» Poradna » Windows (a jiné OS)

Win10 - Obnovit počítač do továrního nastavení

 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 54.0.2840.71

Dobrý denMám menší problém s rychlostí počítače a tak jsem se rozhodl pro reinstalaci win10. V nastavení => windows defender je možnost "obnovit počítač do továrního nastavení" a mám dvě možnosti zachovat moje soubory nebo odebrat všechno. Tak se chci zeptat zda- li při možnosti zachovat moje soubory se vymaže Program files, Program files (x86)? a zda- li mi to vymaže i soubory z druhého disku.

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 54.0.2840.99

Ano, zachovají se pouze tvé soubory, které já bych ovšem pod OS nikdy nedal a nedávám, na stolní mašině mám více disků, na NB případně dělím disk na oddíly pro OS / DATA či SSD / HDD:http://abload.de/img/cap0080970uef.pngprostě mám svoji strukturu složek a soubory si podle typu ukládám kam chci sám (abych měl přehled), ale také aby nebyly na systémovém disku.> Pokud jsi chtěl obnovu předchozího stavu, ale vč. instalovaného SW, pak jsi měl z boot média vytvořeného v následujících aplikacích:http://support.wdc.com/downloads.aspxhttp://www.seagate.com/gb/en/support/downloads/d... případně:http://www.aomeitech.com/aomei-backupper.htmlzálohovat celý systémový disk / oddíl (nemít na něm svoje soubory, případně je vyloučit ze zálohy - zbytečně by zvětšovaly její velikost a datové soubory nemusí být zálohovány jako OS po sektorech disku), výsledek vypadá asi takto:http://abload.de/img/cap00831jzsoq.pnga nyní by jsi skutečně (i na fyzicky jiný disk) obnovil svůj plně funkční a nastavený OS. Projdi si:https://www.acronis.cz/produkt/true-image-2017/

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 8.1 Firefox 49.0

Do druhého oddielu alebo disku tento "repair" nezasahuje. Opravuje sa výhradne systémový oddiel. Ak zadáš ponechať osobné nastavenia a SW potom systém opraví Registre, odstráni nekompatibilný SW bordel smerom do zložky WindoswOLD.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky