» Poradna » Notebooky

Win10 černá obrazovka s kurzorem

Mám notebook Acer Aspier A515-52G-54WW s Windows 10, když ho zapnu, objeví logo Acer, podním točící se kolečko, ale jakmile má najet plocha, vidím jen černou obrazovku s kurzorem myši. Šel jsem tedy do režimu obnovení, tam zadal poslední bod obnovení a dělá to to samé, tak jsem se rozhodl počítač dát do továrního nastavení a ani to nepomohlo, když se má objevit první konfigurační obrazovka vidím jen černo a kurzor myši. Setklal se s tím někdo, prosím o radu? Díky.

Odpovědi na otázku

Já potřebuji radu, ne odkaz ve vyhledávači!!!

tam to máš podrobně, zde není vyuka postupů

tak to nech nabootovat do té "černé pochy" a pak zkus: CRTL+SHUFT+ESC dej file-> new task a napiš explorer.exe a odentruj to.uvidíš, jestli "plocha" naběhne. Pokud ano, tak se jedná o jednu velmi starou chybu ve win.

Mozna bude treba napred "zabit" stary explorer.

Ale ty asi nerozumíš, že můj problém je specifický, nejedná se o špatnou aktualizaci, teď tam windows ani nejsou, jsou ve stavu instalace, obrazovka se nezapla ani za dva dny.

yetmane, takové udaje se dávají do dotazu

njn

No asi jsi to uspechal a měl jsi počkat na té černé obrazovce s tím kurzorem myši ono by to určitě naskočilo.To obnovení systému se dělá přes instalační DVD nebo USB jinak to nefunguje a výsledek rovná se 0.Tovární nastavení je úplný nesmysl,takže pokud není závada jinde tak už teď jen udělat čistou instalaci systému.

testnu to z usb a dám vědět. Dík.

No mělo by to jít máme doma už starý Acer aspire 5336 Win.10 a při spuštění se to taky zastaví na té černé obrazovce s tím kurzorem,tak to chvilku trvá,ale vždy to po pár minutách naskočí systém.

Díky moc, vyřešeno.Nabootoval jsem instalační medium z USB, naformátoval disk, spustil instalaci a vše proběhlo korektně, sice instalace OS trvala déle než obvykle, ale systém se spustil. Po připojení k netu a při instalaci aplikace se systém zasekl a po restartu se objevil stejný problém, tentokrát jsem vyčkal a Windows najely. Zdá se, že už to funguje v pohodě.

Tak snad už to bude OK.Ono se vyplatí někdy počkat,alespoň těch 10 min.třeba.