» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win10 na macOS

Dobrý den,snažím se dopátrat odpovědi na otázku provozu win10 na macOS. Pokládal jsem dotaz i na alzu a už týden nejsou schopni odpovědět.....na macOS Catalina potřebuji nainstalovat windows. Mám dvě možnosti a to Parallers a Boot Camp.Rád bych šel cestou přes Boot Camp a moje otázka zní, při provedení Boot Camp disku na macOS a zakoupení licence "Kancelářský software Microsoft Windows 10, elektronická licence určená pro 1 zařízení" https://www.alza.cz/media/windows-10-enterpri... bude prosím kompatibilní a tedy aktivuji tyto licenci touto cestou bez komplikací?Děkuji za informaciHezký den

Odpovědi na otázku

a ty nutně potřebuješ Enterprise verzi?Nestačí ti normální OEM Home https://www.alza.cz/microsoft-windows-10-home... nebo Pro?https://www.alza.cz/microsoft-windows-10-pro-...

V podstatě je mi to úplně jedno, v tomto případě jsem zvažoval enterprise s měsíčním předplatným pouze z důvodu toho, že potřebuji využívat jednu aplikaci, která běží pouze na win. Aplikace se momentálně přepisuje čistě do webového rozhraní. Takže z finančních důvodů si to vezmu na cca 6 měsíců (než to přepíšou) a pak win opět nebudu potřebovat.Spíš než hledat typ, mi jde o kompatibilitu. Ano mohu obětovat 200,- nainstalovat bootcamp zkusit licenci a uvidím jestli pojede nebo ne, ale pokud někdo zná odpověď tak mi to přijde smysluplnější, jelikož při částce 2500,- bych raději volil parallers...

Co to je za aplikaci?

Jedná se o firemní aplikaci a opravdu neexistuje způsob jak ji pustit na macOS.

Pokud jsem to z toho článku pochopil při rychlém zhlédnutí tak se jedná o virtualizaci win. Takže ano, spustím to, pokud použiju vámi zmiňovaný postup, nebo Parallels, VMware atd. Jen můj dotaz zněl původně trošku jinak.

na vyzkoušení W10 nemusíš kupovat licenci, prostě stáhneš z webu Microsoftu ISO, instaluješ bez připojení k internetu (aby to neprudilo s MS účtem a dal se jednoduše dát místní účet) a zaškrtneš cosi jako "aktivovat později". Pak to funguje ve zkušebním režimu s pár omezeními, která ti ale nebrání vyzkoušet jak to na daném PC funguje a jak funguje ten SW.

win10 bez aktivace v podstate s ruznejma hlaskama na plose a par drobnejma omezenima fungujou porad. Pro obcasny pouziti jedny aplikace na Macu bych se taky asi s koupi licence neznepokojoval..

jen doplním link ke stažení:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... a pro tazatele dodám, že jde o zcela legální stažení a instalace bez aktivace je též košer za účelem vyzkoušení W10.

pro jednu aplikaci budes startovat windows z bootcampu ? Je ti jasne ze bez Parallels nebo Vmware tu win aplikaci nemuzes spustit primo pod MacOs ?

boot camp ti rozdeli disk na MacOs a Windows a startuje se kazde zvlast.Parallels nebo VmWare umi startovat za chodu MacOs Windows primo v okne z virtualniho disku (velky soubor na disku MacOs) a nebo (a co je zajimavejsi) umi startovat i z toho bootcamp oddilu.Idealni reseni je tedy mit tam bootcamp a zaroven mit moznost provozu Win aplikaci v MacOs pres VmWare Fusion nebo Parallels (ja mam teda radsi Vmware).Aplikace Win se pak umi spustit i tam ze to vypada jako okno s Mac aplikaci.Windows samozrejme staci OEM Win 10 a levnejsi "Home".

Moc děkuji za vyčerpávající dotaz, ale svůj dotaz jsem směřoval úplně někam jinam. Neporovnávání bootcampt a parallels, ani výhody a nevýhody. Ptám se pouze na to, zda Entrerprise E3, při zadání licenčního klíče aktivuji na MacBooku, při provedení bootcamp disku....

ano proc by se neaktivovaly ? Je to pocitac jako kazdej jinej. Ale pro tvoje pouziti pouzij normalne OEM Win10 - klidne i bez aktivace.. kdyby te to casem obtezovalo tak licenci dokoupis a jen zadas product key.

Ok. Moc děkuji za upřesnění a odpověď.

Velmi neprakticke riesenie. My to v praci riesime virtualnou masinou, ktora bezi na serveri a pouzivatelia s MacOS sa prihlasuju cez remote desktop.