» Poradna » Počítačové sítě

Win10 - PC se nedokáže připojit Notebooku

Dobrý den,chtěl bych požádat o radu. Synové hrají hru Trackmania. Jeden na PC vytvoří hru v rámci LAN sítě, tak druhý jej ve hře vidí a připojí se. Problém je však v tom, že pokud hru vytvoří syn co má notebook, tak v seznamu založených her vidět není a jeho bratr se k němu z PC nemůže připojit. PC i notebook jsou připojeny přes kabel do stejného switche. Na PC nastavena IP adresa v rámci domácí sítě s koncovkou 101, na notebooku nastavena koncovka 103 (102 je TV). Ostatní nastavení IPv4 stejné, IPv6 nepovoleno. Stejný problém mají při hraní Grim Dawn, Minecraft atd.. Notebook je tedy i jiných hrách pro PC "neviditelný". Na PC i notebooku antivir Avira a Firewall WinDefender.

Odpovědi na otázku

Notebook je taky PC, přenosný PC.

Tak vyházej ty zbytečné Aviry a WinDefendery a nechej tam vestavěný firewall a antivir Defender. No a taky se podívej, jestli oba ty počítače mají nastaven typ sítě "privátní" a ne "veřejný".

Obě mají nastavenu síť jako "privátní". WinDefender jsem myslel Defender co je standardně ve Win10, tedy vestavěný antivirus a vestavěný Firewall, do teď jsem netušil, že existuje jiný program toho jména, tímto se omlouvám za uvedení v omyl.