se chci dostat) nemám nic nasdíleno. (obr 1), jakmile nasdílím složku (obr 2) a jakmile zadám už. jméno a heslo, nebo mám pro všechny sítě vypnout sdílení chráněné heslem - to není moc dobrá volba), tak obr 3https://ctrlv.cz/KKAW

V obou PC mám složky na sdíleníhttps://ctrlv.cz/mEnwa jsem ve skupině WORKGROUPhttps://ctrlv.cz/DtOrale stále se k těm sdíleným složkám ve druhém PC nemůžu dostat, tak už fakt nevím

1. Pro přístup ke sdíleným složkám nezadávej název cílového PC ale jeho IP ve tvaru:\\192.168.2.1\složka_ke_sdílení\2. Povol protokol smb1

kde a jak se povoluje protokol smb1?

díky moc, super funguje

Také jsem měl tento problém, nesmíš mít v názvech síťových PC kombinaci malých a velkých písmen (chyba protokolu), poté musíš znovu potvrdit (obnovit) sdílené složky v PC s oprávněním Everyone.

Názvy obou PC mám velkými písmeny a sdílené složky jsou s oprávněním Everyone.

I tak se připojím https://ctrlv.cz/ePZo

Zdravím, já mám podobný problém. Na jednom pc mám nasdilene 3 disky. Všechny nastaveny aby everyone měli plný přístup. Dostanu se ale jen do jednoho u těch dvou mi to píše že Windows nemá přístup ať kontaktuju správce sítě. Disky jsou na win 7 a chci na ně z win10, ale ani z telefonu se do nich nedostanu.

Ahoj,zkus povolit "Guest access pro SMB2" viz. http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/2...

WHO CARES

pokročil s tím někdo? Mně pořád nejdou vidět disky a server po aktualizace 1803 Zkusil jsem zapnout tu službu a pořád to samé

Zkuste - ovladací panely - Programy a funkce - Zapnout nebo vypnout funkce systemu Windows, rozklikněte Podpora pro protokol sdílení souborů SMB 1.0/CIFS a zaškrtněte Klient SMB 1.0/CIFS. Poté OK a restartovat PC. Mně to pomohlo.

I tohle jsem vyzkoušel, provedl znovu i reset sítě v obou PC a stále bez úspěchu, tak už fakt nevím, kde je zakopanej pes budu asi muset pozvat nějakého odborníka

Sláva už to jde!!! po tomhle všem jsem ještě jednou vyzkoušel přes WIN+R vyhledat cílovou sdílenou složku ve druhém PC a hurá, našlo ji i tiskárnu jsem musel vyhledat přes přesnou cestu, takže už vše funguje díky moc všem za rady, hlavně Jirkovi

Ahoj popíšeš to co jsi musel zadat po stisknutí WIN+R díky

už netřeba děkuju

Bezva, taky mi to funguje. Jenom jsem potřeboval připojit NASy.A k čemu slouží "Server SMB 1.0/CIFS"?Díky.

SMB je protokol pro Unixové systémy. Většina NAS úložišť (nejspíš všechny) běhají pod Unixem.

Zdar lidi,taky teď řeším tento problém,měl jsem doma 4 PC z Win 7,jeden jsem upgradoval HW a proto tam šly win 10,ale dorazily trable z sítí,z Nového Win 10 se dostanu do Win 7(v Win 7 nasdíleno pro everyone) ale jen do jednoho,ostatní dvě win 7 po mně chtějí zadat přihlášení a nikdo z nich se nedostane ke mně,chce to po nich přihlášení. SMB1.0 mám aktivní,sít v win 10 Privátní, win 7 mezi sebou nemají problém.všechny systémy aktuální, nějaká rada ?

Mě pomohlo toto:Sdílení ve W10--------------Vytvoření sdílené složkyPrůzkumník - Pr.tl.myši na složce - Vlastnosti Rozšířené možnosti sdílení - Sdílet tuto složku Oprávnění - Vybrat uživatele - Úplné řízení Sdílení - Vybrat uživatele - Sdílet Připojení sdílených složek jako jednotky (např. G:)Služby - Publikování prostředků rozpoznávání funkcí - Typ spouštění - Automaticky - Přihlášení - Místní účet nebo Tento účet - Vybrat a zadat hesloRestart PCPrůzkumník - Síť - Vybrat sdílenou složku - pr.tl.myši - Připojit síťovou jednotku

Ahoj, pomohlo mi až tohle video a nastavení - https://www.youtube.com/watch a zaškrtnutí simple TCPIP (asi). Od té doby vidím počítače v síti. 2 dny jsem to řešil včetně přeinstalování Win10. Děkuji ji ti Bille....

Jaké video? Je jich tam 1000 a každé o něčem jiném...