» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win10 injektáž image

Ahoj, máte někdo zkušenosti s kopírováním image Win10 ? Nainstaloval jsem si W10x64 na samostatný disk a pak udělal image přes AcronisTrueImage a pak ji injektoval do partition na jiný disk rozdělený na 4 oddíly. Bohužel W10 se nechtěj spustit. Vidim kurzor myši a modrý kolečko, disk hrabe a .... nic. Dělá to už 18 hodin v kuse a nic. Nevíte náhodou někdo něco ? S W7 tenhle problém neni. Oni musí bejt W10 na samostatném disku ??? J.

Odpovědi na otázku

Image disku je obraz disku (ne oddílu). W10 mají std. 4 oddíly. Na 1 disku může být několik Windows instalací, když víš, jak.

Nesmyslný postup.OS WNT nesnáší více systémových partition v jednom PC.

Ten můj se s tím srovnává docela dobře...

S Acronisem se mě to také podobně stalo. Mám podezření na skryté oddíly, které si woknav 10 při instalaci vytvoří. Zkus Macrium Reflect.

Acronis to umi take, akorat clovek musi vedet, co dela.

Jasně, a vovovotomto je.

a proc si proste neudelal klon , w10 pouziva gpt ktery zavadi instalacku jinak nez to delal w7 s mbr

Když chceš klonovat, tak musíš udělat image celého disku, mám zkušenost akorát hotový systém -> prázdný disk. Pokud ty počítače budou v jedné síťi, tak rozhodně doporučuju udělat na cílovém pc sysprep.

jo tak je na to potřeba novej Acronis True Image 2019, starej Acronis True Image Home 2007 už nefunguje .. njn ..

Kromě oddílu s Windows (C) musíš zálohovat/obnovovat rovněž zavaděč a oddíl ze kterého se bootuje. V případě UEFI biosu je to oddíl EFI.Pokud to neuděláš, systém po obnově samozřejmě nenaběhne - nemá zavaděč, marně ho hledá.....----------------------------------------------------------Proč si o tom napřed něco nepřečteš, návodů je všude hafo....