» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win10 32bit náhodně mrznou

Jak diagnostikovat poblém s Win10 32bit ?4x PC Dell Vostro, I3, 4GB Ram, HD grafika - Win10 32bit. Po instalaci aktualizace 1607 zacaly Windows nahodne mrznout na vsech techto novych masinach (do te doby vše bez jedineho problemu). Neřešme, prosím, proč 32bit. Prostě proto - být tam musí.PC zmrzne (nejedna se o BSOD) - kdyz se pocka dostatecne dlouho (nekdy klidne 30minut) - objevi se hlaska - doslo k selhani, system bude restartovan. Nic jineho. Nekdy zmrzne hned po startu Win, vetsinou v prubehu prace. Na PC jen MS Office, Firefox, účetnictví, tisk do síťové tiskárny, Avast.Poradi nekdo jak detekovat problem?

Odpovědi na otázku

Nekompatibilita W10 x hw.Co s tím?MS doporučuje návrat k původnímu buildu W10.

Ale HW je urcen pro W10. Dodavan s W10 (64bit) , ale na zadost dodana instalace s W10 32bit a ovladace na strankach jsou pro W10 32bit pro tento model tez. Cista instalace, neslo o prechod z nizsich verzi.Dalo by se nejak z nejakych logu poznat, co by to mohlo delat ? Mam trosku podezreni i na Avast , ale nemam odvahu ho vypnout a zjistovat, jestli se to zlepsi(Avast mi v prubehu let pripravil nejedno prekvapeni).Jak se vratit k puvodnimu buildu bez preinstalace ?

Avast na W10 ??? Měl jsem s ním problém už na W8.1, odinstalovat (na jejich www je nástroj a popis).

PS: ms defender se asi aktivuje sám, popř. ho zapnout ručně.

ale zase na Win10 64bit problem s Avastem neni ... je to proste zahada

Není to žádná záhada.Nový build se nepovedl a s mnoha hw sestavami, dedikovanými pro W10 build 1507, nový build prostě není komaptibilní => OS zatuhává nebo se resetuje.Co Ti není jasné na výrobcem doporučovaném řešení?Prostě nabootuj ze záchranného média a obnov původní stav OS ze zálohy:práce na pár myšokliků.

Ten build, kterej to zmrsil, je skoro rok stary ... od te doby byly, tusim, 2 dalsi rozsahle "aktualizace". Myslis, ze zaloha pres rok stareho buildu bude existovat ?

No pokud sis ji vytvořil a dobře někam uložil tak dozajista existovat bude - ale vypadá to, že žádnou zálohu OS nemáš a o této možnosti slyšíš poprve v životě...A takový "odborník" se prosím stará v nějaké firmě o počítače. Kopnul bych tě až bys letěl...

Omyj si ohanbí teplou vodou a nemášli-co k tématu, jdi si honit ego někam jinam. Neznáš vůbec situaci a vůbec nevíš, jestli jsem to uváděl do provozu ja ( a už vůbec nevíš jak je to se zalohama)

Zajímavé, že v každé diskusi se najde procento psychopatů, kteří k tématu nemají co říct, ale musí dělat chytráky... opravdu, zvláštní ... hlavně, ale jen jako anonymní chytráci

Jaká je ta Core i3? Ne všechna grafická jádra jsou oficiálně podporovaná v 32bitové edici - je to na stránkách Intelu. V prvé řadě bych zkusil externí grafiku - nějakou sračku na způsob GT 730, co stojí nová okolo tisícovky.Předpokládám správně, že v UEFI jsi přepnul HPET z 64bit na 32bit, paměťi máš projeté memtestem atd.? Systém je naiinstalovaný v režimu legacy (MBR) nebo UEFI (GPT)?

Trosku jsem se upsal. Je to po buildu na 1511. Omlouvam se. Nicmene, zacalo se to resit az ted.Do 1511 vse fungovalo bez jedineho problemu. Takze i instalovane I3 s grafickym jadrem bylo v te dobe podporovano pod 32bit, predpokladam... vse bylo OK... Nepredpokladam, ze na 4 identickych PC, kde se zacal projevovat problem po stejne aktualizaci, se nahle podelaly pameti.

Neptal jsem se na build. Ale když už jsme u něj, pro firemní prostředí je určený Windows 10 Enterprise LTSB.A odpovíš mi, jaký procesor tam je? Grafická jádra některých procesorů Intel prostě podporovány v 32bitových nejsou, a že to předtím jelo bylo pouze dílem náhody.https://ctrlv.cz/Jjz5Windows 10 32bit oficiálně podporuje POUZE grafická jádra integrovaná v generaci Ivy Bridge. Novější jádra (Haswell a novější) vyžadují 64bitovou edici, starší (Sandy Bridge) fungují pouze v režimu kompatibility a i tak jsou s nimi potíže.Proto jsem taky psal, abys to vyzkoušel s krámem na způsob GT 730.

Nepíšeš nic o discích, takže si je v první řadě zkontroluj, třeba HDTune (umí i SSD, případně diagnostikou výrobce). Můžeš si také vyzkoušet LiveUbuntu nebo jakýkoliv LiveOS, kdyby ti to totiž mrzlo i tam - HW problém.> Nainstaluj si OS čistě, tzn. že si od MS vytvoř instalačku:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... (fleška, DVD, ISO) snad jasné.> Instaluj jen takové ovladače, které jsou nutné, čili základní balík a žádná dema, ukázky a buzeraci výrobci.> Pak řekni jak to dopadlo.