» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win10 ovladače zvuku VIA HD

Zdravím, mám takový problémek. S velkou slávou jsem přešel na Win10 ale ovladače na zvuk, respektive program pro nastavování VIA HD Deck absolutně nefunguje. Jde o to že mam 5.1 repro a běží z toho jen dva repráky. Prolezl jsem spousto fór, vyzkoušel různý ovladače ale nic nejde. Když v programu chci vybrat 5.1 repro tak to neudělá vůbec nic. Nevíte někdo co s tím ? Já už jsem bezradný. Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Stránka neběží a ano oficiální stránky jsem taky zkoušel

tak ze panove jste jen lini a nemite hledat oficialni stranka bezi to zaprve a za druhe ja mam take win 10 a samozrejme mi funguje i ovladac i rozhrani k nastaveni.

Hm, k čemu to? Má to 130 MB a přitom z toho potřebuješ jen:VIAHDAud_v11_1100e_01282016\VIAHDAud\Present\Drivers\HDWin1064\což přesně to se myslím stahuje přes windows update pokud to ještě tedy není v instalačce windows případně z catalogu na webu microsoftu a má to jen 5 MB .-) a neobsahuje to zbytečný bordel

Co s tím? S daleko menší slávou se pokorně vrať k fungujícímu systému ke kterému existují plnohodnotné ovladače.Nebo se prostě se současným stavem smiř, časem si možná zvykneš. Je to na tobě...

Asi to tak brzo dopadne. Zkoušel jsem na notebooku když byli ještě preview verze a tam to nešlapalo vůbec. Naivně jsem si myslel že už se to vylepšilo..

Udělej, co ti radí Juwa2, nejlepší kolík z celé "nápovědy" zde. Taky mě Microsoft "obral" o ovladače k repro k W7-64. Léta používám repra 2.0 Logitech s USB připojením, 2krát 28W. Po krátkodobé instalaci W10(čistá) a návratu na W7 mě vydrželi ovladače Logitech 2dny. Microsoft je zlikvidoval a nahradil svými.., samozřejmě že to hraje hůř. Logitech ovladače už zpět nejdou instalovat. Ten Microsoft musí každý milovat..

Taky jsem zkoušel, nepomohlo.

A co to máš vůbec za přístroj?

K čemu potřebuješ VIA HD Deck? K ničemu.Pouze ovladač zvukovky, co poskytuje Microsoft, bohatě stačí.5.1 nastavíš: klik na ikonku zvuku v tray pravým na myši, zařízení pro přehrávání, reproduktory, konfigurovat a tam nastavíš 5.1

To jsem vyzkoušel. Když si pustím test tak hrajou všechny jak mají, ale když si pustím písničku třeba na YT nebo a v PC tak hrajou zase jenom dva

No ty si asi zamrzlej, to pak není problém ovladače, ale programu, který to přehrává. Si nastav třeba v mpc-hc výstup audia 5.1, přehraj nějaké 5.1 audio a hrajou všechny? hrajou.

Pri nastaveni na 'surround' (akoze 5.1) musi byt pesnicka na YT v tomto formate aj nahrata. Klasicke stereo v nastaveni zv.karty na surround nebude hrat vo vsetkych reprakoch. Surround nieje 3x stereo.

Právě proto mě zajímalo zda je jaká funkční verze toho Via HD Decku pro Win10. Na Win 8.1 to šlo bez problémů. Přes něj to šlo nastavit a fungovalo to ať jsem pustil cokoliv.

Funkční je ta, kterou poskytuje VIA. Tuším, že i Asus má nějakou svoji, volně upravenou. Pokud to nejede, tak je chyba mezi židlí a klávesnicí.

Ak na 8.1 isla bez problemov prehravat stereo (nie surround - viackanalova) nahravka, tak ovladac poskytoval funkciu skopirovania prednych kanalov do zadnych. Toto je specialne zapojenie, ktore totalne prekonfiguruje vnutorne nastavenie karty. Pri tejto funkcii je odpojeny dekoder viackanaloveho zvuku a na vstup zadnych kanalov sa posiela totozny zvuk ako je v prednych kanaloch. Aj terajsi ovladac tu moznost moze obsahovat, akurat neexistuje v ovladacom paneli k tomu podporna funkcia (nema to nejake zaskrkavatko). V skutocnosti je to o hodne komplikovanejsie, pretoze UI si zistuje ake funkcie su dostupne v ovladaci a tie su ocislovane. No a ked tie cisla nesedia, tak si UI mysli, ze taka funkcia v ovladaci nieje. Nasledne nezobrazi zaskrkavacie policko. Dalsia vec je, ze firemny ovladac je napisany pre firemny UI panel (HD Deck), ktory pozna ktore funkcie su pritomne v ovladaci a su navzajom sparovane.

Ak mas 64bit win 10 a piše ti po anniversary pack, ze tvoj OS nie je 32bit tak ten VIA HD sa da nainstalovat tak, ze ides do zlozky VIAHDAud_v11_1100e_01282016\VIAHDAud\Present\ a vymazes zlozku VDeck32 a VDeck64 premenuješ na VDeck32 a takto naistaluješ. Problem je v tom ze ti nebudu fungovat vsetky funkie napr mne nefuguje equalizer. Mozno tebe pojde všetko neviem.

Vím, že píšu fakt brzo, ale mám ten samej problém a Via HD Audio Deck ze stránek Gigabyte mi kupodivu funguje. Můžeš to zkusit taky. Odkaz zde:https://download.gigabyte.com/FileList/Driver/mb_driver...

paráda měl jsem stejný problém tyhle ovladače mi pomohly díky moc