» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win10 na SSD

Zakoupil jsem noťas, ve kterém je už windows 10 na HDD.Prikoupik jsem m.2 disk na který chci nainstalovat windows, ale nemůžu přijít na to jak?Když jsem dal tovární nastavení, tak mi to nedalo možnost výběru na který disk chci nainstalovat OS.Jak to udělám ?

Odpovědi na otázku

Jaky notebook? Jaky m.2 disk? Kdyz nemas tuseni o kompatibilite tak proc si to kupujes? Navic tovarni nastaveni neni instalace windows. Takze to zkus jeste jednou a lepe.

Notebook lenovo ideapad 330s a Patriot scorch m.2 internal SSD 256gb, který mi sám výrobce doporučil!Disk m.2 se mi v PC nezobrazuje, ale v biousu ano.Má otázka snad zněla jasně, jak dam windows 10, které byli součástí noťasu z HDD na m.2 disk?

a ten M.2 disk už je v notebooku ?Vytvoř si instalační usb flash Win10 a normálně to od začátku nainstaluj, jako cíl vybrat ten SSD.. :https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... Po instalaci a úspěšném nabootování z SSD pak ve správci disků odstranit VŠECHY oddíly na starém HDD, vytvořit jeden nový a naformátovat.

Tomu rozumím, ale když si stahnu Win10 z internetu, bude to po mě chtít kód, který já nemám, když jsem noťas u czc koupil, zapnul ho, tak mi to rovnou nainstalovalo windows. Takhle to po mě bude chtít kód, který nemám?Jinak ještě nevím, jak nastavit aby m.2 disk byl vidět i v PC, zatím ho vidím jen v biosu..

Nebude, kód si to načte samo. O to se nestarej. Aktivace proběhne automaticky. Pokud se ti nechce instalovat, můžeš systém klonovat. Návody najdeš na netu, stačí zadat "klonování systému". Hlavně pak odstraň systém z HDD, ať tam nemáš dva. Zbytečně to zabírá místo a při špatném nastavení ti to bude stále startovat starý systém.

Ty vubec nevis, ktera bije.. Nemas elementarni znalosti.Prenechej to nekomu znalejsimu...

Z toho jak je tvůj dotaz formulovaný je jasné, že vůbec netušíš o co jde. Tak: tovární nastavení je vrácení OS do stavu, který tam byl v okamžiku, kdy jsi ho poprvé zapnul po koupení (tedy to není žádná instalace Windows. Windows v notebooku už při koupi nainstalován byl a ty jsi jen po prvním zapnutí prošel nastavení konfigurace). A ty potřebuješ naklonovat původní disk na nový SSD (jsou k tomu určeny speciální programy), pak upravit preference bootování a po spuštění Windows z nového disku zformátovat původní disk, aby jej bylo možné používat jako datové úložiště. Myslím, že je to nad tvé síly. Pokud jsi měl na nový disk, věnuj ještě trochu peněz někomu odborně znalému (servis a pod.), ať to udělá za tebe.